1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Sunset Sons

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Eva22, 16 мај 2016.

 1. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Sunset Suns е рок-инди банд кој го издаде првиот албум под име Very Rarely Say Die .
  Инаку може нивните песни да се сретнат во играта Dream League Soccer 2016 и Guitar Hero .
  На оваа група им се предвидува убава иднина , инаку они се група слична на Imagine Dragons они им се репери .
  Сансет Санс ( Sunset Sons ) ке ви понудат музика во која рок музиката се меша со денс музиката и специфичниот глас на водачот кој никого не остава рамнодушен..
  Нивниот прв албум излезе на 1 Април 2016 година , а како група постојат од 2013 год .
  Слушнете ги и искоментирајте на темава , Мене Мн Ми се допагјаат
  Facebook : https://www.facebook.com/SunsetSons/?ref=nf
  Благодариме :) [​IMG]