1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

T.A. Jupiter искуства

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од meggle, 11 јануари 2016.

  1. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Само што ве читам, никогаш не би зела, не па да уплатам и да одам. Шизик на ризик.
     
    На Antebellum и Верче4 им се допаѓа ова.
  2. Верче4

    Верче4 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2015
    Пораки:
    1.205
    Допаѓања:
    5.361
    Пол:
    Женски
    Јас го кажав моето искуство со нив и никаде на кажаа за ова на телевизија и слично. И јас така мислев читав и од искуства од други па си реков ќе пробам и јас гледам доста купуваат па мора да се задоволни и прв пат се излажав и зафркната останав дома со куферот пред тргнување.
     
  3. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    @macalavica јас знам дека луѓе во коментари долго време пишуваа лични искуства со агенцијава, што и како им се случило, ги пишуваа и водичите со име и презиме, ама после почнаа да ги бришат. Не е проблемот само нереализирани аранжмани, ајде тоа ќе се откаже, па во случајот како со феминката погоре - ќе ти ги вратат парите кога тогаш. Поголем проблем е кога ќе се реализира некоја тура, ама ќе испаднат дополнителни плаќања, ќе добиеш друго сместување, или на крај па уште ќе те држат во хотел зашто агенцијата не префрлила пари.
    Штом веќе си уплатила, враќање нема, се надевам нема да испадне нешто тогаш и убаво ќе си поминеш. Ама мој совет е барем за патувања во странство, да бирате проверени агенции со кои веќе сте патувале и сè било коректно од нивна страна. Боже мој, секаде може да се случи некој проблем, ама затоа агенцијата си има свои претставници да реагираат на лице место и да направат сè што можат. А не да се кријат по соби и да кажуваат дека се болни.
     
    На Leona88, Annath, crimson и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Bloom19

    Bloom19 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2015
    Пораки:
    398
    Допаѓања:
    1.604
    Пол:
    Женски
    Дека е 450 метри, не е, пре би рекла километар :D Ипсос плажата не е нешто посебно, тесна камена плажа и над глава ти поминуваат коли, ама водата општо на цел остров ми е преубава. За шетање има покрај брегот и тоа многу е долга улицата. Ти препорачувам обавезно најмалку еднаш да појдеш во главниот град и таму кафе во Листон. Најубавото, најнајпрекрасното нешто што сум го пиела, беше како сладолед со орео (не ми текнува на името). Да не се чудиш и да не те сместат во вила Теодора, јас правев муабет да ме сместат поблиску до плажа ама како за инает ме ставија најдалеку што можат, во буквална смисла на зборот најдалеку. :) Не очекувај ни од автобусите нешто посебно.

    IMAG7492.jpg SL744157.JPG
     
    На macalavica му/ѝ се допаѓа ова.
  5. donna_e_mobille

    donna_e_mobille Активен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Летово бев преку Јупитер на Крф, стандард понуда со смештај во Ипсос за 1000 денари преку Групер. Турата беше 7 дена, од кои 6 спиење а скоро 1 ден во пат. Со оглед на тоа што уплативме за последната тура во септември ми се чинеше прилично евтино и одев на ризик од типот се или ништо :) Во цената беше вклучен превоз и смештај. Смештајот беше солиден за тие пари, дури лично бев изненадена - класичен апартман, со функционално ВЦ, два кревета, мала кујничка и тераса. Автобускиот превоз беше супер, климатизирано, прилично нови автобуси. Бевме сместени на 10-тина минути од гратската плажа. Со оглед на тоа дека дечко ми имаше возачка дозвола, без размислување уште првиот ден изнајмивме скутер за 5 дена со цел да го разгледаме островот (по препорака на наши пријатели кои веќе биле таму). Јупитер нудат тури за време на престојот таму што беа релативно поскапа варијанта од рентање на скутер и впуштање во авантура по сопствена режија :) Во глобала и презадоволна од минатогодинешниот одмор! Очекував на крајот да ни побараат плус пари за нешто со оглед на цената на аранжманот но тоа не се случи :D (освен што требаше однапред да дадеме пари како сигурност во случај да настане штета во апартманот, но на враќање и тие ни ги вратија).

