Tв Eдо

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од ludoto19, 6 февруари 2013.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  41.028
  Mене ме интересира колку ја следите вие програмата на оваа телевизија?
  Jас мислам дека иако е нискобуџетна телевизија, со реклами со Лепа Брена, и некои такви од времето на Југославијата, е ОДЛИЧНА телевизија :D
  Зашто? Епа оти СЕКОЈ ДЕН ДАВААТ по 3-4 ДОБРИ ФИЛМОВИ, од кои после 01, најчесто има Хорор ;)

  [​IMG] инаку Босанска телевизија, во Македонија


  Еве за денес програма

  23:07 Амерички психопат - Игран филм
  00:40 40 годишна девица - Игран филм ;)

  за утре
  23:06 Ден на независноста - Игран филм
  01:44 Џон Кју - Игран филм

  Нема Каубојци, нити пак Индијанци од 70тите :D
   
 2. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  183
  Мене ми е омилена програмава и на сите кога ќе им кажам ми се смеат. Ама стварно многу добри филмови даваат, понекогаш знаат да претераат со RV што го даваат три пати неделно хаха, ама сепак супер се.
   
 3. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  Знаат некогаш да дадат добар филм иако веќе истиот претходно го давале 5 пати, само мене кај оваа телевизија ми смета кога ќе емитуваат некој филм што е кино снимка и доле превод српски или босански сеедно.
  А да и се случувало некогаш да си заспијам гледајќи некој филм со овој канал пуштен и сабајлето кога ќе се разбудам да станам со некој друг филм :D
   
 4. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.278
  Според мене мнг добра телевизија, зашто даваат одлични филмови ! :D Иако ги даваат мнг често едни исти , никогаш не ми се досадни :D