Tирамису

Дискусија во 'Канта' започната од Angel-Adriana, 14 октомври 2012.

 1. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Kолку што видов нема ваква тема, ако има клуч слободно!

  Tемава ја направив да си разменуваме идеи ја тирамису. Jас немам рецепта па затоа помогнете ми и кој ги препорачувате? :rofl:
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.246
  Допаѓања:
  136.446
  Пол:
  Женски
  Веќе има ваква тема.
  recepti/tiramisu-t12834/

  Ако пребараше ќе видеше дека има, не е само првата страна од категоријата активна, побарај малку и по другите страни ;)
   
 3. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  551
  Побарав но не ми се појави! Но во секој случај фала што ме информира! :)