1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tереза (Teresa) [Пинк15]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 19 јануари 2011.

  1. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Многу ми е тапа вака што гледав на нет .. сеа не ми е интересно :D
     
  2. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    151 епизода има прочитав на википедиа :)
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    е сега ќе ве тепам!!!!!! :lol: :rofl: и линкови ми ставате, и спојлери кои љубопитно ги отварам :wasntme: :wasntme: тоа линкчето ќе го зирнам ветувам :wasntme:
     
  4. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Леле колку беа ружни фустаните на деверушите :lol: А за Маријано многу ми падна жал...
     
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    дај кажете денес што беше бе пааааааааа ;( :$ :lol:
     
  6. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Еве Лудо што се случи денес ...
    Па нели Тереса и Маријано се договорија да избегаат.Тереса спиеше кај Аурора и сабајлето оваа иде да ја разбуди и Тереса онака мрзеволно се понашаше,се двоумеше дали да избега или не.Арно ама на крај одлучи да се венча со Артуро и така ја спремаа ваму-таму ама тогаш дојде мајка и и сакаше да ја наговори Тереса да не се мажи пошто уште го сака Маријано.Тереса не ја послуша иако сакаше и отиде во црквата.Таман ја прашаа дали ќе го зема за маж Артуро (како и во сите филмови каде има венчавка едниот се замислува дали да каже да) така и Тереса додека мислеше дали да каже да или не стигна Маријано во црквата и и рече дека не смее да се мажи.Оваа од олтарот до вратата на црквата отиде и Маријано помисли дека ќе оди со него,а Тереса му удри шлаканица и го извреѓа.Овој се изнервира многу,се разочара и ептен ми беше жал за него.Аурора и Мартин излегоа надвор со него,а потоа и Аида.Го тешеа демек...Тереса и Артуро се венчаа...Аида и Маријано прошетаа малку и оваа го наговори да се вратат на венчавката.Таму Маријано застана со Тереса и то...Така заврши :)
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Не е 141 последна епизода, без гајле. Мислам дека ќе има околу 150 епизоди.
     
  8. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.244
    Допаѓања:
    21.649
    Пол:
    Женски
    Денес успеав да ја изгледам епизодата на Пинк15. Не ми се допадна фустанот на Тереза, ниту пак на деверушите :D Крајот беше интересен,
    кога Артуро и рече дека конечно ќе стане негова жена :D
     
  9. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Хепи , што се деси денес ? Не можев да гледам , ако можеш накратко кажи ми :wasntme:
     
  10. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Маријано дојде нели и збореше со Тереса и рече дека му се гади од неа и дека веќе несака ни да и се приближи. Свадбата си течеше ок се додека не дојде Есперанса као за да го спречи Маријано да направи глупост и се скри во вецето да не ја види некој ама Рубен си се љубеше со хеновева во вецето и ја видоа и почнаа да се расправаат, Есперанса истрча од вецето и Хеновева као ненамерно и се раздра да си оди дека му била само авантура на Рубен и секако Мајра слушна и и врза шамар имаше скандал, Тереза коа виде се израдува и си рече „Есперанса поубав подарок неможеше да ми донесеш„ хаххахахха
    После Тереса танцуваше со Фернандо овој ја јадеше со поглед и и збореше дека будела страст у секој човек и онака ко невиден ја глеаше и си подголтнуваше хахахахха.
    Рубен и кажа на Мајра дека Есперанса уствари и е најдобра другарка на Тереса и демек она била крива за се шо се дознало, а Мајра и кажа на Аида и оваа одите у населбата и почна да се расправа со Есперанса :lol:
    Тереса и Артуро отидоа во Канкун на меден месец и таму беше се романтично и спремен кревет, Артуро се радува дека прв ќе и биде хахаххах :D
     
    На Dushica-sk му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Мимс секогаш брза , фала што ми раскажа . Ама последнава реченица дека Артуро се радува што и е прв :D А имаа? Јас се мислев дека Тереза нема да му даде .. А ме зачуди ств :) Фала мимс многу :*
     
  12. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Мора да му даде, прва брачна ноќ им е :D
    Плус она нели му рече дека сака да чека до венчавката во канкун кога беа :D
    Ама како може да несака да му даде на него беее глупава е :)
     
  13. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ениуан??? :$ :$ :$ што се дешаваше денес :$ :rofl:
     
  14. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Нишо :D
    тереза цела епизода се прчеше у Канкун.
    Маријано ја побара Аида да се одбидат уште еднаш. мајра реши да се разведе и отиде да збори со Есперенса. Тој што е со Аурора дечкото збореше со Маријано да бил на дистанца од неа, она цмиздреше цела епизода дека и умрел пациент на операција и то :)
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Annnie

    Annnie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    Јас вчера гледав на youtube како Angelique Boyer дава интервју и за крајот ја прашаа како ќе заврши и
    Она ке биде со тој на Луиса дечкото Фернандо ама само онака да го искористи и кажа дека Маријано и бил само прва љубов а Артуро дека стварно ќе го засака и као последна љубов...Па сеа дали ќе остане со него ќе видиме,а за да остане на крај со Фернандо нема шанси..паметна е она :P ;)
     
  16. nice.girl9090

    nice.girl9090 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    69
    Тереса и на пинк плус ја даваат... Да не знаете до кај се стасани таму, што се случува интересно? Немав можност да ја следам неделава... :)
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ? :$ денес??? што се случи??? :rofl:
     
  18. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Тереса нервозна што им се откажа медниот месец т.е. патот во Европа се вратија дома и отиде на шоп шопинг, незнаеше за која боја на саат да се одлучи и си ги купи сите :rofl:
    Артуро дозна дека сестра му спие со Фернандо и 2 саати и држеше лекции и ја праша дали се чува :rofl:
    Мајра отиде кај Есперанса и и нудеше пари за да го оставела Рубен на мира, а она пошо е мн поносна секако одби, Мајра го прибра нејзинион дома под услов да си ги води сама фирмите и овој ја убедува сеа да шетале низ Европа :)
    Фито дилерот и Хема лихварката склучија бизнис за дилање дрога преку овој Џони циганот :rofl: кутриот мисли дека ќе пренесува обични пратки од продавницата.
    Татко и на Тереса го избрка Маријано од кај нив дома заради скандалот што го направи.
    Тереса си седеше на кафенце после шопингот и читаше списание, а во списанието БУМ! Трач рубрика, шок шок шок! :rofl: На свадбата на познатот адвокат Артуро де ла Барера СКАНДАЛ, која е невестата која се крши помеѓу двете љубови! :rofl:
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Морам да отидам офф топик ама раскажаново на Мимс од земја ме тресна од смеење.Ептен јако раскажуваш жими се :D Шок,шок,шок,Онур Аксал ШОК! :rofl:
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775