Sugar daddies

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од referentka, 7 март 2019.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  12.966
  Допаѓања:
  23.159
  Пол:
  Женски
  Аааааа....па после срце да го стегне. Имаше една таква случка. Само не ми текнува во кој град беше. Шугар деди и младо пиленце. На господинот слабо му се дигал алатот и си консумирал вијагра. На сред секс добива срцев удар. Отиде човекот на 'млади години'.

  Против сум вакви врски/бракови. А дека има љубов, не верувам. Ваков пример за брак е покојната Ана Никол Смит. Само не ми текнува како се викаше мажето нејзино. Околу 40 години беше постар од неа. Може и повеќе.
   
 2. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.394
  Допаѓања:
  104.821
  Партнер кој влегва во брак со постар и поситуиран, или е во врска од интерес, обично се користи термин gold digger. Sugar daddy е стрикно аранжман, без чувства, чист бизнис. И едната страна кажва шо сака, и другата. Ако им одговара продолжуваат. Взаемна корист.
   
  На DojaCat, (Lord), Justicija и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.186
  Допаѓања:
  12.722
  Пол:
  Женски
  Значи ете се споиле темите но јас сепак мислев на брак или врска со шугар деди
  Повеќето убедувате дека шугар деди во брак повеќе не е шугар деди туку сопруг и целото богатство е на пола , али во денешно време никој не е глупав да има многу пари а да не направи предбрачен договор .
   
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.441
  Допаѓања:
  116.189
  Пол:
  Женски
  На BlackMistery му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.186
  Допаѓања:
  12.722
  Пол:
  Женски
  И јас помислив :D
  Е сега реисов не е повеќе шугар деди ?
  Според некои овој бил и талвите ко него сопруг штом стапеле во брак |(
   
 6. Lady Maria

  Lady Maria Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2020
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  301
  Пол:
  Женски
  Ех заради тоа младо пиле сега не е реис. После првата брачна ноќ,ја прогласи короната за умрена:rofl::rofl:
  Короната ја прогласујем за умрен:rofl::rofl::rofl::muscle: