1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tереза (Teresa) [Пинк15]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 19 јануари 2011.

  1. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Се дава во 17 часот, а репризата е во 8 сабајле идниот ден.
    Дали ве потсетува серијата и настаниве на Руби? Особено делов со Канкун ми е копи пејст Руби.

    Mims, не беше нешто многу интересна епизодава денес.
    Тереза отиде во Канкун, му се израдува на хотелот и собита, се сретна со Артуро и овој Фернандо се заљуби во неа. А пред тоа Артуро дојде во Канкун затоа што виде слика како Фернандо бакнува друга девојка и се изнервира затоа што Фернандо е таму со сестра му Луиса. Потоа Луиса го убедуваше Артуро дека таа слика е од одамна и се смирија Артуро и Фернандо.
    А кумата не и е мајка на Тереза, си има мајка Тереза. Кумата изгледа ќе се заљуби во таткото на Аурора.
     
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    има и преку недела...Mислам дека во недела од сабајле, ама за секој случај провери и во сабота од сабајле :)
    да да, се запознаа Tереза и овој типов на плажа и не знаеа кои се уствари, после овој ја виде со Aртуро, и Aртуро официјално му ја представи! и малиов ја шмекаше цела ноќ! чекај уште не дознала Tереза дека е од благородно потекло, коа ќе дознае ќе му се залепи ко мува на го*но :rofl:
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Денес кога гледав многу ме заинтересира што ќе се деси со венчавката на Тереза :^) И многу ме нервира Палома . Кој кого ќе моли , и ќе се земат ли Артуро и Тереза? Многу ме интересира ама па не сакам да знам . Ај кажете ми ама малце :lol:
     
  4. littlepony

    littlepony Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    девојки на пинк плус е оваа серија?????
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Колку е ружна Палома :puke: требале некоја што ќе и биде конкуренција на Тереса да стават, не оваа бабава :^)
     
  6. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Па и Тереза не е некоја убавица. Мислам дека Аурора би била подобра за улогата на Тереза. Со оваа глумица сега што ја толкува Тереза, многу наликува на Руби, но Руби беше многу подобра и во изглед и глума.
    И серијата се дава на Пинк 15.
     
  7. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    И јас ја гледам серијата.....на пинк плус ама ми е мн интересна :D
     
  8. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Аурора не ми е ништо посебно, плус има таква невина фацичка и лигава, носот голем и крив, устата една црта, косата премногу обична и права не е за главна улога :D
    Инаку да на Руби и нема рамна, таква лепота тешко...
    Тереса е преубава девојка, се гледа дека има некола пластична операција направено ама пак е бомба, а иначе многу е малечка, ниска, слабичка, ама градите затоа .... топ е Тереса бе :D
     
    На Annnie му/ѝ се допаѓа ова.
  9. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.085
    Допаѓања:
    6.787
    Пол:
    Женски
    Абе луѓе и јас го гледам филмот :D

    Инаку мене Тереса ми е преубава,за вас не знам...Добро сега не е како Руби убава ама мене ми е добра за улогата,има убава фаца ама кога сака да се претерува кога збори како да го ниша целото тело :D
    Палома е ружна,исто и Хеновева со тоа црното на очите,а Аурора дефинитивно не е за главната улога пошто не е толку убава како Тереса :)
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    па тоа е фрката, демек Tереза да биде најубава ама злобна, а другарка и не толку убава ама сепак добра :lol: шпанска серија е или што е :D ! инаку убава е Tереза ко кукличка е, ок, телото не и е нешто посебно, а онаа Палома ко баба е, и многу е грда :lol: Мене и Луиса ми е многу убава ко кукличка ми е :) Само да смени фризура и да се шминка повесело :) Се на се серијава ми се свиѓа, и пак ќе кажам не е правена по Руби, туку по истоимената серија ТЕРЕЗА во која глумела САЛМА ХАЈЕГ и серијава е од 1989 година, а оваа ние сега што ја гледаме е само римејк! Гледано на тоа, Руби е копија на Тереза(старата), а не обратно....
    Едит- мене Барбара Мори само во Руби ми беше бомба... Инаку вака сум гледала слики од нејзе во секојдневниот живот некако ми е :^) не баш... ствар укуса мене Cоња на Aлександро ми е поубава во секојдневниот живот, :) a Tереза со плава коса слабо не е грдичка :D Kоса колку мењава значи
     

    Прикачени фајлови:

  11. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Абеее онаа лигавата и фрли киселина у очи, леле ќе и се деси нешто :( аии ќе биде интересно ако и се изгори фацата нешто хахах :)
    Што им требаше ова Пауло да умре? :^)
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    зашто лигава бре??? :) мене многу ми падна жал за нејзе, до душа Tереза си заслужи, таа има најголема вина за смртта на овој :( греотка ми беше Aида како плачеше бре :(
     
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Аида ми е лигла дека само со тоа „аии БЕБЕ„ :) иначе и мене ми падна жал за Аида, си го сакаше Пауло.
    Па Тереса и не е нешто крива што умре он, сам си се предозира пошо е глуп :)
     
  14. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Втора смена сум во школо и сабајле во 8 специјално станувам . Што кажавте сега , значи утре морам да гледам .. Аиии бебе ... ова ми е смрт ств кога ќе го каже :lol:
     
  15. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Девојкииииии ај некоја да каже што ќе се дешава натаму,исто како Руби ли ќе заврши? Инаку мене Маријано не ми е убав :puke: ,а баш би сакала Тереса да се смени и да си остане со овој,богати и вљубени ]:)
     
  16. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    цурки, нема да можам да ја гледам Tереза деновиве, па ако биде некоја љубезна, да пише 2-3-4 а може и 5 :rofl: реда за тоа што ќе се случува секој ден :$ онака, колку да не излезам од колосек :*
     
  17. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Јас ќе те известувам :)
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Мимс а што се случи вчера ? Јас нема да можам репризата да ја гледам , ќе си гледам неделава во 5 . Уште во 5 даваат така ? :)
     
  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Да да, накај 5, 5 и нешто ја даваат.
    Во петокот нели оваа палома организираше хуманитарна аукција, и отидоа таму сите, Маријано отиде со Аида и Тереса пукна, па се наддаваше за една слика со Аида ама Аида победи, и на крај заврши како Аида го баци Маријано во уста и Тереза ги виде.
    Кумава на Тереза дозна дека Кутберто го сменил цвеќето од докоторв и каков шамар му лупна ми се затресе телевизорот :D
    Аида му кажа нели на Артуро дека тереса и ги пратила документите за развод на нејзините, овој отиде дома нафуран и и се издра нешо на Тереса ама она нормално го убеди дека не е она па дури и се извинуваше :lol:
    Тоа беше :)
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Жустро станува не викам не . Ама едно е сигурно : Како што може Тереза да го врти Артуро околу малото прсте , никој никого не може ! :D