1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tв Eдо

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од ludoto19, 6 февруари 2013.

  1. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Mене ме интересира колку ја следите вие програмата на оваа телевизија?
    Jас мислам дека иако е нискобуџетна телевизија, со реклами со Лепа Брена, и некои такви од времето на Југославијата, е ОДЛИЧНА телевизија :D
    Зашто? Епа оти СЕКОЈ ДЕН ДАВААТ по 3-4 ДОБРИ ФИЛМОВИ, од кои после 01, најчесто има Хорор ;)

    [​IMG] инаку Босанска телевизија, во Македонија


    Еве за денес програма

    23:07 Амерички психопат - Игран филм
    00:40 40 годишна девица - Игран филм ;)

    за утре
    23:06 Ден на независноста - Игран филм
    01:44 Џон Кју - Игран филм

    Нема Каубојци, нити пак Индијанци од 70тите :D
     
  2. xxx-ba

    xxx-ba Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    301
    Мене ми е омилена програмава и на сите кога ќе им кажам ми се смеат. Ама стварно многу добри филмови даваат, понекогаш знаат да претераат со RV што го даваат три пати неделно хаха, ама сепак супер се.
     
  3. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Знаат некогаш да дадат добар филм иако веќе истиот претходно го давале 5 пати, само мене кај оваа телевизија ми смета кога ќе емитуваат некој филм што е кино снимка и доле превод српски или босански сеедно.
    А да и се случувало некогаш да си заспијам гледајќи некој филм со овој канал пуштен и сабајлето кога ќе се разбудам да станам со некој друг филм :D
     
  4. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Според мене мнг добра телевизија, зашто даваат одлични филмови ! :D Иако ги даваат мнг често едни исти , никогаш не ми се досадни :D