1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tруднички желби

Дискусија во 'Бременост' започната од wolf4e, 30 април 2012.

  1. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.458
    Пол:
    Женски
    ЈАс полудев во оваа бременост по праски и сончоглед :o ги јадам во ненормална количина
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  2. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.217
    Допаѓања:
    30.201
    Пол:
    Женски
    Немав некои посебни желби за јадење, единстевно сладолед јадам секој ден и варен геврек можам за секој оброк да јадам.
     
  3. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Јадам се и сешто, се ми е слатко.. дури и благо ми бара организмот. а пред бременост живеев без благо :)
     
  4. merku

    merku Нов член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Здр мешиња :)
    Јас сум 8 ма недела и ми се јаде многу поготово леб но се трудам да не јадам морам да водам сметка само ме караат мм и мајка ми а слаба сум ама веќе сум поправена 3 кг а само 2 месец страв ми е многу да не се здебелам.
    Поздрав
     
  5. chocolade

    chocolade Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2014
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    6.882
    Пол:
    Женски
    Здраво Мерку, не се плаши и јас првите 3 месеци се поправив 3 кг. Јадев многу леб, тестенина итн. Сега сум 7 ипол месеци а сум поправена 10 кг вкупно. И си јадам се што ми сака душичката :). Само се прегрлив на диетален леб и внимавам на благо( не значи дека не го јадам). Со лесно :)
     
  6. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.458
    Пол:
    Женски
    Јас сум крај на 35 та и поправена сум 14 кг од кои две и пол се на бебчето :D .Но останав бремена со 47 така да освен стомак и немам нешто друго здебелено.Во првата бременост исто поминав и само што се породив се стопив буквално.кога си ги погледнав рамењата стапалата буквално коска и кожа ми беа :) затоа не се секирајте ручкајте се што ви сака .После со обврските ке немате време за јадење
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  7. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Кој знае колку си убава. Те замислувам сега со мешето слатко испакнато. Пу пу машала.
    :*
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.458
    Пол:
    Женски
    Се породив јас драга пред 9 месеци :)
     
    На okcenzi и pilenka им се допаѓа ова.
  9. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Lele srce moe. Abe jas sum marsovec denovive. guski za bebusko od mene, edno 1000 pati da mi mine kejfot.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    jas imav mnogu trudnicki zelbi,kutar mm :D na pocetok jadev mnogu leb i jogurt.. posle kiselo i zelencuk i neznam kakvo ovosje ne sum jadela,od se i sesto ke mi teknese ili ke videv na net,duri eden period brat mi mi spomna kokos svez (vika abe kako onie na filmovie direkno od drvo) i koga me mavna v glava kokos pa kokos a mm mi nikade da najde,najdovme od dr drzava posle dva meseci ama na sin mi na raka ima cel kokos nacrtan ahaha.
    mojata bremenost se pogodi vo leten period pa fativ sezona na site vidovi na ovosja oti sum golem ljubitel.
    imalo i zelbi po polnok koga ke mi se prijade limon ili nesto blago,ili coca cola.

    a da ne pojdev vo super market,kutra nejkev ni da gledam po raftovite oti znam deka ke mi se prijade nesto ahahah.

    ne bev debela trudnica,imav samo stomak,se popraviv nekoi 15 kd od koi 5 kaj bebus ama posle poragaj se stopiv.
     
  11. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Како со првата така и со оваа бременост желби немам, освен што ме тера сега мн.благце да јадам
     
  12. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.704
    Допаѓања:
    72.599
    Пол:
    Женски
    Mnogu zelbi imav, zatoa 30+ kg otidov :D osobeno kiseli svezi salati sakav, zelka, marula, krastavici, morkov, cveklo, od sto gi prejadov sega ne mi se ubavi ic, a i porano obozavav salati :D
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  13. NanaMia

    NanaMia Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2015
    Пораки:
    731
    Допаѓања:
    2.938
    Пол:
    Женски
    Кисела вода, минимум 2литра дневно, а може да отидам до 5. Со лимон и тоа. За благо да не зборам, сладолед, било што само да е благо
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  14. eleni27

    eleni27 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2011
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Сладолед
    Чизбургер од бургер кинг
    Смокви
    Грозје
    овошните јогуртчиња што му ги правам на син ми (а не ми остава ни лажичка)
     
    На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Немам некои посебни желби, скоро се јадам.
    На почетокот среде зима многу ми се јадеа пиперки и праски.
    Без кашкавал не можам, мора да има во фрижидер, а исто и без благо нема шанси да помине ден а да не јадам.
     
    На Lolipop23 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. LadyIvvy

    LadyIvvy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    772
    Jas na pocetok skoro nisto ne jadev zatoa sto mnogu povrakjav...ama sega nadohnaduvam :D celo vreme umot na jadenje mi ide i na sladoledi hhhh
     
  17. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Чипс: принглс чили, патос чили, чипси чили, доритос начо, рафалс со кечап..... ^_^ :lol: :wasntme:
    Ептен слаба точка ми се чипсовите, ама не јадам многу често, се трудам да си ја поттиснам желбата, или да поминам со некоја поздрава варијанта (бејк ролс, марети на пр).
     
    На LadyC и 1209 им се допаѓа ова.
  18. LilNann

    LilNann Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Во првата бременост јадев само лубеница и краставици, од се друго ми се гадеше, се поправив 10кг а родив здравло машло дете од 4100гр и 51цм., во втората пак јадев се, не мислев на ништо друго освен на јадење а кога ја родив ќерќа ми беше 2500кг. Сега сум 7ма недела и сум поправена 500гр. што е супер, ќе видиме натаму како ке биде, ама сум страшно стрвна, си појадувам си ручам си вечерам и измеѓу оброци јадам, од овошје се отепав смокви јадење и кока кола мн пиам, а никогаш не сум сакала газирани сокови :D:D:D.
     
  19. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.138
    Допаѓања:
    147.336
    Пол:
    Женски
    Kисели краставички
    Лути пиперки
    Кисели пиперки
    Чипс со павлака
    Секакви тестенини
    Чикен од 7мица
    Лубеница обавезно
    (најмногу полудев по кисело и луто) :D
     
  20. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.582
    Допаѓања:
    12.057
    Пол:
    Женски
    За јадење душа не ми сака ама за благо лелее душман..На ден обавезно пола кило наполитанки и плус нешто друго благо а за јадење може ни еднаш да не јадам во денот..39+1 сум а сум поправена 7 кг од кои 3500 се на малиот..:)
     
    На NanaMia му/ѝ се допаѓа ова.