1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tруднички желби

Дискусија во 'Бременост' започната од wolf4e, 30 април 2012.

  1. Delgadina

    Delgadina Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    390
    Не јадам многу благо ама со мм многу си сакаме Cheese Cake и порано си купувавме од една слаткарница во Лептокарија која исто вршеше достава и во Coffee Shop во Соравија, арно ама слаткарницата (Simply Delicious) затвори и тоа што сега го има во Соравија не е ни сенка од Чизкејкот. Стигнав да и се јавам на девојката, сопственичка на затворената слаткарница и да ја прашам дали би ми направила по нарачка :rofl: трудна работа, арно ама не работеле така. И на крај си направив сама :lol: најдов супер рецепт (600гр АБЦ крем сир, една мала кисела павлака, ванилин шеќер, со 250 гр обичен шеќер изматени со две јајца, за бисквитот Петит Бур бисквити изгмечени во 250 гр путер) мм беше пресреќен кога го проба, микажа дека е исто дури и подобро од она што сме го купувале. :inlove:

    После три дена начекав на истата страна за рецепти (coolinarika.hr) и Тирамису и еве денес втор пат како го правам затоа што стана хит кај нас дома. Јас стигнав од првиот да пробам само едно парче :rofl:

    Си се испофалив :$ зборот ми беше од пуста стрвост се ќе научам да правам :lol:
     
  2. Dreem.Girl

    Dreem.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    118
    Meшенца ми недостига темата труднички муабети ;(
     
  3. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    И мене ми недостига. Така бевме во тек со сите трудници,која како е, а сега треба да ги бараме по темиве за да видиме која се породила,која има болки, која била на преглед.........
     
  4. roza102

    roza102 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    81
    и на мене ми недостасува :worried:
     
  5. ivanovicka

    ivanovicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    227
    И мене многу ми недостасува, сега веќе незнам каде што да пишувам.... Вратете ни ја тематааааааааааа
     
    На senjorita.lombardi му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    и мене... :( ваkа се бараме која каде е ;(
     
  7. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    хехехх сигурно ке ни одговорат дека имаме тема за секое прашање што не интересира, ама ни треба таа тема за да си правиме општи муабети за бременоста, како ни е , искуства и слично :)
     
  8. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    а што е проблемот шти ја заклучија труднички муабети ?баш беше добра и посетувана ова ова како каша попара ми е и не е веке исто ај се надевам дека ке ја вратат
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Искрено немам труднички желби... :)
     
  10. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Јас секој втор ден јадам тост. Тоа ми е единствена стрвост. :wink:
     
  11. H.e.L.e.N

    H.e.L.e.N Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    218
    Jас првите два месеци скоро и не јадев :D многу ми се лосесе од се и од рекламите за храна дури,ама сега уффф поЧнав да сонувам лубеница и мекици :) се давам во благо,а порано мозев и без него,јадам многу тостови со сирење и помфрит друго нисто посебно...па и ова не е малку :D
     
  12. TSS

    TSS Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2013
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    396
    Имам желба само за макарони...можам да се удавам во нив...
    Сварени макарони со павлака и сирење мммммм...исто така имам и еден сос кој ми го носи баба ми од германија..уф уф уф лиги ми течат...за друго..онака ќе ми текне дека би јадела ама не она да се префркнувам мора да јадам тоа и готово...
     
  13. dzanina

    dzanina Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    291
    Допаѓања:
    117
    sega za sega lubenicata mi e majkata :rofl: premnogu ja jadam a pred toa ama voopsto ne jadev ama sega uff :rofl: more da si kupam sega posle rabota nemam veke doma :lol:
     
  14. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    завчера ми се прејаде ајвар...и нормално си набавив.. и јадам ајвар ко да е зима :lol: :lol:
     
  15. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    :tmi: јаоооооооооо мале Kај ја најдов Tемава се сто процитав Oд се ми се пријаде сега сто да правам :sweat: леле леле леле
     
  16. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    ближни си прсте ќе ти помине
     
  17. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    :rofl: si go prekasav duri
     
    На ddevojce му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Многу сакам овошје, многу! Не сум била нешто посебно фан на овошје порано иако јадам секаков тип, ама сега во бременост ќе пукнам од желба за овошје (особено моментално лубеница и кајсии). Претходно сакав многу цреши, малини и црвено овошје. Интересно :D
     
  19. Yeats

    Yeats Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    66
    На мене се ми се јаде :rofl: Ми се имаше пријадено лубеница ама уште не беа убави за да купиме и јас сонував лубеници и тоа не обичниии туку поголеми од мене :rofl: Едни големи сочни и ги тркалавме со мајка ми во сонот , а тие едни зрели м м м :P Хихии. Инаку на почетокот само туршија јадев дури ослабнав малку, потоа еден период ми се јадеа салати, потоа се нафрлив на јогурт, па овошје. А сега некако само сакам да грицкам нешто, и многу ми се јаде благо. Поздрав до сите
     
  20. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    јас на почеток бременост јадев повеке брза храна,па после еден период бев болна и ништо не јадев само повраќав :D сега се тоа што Jадев тогаш сега неподнесувам ни името сакам да им го чујам :^)

    а можеби со периодов кога беа јагодите и цреши сакав од тоа да јадам ама јас да ги берам и јадам не купени :D
    сега пак овој период сакам ајвар и турши :D ете пак периодов :D
    иначе порано повеке сакав да купувам јадење а сега домашно :D