1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Suicide Squad (2016)

Дискусија во 'Филмови' започната од inanonesumfina, 20 август 2016.

  1. twilight123

    twilight123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2012
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    филмов ми беше ептен јак, можеби не толку содржината колку глумците, многу беше смешен на моменти и јаки сцени имаше, а џокер беше многу секси и хот
     
  2. allaround

    allaround Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    740
    Допаѓања:
    1.564
    Пол:
    Женски
    Mожда е во мода да се критикува филмот, ама мене многу ми се допадна, баш се беше на место.Од актерите,ефектите и музиката. Две замерки само имам , многу малце го имаше Џокер :( и малце претерана беше фантазијата. 9/10 од мене оценка.
    Харли и Флег омилени :l:
     
  3. teonaswanderlust

    teonaswanderlust Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2016
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    478
    Пол:
    Женски
    Филмот е добар, лабав, има смешни делови но искрено не е ништо посебно. Марго Роби и Вил Смит според мене беа најдобри, а Кара Делавине стварно не знам зошто ја ставија..нема појма од глумење
     
    На wanderlust му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Falkon007

    Falkon007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Од филмов отчекував повеќе. Имаше интересни сцени, но онака во целост ми беше meh.. Will и Margot совршено изглумија, но некако останатите не дојдоа до израз. И не ми се допадна што Harley толку ја изнаснимаа во г'зот. А за Mr. J, не видов доволно од него за да имам мислење. Во trailer-от го прикажаа како да има голема улога, а ги исечија сите интересни сцени со него (насилната врска со Harley), за филмот да бил PG-13. Е тоа не можам да го разберам, можеле да го направат R-rated, Deadpool беше R-rated па ги скрши речиси сите box office рекорди. Филмов имаше голем потенцијал, ама многу ликови, малку време и тоа е.
    И друго што не ми се допадна е кога на крајот сите мислеа дека June e мртва, и наеднаш оживеа, тоа ми е најголемо филмско клише. А што го убија el Diablo, тоа им беше добро, за промена да убијат некој од главните ликови, веќе досадно стана хероите да преживуваат, или да умрат па да воскреснат, а негативците лесно да бидат поразени и да умрат.
     
  5. MissAlena

    MissAlena Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2015
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    1.352
    Пол:
    Женски
  6. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Vcera go gledav filmot i iskreno,mozelo i podobro , no za tepanje vreme e dobar .
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    Колку го исподигаа филмов, очекував дека ќе е нешто WOW. Ништо посебно!
     
  8. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.395
    Во 2019 ќе има втор дел.
     
  9. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Досаден беше.
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.