1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tереза (Teresa) [Пинк15]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 19 јануари 2011.

  1. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    па шпанска серија не е шпанска ако некој не иде во затвор :lol: :rofl:
    а а не знаеш тереса со кој ќе заврши на крај?
     
  2. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    мимс, багуш??? денес? :D :D ајде уште малце ќе ве замарам, уште оваа недела најверојатно :rofl: :rofl:
     
  3. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    А има оваа серија реприза?Во 17 часот не можам да ја гледам а баш ми стана интересна по раскажувањето ваше па сакам да ја гледам. :)
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ако јас ти кажам ? :D
    Тереза нели отиде у шопинг , на Артуро му стигна детален извештај од трошоците на Тереза и баш кога сака да збори со неа за тоа Тереза влага со 95834508 кеси :D И се скараа и се тешеше со Фернандо , му се пушташе де ;) После Тереза отиде кај Аида дома , збореше со мајка и и на искачање Маријано го виде како и го дава фустанот на Аида што го заборавила и збесна ама си преќуте . Углавном ништо интересно не се дешава .Кумата на Тереза е со Ектор ама се прават љубоморни со Ел Маријачо :D
    Доња Хема и Фито го наместија циганов не знам како се викаше , на Есперанса братот. Пренесува дрога а не знае дека е дрога него храна или слично . Ако заборавив нешто важно нека каже некој :)
    Инаку има во 8 сабајле реприза :)
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Annnie

    Annnie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    Tереса ќе умре..ќе ја убие една жена на крај али нз која е..:( :@
     
  6. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Aбе ајдеееееееееее :@ :* ај пиши ни кај гледаше да видам и јас :doh:
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.501
    Пол:
    Женски
    Ве молам почитувајте ги правилата на форумот и користете спојлери доколку откривате некој дел од содржината на серијата!
     
  8. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Жени јас ја немам гледано, денес ја збореа другарките демек слична била на РубИ. Не сум нешто многу по ваквите серии во последно време, ама Руби ми беше интересна па сакам и оваа да ја погледнам.
    Која епизода е , при крај е или :?: И ако добро ме известиле, во 19:00 ја даваат на Пинк :?:
     
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Не во 17:00 почнува на пинк, серијата е некаде 60та епизода, ама има уште 100 :) има оставени линк на темава можеш да ги изгледаш претходните епизоди, ама сега почнува интересното :)
     
    На karina8 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Денес што се случи,излезена бев и не ја гледав.Секако дека ќе ја вклучам да ми се снима во 8 сабајле ама вака отприлика да знам што се случи пошто многу ме интересира :)
     
  11. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Артуро им предложи на родителите на Тереса да дојдам да живеат со нив пошо она му кукаше дека сакала да им помогне и она збеснаа :rofl: отиде кај нив и им рече да не се осмелеле да го направат тоа.
    После отиде кај Аурора оваа беше со адвокатчето и ја праша Тереса што сака оваа и рече дека ја вика на шопинг она и рече дека сака да е со Мартин еееј на толку кеш они седеа дома и играа табла :lol: ЛОЛ!
    Тереса се налути дека ја одби оваа!
    Палома му кажа на Артуро дека Тереса и Маријано требале да се венчаат пред 3 год и дека она ТОЧНО пред 3 год ги видела како се бакнуваат ххахххахха кај и текна, Артуро здиве и ја чекаше Тереса дома неа цел ден ја немаше па дојде Палома кај него да го теши као и Тереса секако дојде во тој момент и ја виде Палома као клечи над Артуро а он седнат на фотелја, хаа незгодна ситуација којзнае ли што си помислила Тереса хухухух :)
    и најбитното Артуро ја праша Тереса дали водела љубов со Маријано и така заврши :)
     
    На baguf4e и ludoto19 им се допаѓа ова.
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ја видов 148 епизода :D
    Mаријано ќе биде во тереза ќе се префарба црна, сенка црна до небо
    ќе користи хахаха, ќе се спука со мајката на фернандо, и фернандо ќе ја избрка мајка си!
    рубен ја лаже хеновева дека ќе киднат заедно со паулито, бебето на есперанса, го крстиле паулито хахха, а истото и го вика на есперанса лол....и 2те ги мота....а инаку фернандо прво ја варал оваа со тереза, во 138 епизода ќе и признае дека ја сака тереза....и да тереза ќе се заљуби во артуро кога ќе идат на пат во европа, ама он ќе се фати со една нова цура од кога ќе раскинат....а Tереза ќе го остави зашто овој ќе банкнотира....ама ептен се заљубила во него бре, и бтв аида ќе го прифати бебето ко братче, ама рубен ќе исценира киднапирање на бебето итн, ај доста ви кажувам :D............

