1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Sugar daddies

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од referentka, 7 март 2019.

 1. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  За темава иснпирација ми беше филмот Shugar daddy.
  upload_2019-3-7_9-42-38.jpeg
  Темата во филмов ме заинтригира, а поткрепена бев со случувања во секојдневието.
  Сликите како овие:

  upload_2019-3-7_9-43-5.jpeg upload_2019-3-7_9-43-19.jpeg
  [​IMG][​IMG]

  се повеќе стануваат актуелни кај младите девојки (и не само девојки) кои сакаат луксузен живот.

  Дали на погрешен начин го одат патот кон успехот или прават паметна инвестиција ?
   
  На Mr. Right, TutiFuti, candy.cane и 5 други им се допаѓа ова.
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.432
  Пол:
  Женски
  Јас сум од оние што не почитуваат многу вакви Sugar релации.. Кога живеев преку барата имав прилика да видам многу млади девојки со мажи кои што можеа да им бидат дедовци буквално, облечени од глава до пети во брендирана облека... и сето тоа ми изгледаше толку смешно, да не речам и жално:D
  Ми беше чудно како воопшто можат да легнат во кревет со такви мажи:( ептен жално е младоста да си ја потрошиш задоволувајќи некој дедо, ај нека не е и дедо, некој малку постар од татко ти:D

  Во моите очи ваквите девојки се паднати на многу ниско ниво..
  Среќа па по МК немам видено многу вакви парови, па не морам ни да си преќутувам за моето мислење :D
   
  На little women, piksooki, dunika и 24 други им се допаѓа ова.
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  5.273
  Допаѓања:
  28.748
  Пол:
  Женски
  Ова ми е константно план Б во животот. :D

  Патем, врските со sugar daddies ептен ретко вклучуваат секс, инаку немаше да бидат толку чести. Само добиваш пари за возврат за attention на осамени дедичи.

  Што се однесува до тоа дали ги оправдувам, секогаш се водам според ова: ако некој договор им одговара на двете страни, немам мислење за него. Ако им е убаво, супер.

  Лично, не би сакала да зависам од некој друг за приходи, а и кога би била дедич не би ми било згодно некој да е со мене само за пари. But that's just me, има луѓе со други приоритети и тоа е сосема океј.
   
  На little women, mileystar, Srckata28 и 19 други им се допаѓа ова.
 4. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.678
  Допаѓања:
  322.111
  Ами ако ,,збесне,, со некоја вијагра:D
   
  На Alex.T, TeddyGrey и gjoker4e им се допаѓа ова.
 5. Heartagram

  Heartagram Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  807
  Допаѓања:
  8.779
  Пол:
  Машки
  Ако ,, запалиш"стар оган ни хидрант не помага :D
   
  На TeddyGrey му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.921
  Чекам на аеродром во Германија, и пред нас стојат девојка, македонка, со 20 сантима штикли и маж едно 20 години сигурно постар од нејзе.
  Девојката носеше ептен кратко и сино фустанче, цело разголено и гучи ташна, лигаво џвакаше мастика, очигледно беше дека сакаше да биде забележана, шлапкаше со мастиката и надуените усни, и маваше со плавата коса долга метро ипол.
  Мажот беше си некоја актовка и костум, сериозен, со наочари за сонце, изгледаше ептен онака... Ништо пријатен за очи, ама се гледаше дека има пари.
  Го гледа девојката по некое време и му вика "Леле сите гледаат во нас", онака во гласот некоја гордост можеше да и се слушне.
  Јас сум сигурна дека сите гледаа во нејзе затоа што фустанот и беше цел исфлекан, ама што знам јас, може за друго гледале.
  Јас барем од флеките на фустанот не можев очи да тргнам :rofl:
  Не знам што ми беше поентата на постот. Онака, си помислив во тој момент, џабе сите пари на светот ако не можеш барем чисто да изгледаш :?:
   
  На little women, ***Bony***, calliope и 14 други им се допаѓа ова.
 7. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.432
  Пол:
  Женски
  Само затоа што не се кажува јавно, не значи дека нема секс ;)
  Секоја девојка што се "продала" на ваков начин, ќе каже дека нема секс, се е сведено само на внимание итн итн итн.. демек така ќе се направат "почисти" и почесни..
  Јас ги ценам оние што ќе ја кажат вистината, а најчесто вистината е многу поразлична од тие sugar coated stories..
   
  На kikikikirika, daylight, dunika и 13 други им се допаѓа ова.
 8. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.921
  Јас неретко сум слушнала дека некои од тие шугар дедис имаат и доста перверзни сексуални фантазии. А и не е толку нелогично, зарем би бирал трофеј жена за да му е емотивна поддршка?
   
  На Justicija, Alex.T, Bozica1980 и 5 други им се допаѓа ова.
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.432
  Пол:
  Женски
  Истото го имам и јас слушнато, ама што знаеме јас и ти:D
  Исполнувањето на нивните фантазии а да не се со различни девојки (што ете ние ги викаме проститутки) мислам дека е најголемата причина за постоењето на ваквите врски. Таа прифаќа се за пари, тој има пари... па наместо да менуваат различни партнери за пари, ете така си се спонзорираат :wasntme: :party:
   
  На kikikikirika, Bozica1980, Harper и 4 други им се допаѓа ова.
 10. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.921
  Плус ако оди кај проститутки ќе го зборат за тоа, а и нелегално е. Вака сѐ е легално, сите ќе викаат "Види каква жена има", за сите добро.
   
