1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tереза (Teresa) [Пинк15]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 19 јануари 2011.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Гледам дека нема тема за серијава....Па можеме да коментираме тука! :)

  Мене ми е интересна, случна е на Руби, затоа и ја гледам... :) И пак овој истиот актер од Руби ќе ја доживее сличната судбина :lol:

  Зашто СЛИЧНА а не ИСТА ќе видите ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • Ver Teresa.jpg
   Ver Teresa.jpg
   Големина на фајлот:
   27,1 KB
   Прегледи:
   1.101
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Sanji4ka21

  Sanji4ka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  88
  Teresa-Tереза

  Серијава ја обожавам ја гледам на Пинк Плус,слична е нешто на Руби.
   
 3. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Teresa-Tереза

  Ааа многу ми е интересен филмов го гледам .. ама оваа недела дека го сменија терминот во 17h и заборавам |( ..
   
 4. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Teresa-Tереза

  И јас ја гледам. Добра серија е. На Пинк 15 се дава од 17 часот отсега.
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Teresa-Tереза

  инаку правена е според истоимена серија или филм(незнам) со Cалма Xајег :) Cега нешто прогуглав, значи не е копија на Pуби, туку според ова е правена ;)
   
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Teresa-Tереза

  Ако слушнете дека нечив телефон ѕвони со песната од Тереза ... знајте дека сум јас :tmi: :D
  Многу ми е интересна серијата , си знаеме со лудото и мимс како пошизевме кога не ни почна во 3 :devil: :@
  Што ќе се случи не знам и не сакам да знам , читав за Кога лисјата паѓаат и сега не ми е интересна .
  Ако пишувате , скријте го :D

  Едит: Баш сакав да предложам да отвориме тема , ама да не е премногу зошто има Шпански серии . Ама ете убаво што има тема па :rofl:
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Annnie

  Annnie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Јас бев 7 дена во Париз и не сум во тек што се случува со серииве на Пинк..нели претходно Тереса се емитуваше во 15,а во 17h ја даваа Sin tetas no hay paraiso..Сега таа заврши или ја преместија во друг термин..? ако знаете кажете ми зашто не се делев од телевизорот,таа серија си ја сакав највише.. :( :@
   
 8. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  серијава при крај е или скоро почна??? ја фатив некна па не знам дали да почнам да ја гледам :)
   
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Па сега ја даваат во 5 . Има друга серија во 3 , па Двор има и Тереза е во 5 . Инаку на почеток е , не е на крај . :)
   
 10. solzuska

  solzuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  135
  ај и јас се вклучувам во тимот на гледачи :)
  сега одам да ја гледам а после ке се вратам да ми објасните што се случило до сега :)
   
 11. Annnie

  Annnie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Wiii не ми завршил филмот,го префрлиле во 6 сега ќе си го гледам нанана :) иначе денес беше интересно во Тереса,којзнае што ќе се случи со Есперанса..
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  A како заврши??? баш крајот не го видов :wasntme:
   
 13. Annnie

  Annnie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Па Есперанса ја избркаа од дома и она отиде у станот кај тој не ми текнува као се викаше дечко и и таму го виде него со друга...после он и жена му беа на ручек кај Артуро и Тереса и Есперанса немаше кај да иде и отиде кај Тереса баш кога и овие беа таму...
  Ме интересира што ќе се деси,а треба да чекам да понеделник :worried:
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  хахахха гарант ќе ја седне на маса Тереса :D
   
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Не не , видовте како беше исплашена кога влезе Есперанса :)
   
 16. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Па да, затоа што Рубен е кај нив на гости со жената :)
  Ау јас мислам дека ќе ја седне на маса :D
   
 17. Annnie

  Annnie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Ама ако ја седне на маса жена му сигурно ќе ја познае..зашто Есперанса еднаш збореше со неа,нели демек ја пратиле во нејзината куќа како докторка...А и Есперанса мислам дека нема ни да сака да влезе ако и каже дека тој е внатре...Али Тереса како што го уценува него и јас мислам дека ќе ја внесе внатре :?:
   
 18. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  гарант или ќе се прави дека не го знае...или ќе го издаде...3то нема :D
   
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Конечно се запознаа Фернандо или како и да се вика и Тереза :lol: Ќе се затреска овој во нејзе :lol: Само не сфатив, кумата што и е на Тереза мајка ли ?? Што ли?? :wasntme: :?:
   
 20. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Ајде некој да ми ја раскаже денешната епизода...
  ќе неможам ни утре репириза да гледам од 8 на факс сум :@
  изгледа мн јака епизода била денес а?
  Друг термин кога даваат реприза да не знае некој?