1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

T.A. Jupiter искуства

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од meggle, 11 јануари 2016.

  1. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Де бре човек ти во кој свет живееш???
    Си отворила ли интернет да видиш што се пишува за таа агенција???
    Си пуштила ли вести да видиш што зборат за неа???

    Јас како на пример секаде сум зборел дека не ја бивало агенцијата. Отвори на темата за Туристички Агенции и да видиш уште од кога пишувале за агенцијава. Никој не ти соли памет, туку ти си неинформирана и неупатена. Другпат наместо фејсбук и да гледаш штикли на гугл, отвори нешто паметно прочитај. А не сега да се правиш најпаметна тука. Позз.
     
  2. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Imam citano I znam kade ziveam vo zemja kade sto nemaa zakon za kriminalcite I prevarantite I kade se odi preku vrski pa taka I ovaa agencija... I otvoriv na temata I postaviv konkretno prasanje za ponudava I da ti kazam nikoj ne odgovori kade bese togas ti?
     
  3. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.465
    Допаѓања:
    1.087
    А да те прашам тебе треба некој да ти каже дека не чини нешто па да не го купиш врз основа на тоа? Не ли сметаш дека си способна самата да процениш дали е во ред некоја работа или не? Како на пример во случајов смештај и превоз 1000ден мислам нема логика...само превоз е 35евра а смештајот од 20е па нагоре..
     
    На crazylady, Marick14 и buba4e89 им се допаѓа ова.
  4. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Не е проблем прашај ме. Не,неможам сама да проценам затоа постојат форумите. Инаку понуди има по 800-900ден алл инклузив така да ова само ноќевање 1000ден не ме чуди така да со јадењето што ќе си го платиш или купуваш исто ти иде....
     
  5. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    19.066
    Пол:
    Женски
    Кај наоѓате 800 денари all inclusive, алал нека ви е.... или цениве од памет се?
    Со 800 денари не можам да седнам да ручам некаде во кафанче, што се вели, па камо ли да патувам, плус се вклучено да ми биде, јадење, пиење, спиење и не знам што. Може и базени, џакузи и спа центри ви вклучуваат во 800 денари?
    Сериозно, не е ова иронија, туку ме интересира кој има ќар или нуди нешто за 800 денари, па уште all inclusive. Мене тоа би ми било крајно сумливо!
     
  6. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.072
    Допаѓања:
    13.176
    Пол:
    Женски
    Едни пријатели отидоа во сопствена режија не преку агенција. Имаат пријатели од Бугарија и овие им посочиле.... Беше 800и нешто скоро 900ден така нешто ама на почетокот на сезоната не сега.
     
  7. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.021
    Допаѓања:
    4.740
    Пол:
    Женски
    Јас платив за во Паралија 35 еур за 7 нокевања со влучен превоз и поминав без никаков проблем (аранжманот не беше преку Јупитер), на Лефкада бев за 70 еур за 7 нокевања со превоз,за Јуни цената преку Јупитер е 50 еур за 6 ноќевања што кога ке го земеш во предвид периодот и плус фактот дека се 6 нокевања а не 7 е горе-долу нормална цена ,плус се работи за рана уплата за која има попуст плус.
    И од други агенции понудите кои се за почеток на Јуни ако одбиеш попуст за рана уплата се тука некаде.
    Јас пред да уплатам во Јупитер прашував низ форуми, барав на интернет искуства, сега кога се случи ова за Банско хејтерите се јавија.Значи народов наш живее само за солење памет и за мудрување во ситуации кога воопшто не се потребни. Не се ставам во позиција да ја бранам агенцијава ама никој не кажа што се случи со тие 80 души во Банско, се сместија ли, ги вратија ли назад?Наскоро мои пријатели треба да одат во Банско преку нив, баш ке вдам како ке поминат.Што се однесува за патниците од Истанбул, мој пријател беше, точно е дека ги задржале на тргнување ама не платија ништо плус, се било ОК до моментот кога требало да се одјават од хотелот, тогаш настанала збрка ама истата беше решена, патниците вратени, без доплати без ништо слично.Убаво го прочитав и договорот кој го даваат од Јупитер, нема ништо нелогично, ако не ми го реализираат аранжманот ке ги тужам.Не ги сваќам луѓево кои не биле преку агенцијата а слушнале нешто и ако еден хејта ајдее сите ке хејтаме.Форумите служат да си помагаме едни на други а не некој да лечи фрустрации.
     
    На donna_e_mobille и ocicka2014 им се допаѓа ова.
  8. sanja-84

    sanja-84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Јас бев два пати, и лани и прелани на Крф, по 12 ноки. И ова лето пак ке одам во јуни 6 ноки, преку Јупитер. До сега немав проблеми.
     
    На ocicka2014 и macalavica им се допаѓа ова.
  9. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.561
    Пол:
    Женски
    Како бе не научивте дека ЕВТИНО и УБАВО одат заедно само во 5% од случаите?
    Уште кога тоа евтино и тоа смешно евтино значи дека нешто не е во ред!
    И тие аранжмани за 800 денари all inc да ги поставите тука, а не да зборите од памет.
    За 800 денари во било кој туристички центар едвај ноќевање со појадок ќе добиеш а не алл инк.