  На Bozica1980, Harper, candy.cane и 4 други им се допаѓа ова.
 11. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  19.285
  Допаѓања:
  315.888
  Пол:
  Женски
  @DAngel твоето ме потсети на оваа :rofl:
  60B45C29-904B-4D97-93F7-7892CDAD7C24.jpeg
   
  На Bozica1980, Harper, LiliBoz и 6 други им се допаѓа ова.
 12. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.601
  Допаѓања:
  52.287
  Пол:
  Женски
  Ниско мислење имам општо за луѓе кои не сакаат да се потрудат да заработат во животот, кои се мрзи и како паразити чекаат на некој друг. Не се нешто поразлични овие со sugar daddies. :)

  Плус, не можам да замислам како би имале секс со дедовци само за тие пусти пари. :puke: Не верувам некој sugar daddy да нема интерес во тоа.
   
  На Alex.T, Harper, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 13. Heartagram

  Heartagram Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  807
  Допаѓања:
  8.779
  Пол:
  Машки
  Пример ко Флавио Бриаторе :D
  article-2256105-16B970E2000005DC-661_634x549.jpg
   
  На Alex.T, candy.cane, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  Trump !
   
  На Alex.T и WildMk им се допаѓа ова.
 15. fina erika

  fina erika Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2017
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  11.518
  Пол:
  Женски
  Кога ќе видиме постар маж со помлада жена, првата мисла ни е дека тој има криза на средните години, но Ким Олвер во книгата „Тајните на среќните двојки“ тврди дека тоа е стереотип. [​IMG]

  Олвер тврди дека младите жени кај постарите мажи ја задоволуваат една од основните човекови потреби, а тоа е потребата за поврзаност.

  Таа потреба кај мажите и жените е различна во одредени периоди од животот. Младата жена обично има поголема потреба за поврзаност. И покрај тоа што сака кариера, пред се сака да формира семејство. Од друга страна, младиот маж се стреми кон успехот. Кај младите луѓе тие потреби често се во конфликт, бидејќи жената сака повеќе интимност, а мажот е фокусиран на кариерата. [​IMG]

  Постариот маж и помладата жена ја делат истата потреба за поврзаност. Мажот на средни години сфаќа дека ја потрошил младоста во потрага за моќ, а при тоа го запоставил семејството. Уморен е од трката и бара повеќе од врската. Во исто време, постарата жена е уморна од занемарување на себе си и ставање на мажот и децата на прво место. Подготвена е да се посвети на образованието и кариерата, кои морале да почекаат поради семејството.

  Тоа е причината зошто мажите сакаат помлада жена. Таа му е компатибилна. Можеби поради тоа почнува да размислува и за формирање на ново семејство со неа, за овој пат да се направи „како што треба“.
   
  На Madam-A, blackwave, Jessnow и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. lovestoneddd

  lovestoneddd Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  4.245
  Допаѓања:
  39.586
  Пол:
  Женски
  Kаква бре емоционална приврзаност, исправање на работите, втора шанса, љубов..
  Чист взаемен интерес, старчугата за секс, младата за пари.
  И да, жално е како некои особи си го трошат единствениот живот кој го имаат, се губат во потрагата по луксуз и богатство.Жално.
   
  На kikikikirika, Harper, Mr. Right и 7 други им се допаѓа ова.
 17. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Мене на оваа ми текна
  [​IMG]
  Имаше една емисија за неа (Ана Никол Смит, манекенка беше) кога се земале она имала 20 а овој 90, не дедо, прадедо може да и биде(facepalm):D тврдеше дека го сакала и за 3 години се бациле дури 2 пати:Dпосле одкога он умира почнуваат да се тужат за наследство со другите негови деца, и тоа трае со години и години, на крај и она самата умира а ќерка и не наследува ништо...наравоучение не се плеткајте со старци пошто може ништо нема да ви остават во тестамент8-|
  Ама сериозно, како не им е грозно да легнат со вакви дедовци, од к*р ни к не останало, све остало свиснато:drunk: коа веќе бараш спонзор најди некој попретставителен мајку му:D
   
  На Alex.T, Sesil, Harper и 10 други им се допаѓа ова.
 18. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.761
  Допаѓања:
  46.290
  Не значи дека сите sugar babies се нешколувани, небањати момци и девојки. Има некои и што работат, ама најверојатно не се задоволни со примањата и таму си го нашле лекот.
  Има еден јутјубер, на 16 години мајка му го избркала од дома, немал кај да оди и си нашол дедич, со кој сега се во нормална врска. Му помогнал да заврши школо и да започне свој бизнис.
  Мислам, сѐ е релативно и не осудувам никој.
   
  На Bozica1980, Sanjichka007, Animali и 3 други им се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.921
  Па не видов никој да рече дека се нешколувани и небањати.
  Аргументот ти е на ниво "not all men". Тотално неповикано и неспомнато го водиш муабетот во тој контекст.
   
  На Harper, Amellie13 и lovestoneddd им се допаѓа ова.
 20. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  52.863
  Пол:
  Машки
  Ваквите "врски" се сведуваат на чист интерес, дали е тоа секс или пари небитно и ништо повеќе од тоа. Кога не можат поинаку да си ги испунат желбите и овој начин не е лош:drunk: