1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Supergirl (2015)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LitttleRNBPrincess, 16 јуни 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Интересна серија има crossover со Флеш и Стрела. Сега у есен ќе има 4 сезона.
  Imdb оценка е 6, но ја би дала 8.

  На 12 години, Кара зор-Ел избега од несреќата на планетата Криптон за да најде заштита на Земјата со семејството Данвер, каде што расте во сенката на нејзината посвоена сестра, Алекс, и учи да ги крие неверојатните сили што ги дели со нејзиниот братучед , Супермен. Сега е возрасна девојка која што живее во Национален Сити и работи за медиумски водител Кат Грант, Кара смета дека нејзините денови за чување на нејзините способности е тајна, кога шефот на супер-тајната агенција Хенк Хеншо ќе ја приклучи во агенцијата за да ги заштити граѓаните на градот од закани. Конечно влегувајќи во агенцијата, Кара мора да ги усогласи своите нови одговорности со нејзините многу човечки врски.