    Не ме зезнале Јупитер, ми се имаат јавено 100 пати и секогаш љубезно ги откачував.
    Но моја другарка беше во Истанбул и си помина .. па знаете како. Нема што да се раскаже.
    За нив 100 удри 1 број.. 100 стапа по туѓ грб не болат, ама нека ги прашаат разочараните патници!
    Уште полошо е што Групер соработува со нив, веројатно имаат некоја многу голема корист, искрено заслужуваат сите во затвор да завршат!
     
    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. sheis

    sheis Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    Агенцијава е катастрофа!!!! Но, изгорете се па ќе видите за што станува збор. И јас бев една од оние во Истанбул, каде ни беа задржани пасошите и не можевме да се одјавиме затоа што не било платено?! Во понудата пишуваше дека сместување е во центарот на Истанбул, но бидејќи господиве од агенцијава не уплатиле таму, луѓево кога отидовме во хотелот беа збунети одкаде толку народ спремен да престојува без никаква резервација. Чекавме 5 часа да се среди, но ништо. Бевме приморани да отидеме во друг хотел. 50км од Истанбул! Ма ајде!!! Отидовме и таму па некаде за уште 6-7 часа се среди работат да останеме таму. Менаџерот си отиде, никаде го немаше, ги собра парите за посетите низ градот. И на крај што?! Ништо не се виде!!! 400 луѓе бевме изиграни будали. И после велите дека се супер?? Па сега и читав и во Банско ги изиграја... незнам која позадина ја има агенцијава, која нема ни веб страна за известувања и сл. ниту телефонски бр да исконтактираш, туку само со маил. Ха бе.... Од вакви лажговце пропаѓа државава....
     
    На kukla21, Elissa и Dust им се допаѓа ова.
  11. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Јас незнам дали некој сеуште се осудува да мрдне преку овие некаде. Па ни во Скопје не би шетала со нив, не пак настрана. Незнам како сеуште имаат дозвола за работа.
     
  12. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    19.066
    Пол:
    Женски
    Прочитај погоре и види дека уште има луѓе што би се осудиле да одат, оти според нив да те заебе агенцијава, не било ништо страшно, луѓево биле хејтери, агенцијава си била ТОП :D :D :D
     
    На Leona88, Nausicaa и Elissa им се допаѓа ова.
  13. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Погоди колку ваучери продадоа за Банско преку Групер? Над 900!!! А не е дека народов не слушнал за сите досегашни глупости на Јупитер ама ете, повторно и повторно се прелажуваат со евтините цени (три дена во Банско за 700 ден, јеа рајт)
     
    На Leona88, jacqueline.s и Elissa им се допаѓа ова.
  14. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Наместо 50 евра плус да дадат и на раат да си одат, луѓево се алчат за се помалку !!!
     
  15. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Тензична атмосфера и расправии во туристичката агенција „Јупитер“. Десетици граѓани од Неготино, Битола, Велес и други градови обвинуваат дека се изиграни од агенцијата. Тие денеска во 15:30 минути требало да заминат за Прага, за чија понуда платиле 2000 денари за две ноќевања. Раскажуваат дека залудно го чекале автобусот за тргнување, бидејќи тој не дошол, а патниците воопшто не ни биле известени дека турата е откажана.

    http://telma.com.mk/vesti/revoltirani-gragjani-na-protest-pred-agencijata-jupiter
     
  16. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.465
    Допаѓања:
    1.087
    Добро само јас ли не ги сваќам луѓево? Како сеуште уплаќаат со јупитер?(facepalm)
     
    На t-sweet, Nausicaa, LollySky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. #Пепи

    #Пепи Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    351
    Пол:
    Женски
    Јас немам никакво искуство со Јупитер, а не ни сакам да имам.
    Прво Турција, па Банско, па сега Прага и уште ли не им е јасно на луѓево дека не треба да им се верува :?:
     
    На kukla21 и malecko5 им се допаѓа ова.
  18. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    19.066
    Пол:
    Женски
    Веќе, после ова, стварно сметам дека не е крива агенцијата.... па кога има овци, ќе има и волна :D :D :D Кога има прост народ, зошто да не искористат... не се будали :)
     
    На t-sweet, malecko5 и CrazyOne им се допаѓа ова.
  19. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ако така им е кога не им иде памет. Нека ги колат. Без пари нека ги остават дур не им дојде памет у глава. Така му треба на нашиот народ за да се опамети.
     
    На malecko5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Добро бе луѓе, па никој не е ненормален да оди ако знае дека лажат. Ете не слушнале, информацијата не стигнала до некои од нив. Како можете да речете дека така им треба? Па се лакомеле за поефтино. Абе се чудам со коментариве цело утро. Гледа ефтина понуда и уплаќа. Ете, не секој ќе помисли дека може да има вакви идиотски измами.
     
    На Bender Rodriguez, Artemission, kjukli и 4 други им се допаѓа ова.