    Моја роднина беше преку нив за Краков (за Нова Година) пред 3-4 години и имаше горе доле ок искуство. Тогаш беа исто ефтини, но не до тој степен на толку ниски туристички понуди.Паметам ми спомна било задолжителна доплата на некаква алка, па заедно со алката ја чинело исто како да оди преку друга агенција со нормална понуда. Така што тоа и беше замерката.

    Накратко од лично искуство немам никакви забелешки.
     
    На macalavica му/ѝ се допаѓа ова.
  6. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    Јас за оваа година си резервирав една недела за во Грција на Крф, па ќе видиме што како ќе биде. Се надевам дека се ќе биде добро.
     
  7. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Screenshot (6).jpg

    (facepalm) :rofl: :rofl:
     
    На mssuniquee, marijaz и jacqueline.s им се допаѓа ова.
  8. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    На Priroden, ocicka2014 и Bloom19 им се допаѓа ова.
  9. meggle

    meggle Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.349
    Пред малце го видов и веднаш се уклучив, сакав да ви се заблагодарам на сите на споделените искуства :) Ако треба ќе платам многу повеќе, одколку одморот да ми се претвори во хорор...
     
  10. Ververica

    Ververica Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 декември 2009
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    78
    На Priroden, LollySky и t-sweet им се допаѓа ова.
  11. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Kako uste funkcioniraat posle vakvi prevari,stvarno ne mi e jasno
     
  13. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.467
    Допаѓања:
    1.087
    Статијава веќе е тргната од сајтот..хахха Брзо работат на тргање на нивните негативни статии
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Редно време е да се затвори агенцијава. После толку превари и што уште не... :x Чист криминал.
     
    Последна измена: 17 јануари 2016
  15. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
  16. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Епа кога сте глупи и се алчите за што поефтино, ондак убаво ви прават вака што ве заебале. А уште пред 6-7 години почнаа со заебанцииве, ама на народов не му доаѓа памет. Не е крив Јупитер, криви сте вие што им верувате.
     
    На Mini90 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Kako be ne se krivi kako turistite bile krivi !!!??? Treba li da ima zakon vo drzavaata za vakvi agencii??? Nekoj od neznaenjee uplatil nekoj od sto saka da si pomine evtino pa sto? Koj ne saka ? Bezobrazni ste ne se fokusirate na vistionskiot problem kakko ja izvrtuvate rabotava!!! Aloooo luge cekale neesmesteni cel den. Samo mokevanja plakaat 1000den taka da isto se faka so jadenja I so alki ne e tolki evtino kakko sto izgleda, samo prevozot im e bespari!!!
     
    На black-angel и crimson им се допаѓа ова.
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Воопшто не се согласувам со тебе, да нема народ ни агенцијата нема да опстои како агенција.
    Не ми е јасно уште колку пати треба да ве зезне некој, за да ви дојде памет.
    Ги знаете правилата и условите и редоследот под кои треба да работат агенциите, знаете ли вие кој е процентот на агенцијата за тоа сместување од 1000 денари.
    Пусто Македонче се граба за поефтино, ама не гледа критики и после се жалите.
    Милион пати беше кажано дека под лоши услови работат Јупитер, одамна работат со вакви методи.
     
    На ivi1987 и mssuniquee им се допаѓа ова.
  19. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Znaci jas povekepati prasav vo poveke grupi za jupiter za ponudive sto se po 1000 den gi ima I leto I na zimo. Nikoj nisto ne dade odgovor bi cinat ni necinat a sega koga se slucuva vakvo nesto site solite pamet. Kade bevte predhodno? Ovie ponudi gi ima cela godina I se slucuva 2 pati vo edna godina vakvo nesto,znaci ima turisti koi pominale evtino samo nekoi nemale sreka. I pak ke recam treba da ima zakon,koga veke e veteno nesto od agencijata treba I da si gi ispolnat toa bez razlika kolku imaat kar!!!
     
  20. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Да да и пак стојам зад тоа што сум го кажал. Туристите се глупи и криви што сеуште одат преку таа агенција. А безброј пати ги имаше на вести и по интернет. Познати се по измамиве.
    Луѓето што отишле во Банско се лакомеле за 1.000 денари за Банско да отидат и ете им сега.