Supergirl VS Gotham

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LitttleRNBPrincess, 24 август 2018.

?

Која е подобра?

 1. Supergirl

  2 глас(а)
  50,0%
 2. Gotham

  2 глас(а)
  50,0%
 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  791
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  На ред е:

  Supergirl-vs-Gotham.jpg

  Според мене најдобра е Готам. Шоуто дефинитивно вреди да се види со интересни ликови, интересна приказна. Исто така, гледам неколку приказни се неверојатно добро направени и интересни. Има многу малку полициски шоу клише. Затоа голем плус давам за неа.
  Ваше мислење? :D