    п.с кога се разведуваа артуро и тереза, овој ги праша сигурни сте дека веќе нема љубов меѓу вас??? и тереза како се расплака, арутро ја гушна леле ми се насолзиј очите ;( .... а коа се бркаа со маријано ич не би беше жал за него, ама сценава ме скина ејјјјјјјј
    http://www.darkiller.com/2010/09/ver-lo ... ratis.html
    до 148 се тука, ама 148 не е последна ;)
     
  13. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    4.838
    Пол:
    Женски
    Јас не ја пратам баш редовно ама читам тука што се дешава
    И сеа го гледам и нешто не ми штима:
    Тереса и Маријано имаат спиено заедно????
     
  14. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    хахахахах
    да да плус и кога ќе се земе она со Aртуро, ќе спие Tереза пак со Mаријано, а Aртуро ќе ја вара со палома...и ќе дознае Aртуро дека Mаријано и е 1, ама ќе си простат...и Tереза ќе го засака Aртуро 76592529 пати повеќе од Mаријано
     
  15. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    4.838
    Пол:
    Женски
    Па на првата брачна ноќ Артуро не здиве кога виде дека не е прв?
     
  16. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Што се случи денес,се запустив,два дена го немам гледано... :( ?
     
  17. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    значи артуро ќе дознае пред нивната прва брачна ноќ и ќе ја извара он со палома мислам дека е ради тоа, и после накај 92 епизода ќе отидат на пат низ европа за да работат на нивниот брак, и тереза таму фактички се заљубува во него, ама кога ќе се вратат он ќе почне да се пијанчи бла бла, нз зашто, и она ќе бара утеха у фернандо нели :D

    и еве некои други работи

    мајка и на аурора ќе се врати, и ќе планира нешто нз, ама злобна е...аида и маријано ќе се опнат...палома најверојатно ќе умре, зашо читав ќе доживее тешка несреќа, и плус ја нема во наредниве епизоди, така да умрена е...ја глеав 1та епизода, и сестра и на тереза е жива тука после ќе умре.... а Aида коа дозна дека Tереза е сироманшна, на микрофон ја исмеа пред цел клас, премногу жал ми падна
     
  18. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    артуро ќе дознае дека тереза го излажала дека нема спиено со маријано и ќе се испијани и кога ќе се врати тереза таа ќе му признае дека спиела со маријано пред свадбата и ќе го моли да и прости дека направила грешка и тој ја брка и и вика да си ги земе само стварите со кои дошла т.е само мечето од маријано ама таа ќе го наполни со накитот хехехех и пред да си замине артуро ќе и речи да остани . кога ќе разговара артуро со фернандо ќе му речи таа цело време ме држеше и си играше со мене како сака сега е ред на мене
    :* :* :*
    ете нешто од мене
     
  19. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    значи по 60 епизоди сватив дека актеркава што ја глуми тереса глумеше и во REBELDE (само што беше со плава коса)... многу е поубава вака црнокоса.. :)

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  20. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Серијава ја гледав 5 епизоди :D кога бев кај баба ми за распуст на Пинк Плус и тоа почетокот беше коа оваа се запиша на факултет па кога умре сестра и...и плачеа многу и оваа го сакаше Маријано и нели заедно беа...и оваа другачка и (нз како се вика :lol: ) и таа се заљубуваше и толку од моето гледање :D .Сега читам почнала интересна да станува па ќе ја загледам,да влезам во шема што се дешава.И така ми се гледа некоја серија шпанска,не по нашиве више отупија со индиски и турски |(