1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tрговија со луѓе (Human Trafficking) [2005]

Дискусија во 'Филмови' започната од ludoto19, 19 март 2011.

  1. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Кога го гледам филмов паника ме фака, цела се тресам,незнам каде се наоѓам :sweat: :x
    Страшно, хорор филм во живо :worried:
     
  2. purelove

    purelove Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    10
    го гледав филмов пред 2 години ми се чини и се уште го имам во комјутер...првиот пат кога го гледав бев згрозена и знам дека почнав да липам...сеуште си бев наивно некако и не ми се веруваше дека постојат такви луѓе кои немаат ниту тронка жал за друго човечко суштество......а и се согласувам дека треба да го гледаат и малолетни бидејќи тие се најранливи најневини и наивни и тие можат најмногу да западнат во синџирот на трговија со луѓе...А денес верувајте и незнам која е границата за малолетни, кои ги сметаме малолетни? Па тие веќе се знаат за секс и такви работи па ај да не знаат за нешто волку битно! Едукација со време за се за секоја тема од животот! ;)
     
  3. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    Ако планирате да одите некаде во странство за работа, подобар живот, немојте да го гледате овој филм, ќе ви ја убие желбата буквално...
     
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Филмов го гледав пред некое време и можам само да кажам дека е повеќе од поучен... Но и многу, многу тажен.
    За жал и многу реален, искрено бев згрозена. :x
    Но сепак го препорачувам.
     
  5. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Trade 2005 е исто така ваков филм :x :x :x
    го имам гледано поодамна, еве сега случајно најдов како се вика!
    Aко некој сака да го гледа, нема да се покае, навистина е интересен, и потресителен баш како и овој филм од темава
     
    На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  6. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Ludo па ти си имала отворено тема за мојот омилен филм,еее сакав да отоворам и јас :)
    филмов е еден од најдобрите што некогаш сум ги гледала, дефенитивно секој момент од филмот ке го запаметам,додека го гледав-не трепнав :wasntme:
    Hа тажните моменти се изнаплакав,ми беше жал за девојчето :x
    Kој не го гледал-да го гледа веднаш !!!
    и ако знаете некој филм сличен на овој-кажете ;)
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Стварно Лудо ми ја зеде темата хе хе хе овај е мојот најомилен филм... :D :D
    Не памтам колку пати го имам гледано баш сега пред некое време го гледав пак,и пак се разбира се изнаплачив,жими се овај филм воздухот ми го зема ;( ;( Има страшно одвратни сцени и мии иди да одам да ги убијам тие гнасните одвратни ликови ејј,сега е намалено скоро исчезнато тргувањето со луге и ми иди рака да му пуштам на тие што ги фатија сите овие гадови кои го праеа ова..за грев чупињата ;( ГАДОЈ
    а исто и Доналд Сатарленд го обожавам улогата му беше на место :)
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. beauty.me

    beauty.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    3
    сличен филм на овој е Taken... Изгледај те го нема да зажалите
     
  9. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Филмот го имам гледано одамна и многу ми се допадна. Останав без зборови и знам дека потоа ми беше страв да излезам од дома хаха :lol:
     
  10. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.484
    Пол:
    Женски
    Пред некое време случајно загледав како една форумџика пишува за филмов и го пуштив. Навистина многу јак филм. Посакувам тоа да не се случува во реалноста но за жал илијадници жени и деца се жртви на трговијата со луѓе. Поучен филм, посебно за таквите како мене што се залетуваат и сакаат сами да патуваат во странство, да шират пријателства итн. Се изнаплакав.
    Омилен лик во филмот ми е таткото на таа девојката мислам Бјанка се викаше девојката. Многу паметен и храбар човек. Само не сватив на крајот таа девојка слепа остана или мене така ми се виде дека ја повредија знам.
     
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    луѓе да не сте начекале некој сличен филм? Aко знаете кажете :)
     
  12. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    boomsleng не можам да ти пишам порака, изгледа таква опција си направила, не можам да ти вратам порака :)

    пиши го името на филмот и тука, за да го видат сите, може ќе сака некој да го гледа. Kога ќе имам време ќе го гледам плус и треба да прогуглам за линк онлајн да го гледам :)
     
  13. boomsleng

    boomsleng Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    653
    По барање на некои членови на форумов во темата за филмот Трговија со луѓе, да препорачаат сличен на овој филм со слична приказна, јас со задоволство би им препорачал да го гледаат филмот The Unknown Woman , или на италијански La sconosciuta, потресна и емотивна приказна со одлична одиграна улога од Ксенија Рапапорт од одличниот режисер Џузепе Торнаторе. Топла препорака за филмов до сите кои сакаат да го гледаат.
     
  14. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
  15. invincible.06

    invincible.06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    21
    Сличен филм на овој е - http://www.youtube.com/watch?v=al3anBiHwmI > ''The Whistleblower ''
    добар филм..прикажани страдањата на прелажаните девојки после војната во босна, приказната за полицајка американка која се бори против цел еден систем кој фукнционира со години, а сите се вмешани на некој начин и имаат профит од трговијата...потресен филм...гледајте го ;)
     
  16. supergirl22

    supergirl22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2011
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    11
    Го немам гледано филмот ама дефинитивно планирам да го гледам...
     
  17. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Баш пред некој ден го даваа на ТВ.Баш поучен филм,дека не живееме во розов свет :!:
     
  18. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    Lilja 4 ever многу добар филм ...
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    јас не можам овој никаде да го најдам, ако имате линк да се гледа онлајн, дајте :)
    Oд овој тип на филмови ви го препорачувам SESTRE ;)

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  20. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201

    http://www.filmovizija.com/lilya-4-ever ... c9b5e.html
    Овде можеш да го гледаш.
     
    На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.