1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

T.A. Jupiter искуства

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од meggle, 11 јануари 2016.

  1. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Повратен автобуски билет до Прага ме чини 9000 денари. По која логика се направени овие туристички аранжмани за 2000-4000 денари за 3 ноќевања со вклучен превоз, не ми е јасно. Па во Скопје да изнајмам стан за еднодневен престој, нема да ме чини помалку од 1500 денари.
    Дел од вината што си ја имаат граѓаните што веруваат на секакви наивни понуди без да пребараат на нет, тоа да, ама како опстојува оваа квази агенција после толку измами? Вакво нешто само кај нас може. (facepalm)
     
    На Miss.N, Leona88 и crimson им се допаѓа ова.
  2. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Скоро цела Македонија знае за агенцијава. На сите вести се има појавено веста, а и не само оваа, туку сите вакви нивни измами. На интернет ги пишува секаде како преваранти. Значи треба у планина да живееш за да не знаеш дека се преваранти. И пак ќе кажам: така им треба.
     
    На Leona88 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.331
    Допаѓања:
    47.772
    Пол:
    Женски
    Јас грешкава со агенцијата не ја гледам кај луѓето.Има многу луѓе кои напишаа дека немале проблеми со патувањата на кои претходно оделе.Секој сака да отиде некаде,но не секој има средства за патување на дестинацииве по нормални цени.А кој не сака да шета?Се лажат луѓево,ама за да не се лажат треба агенцијава и таквите понуди да е санкционираат.Сигурно си викаат,толку луѓе одат,сигурно не е нешто несигурно.Мислам дека така размислуваат.

    Претпоставувам дека се потпишува договор со агенцијата,како и секаде.
    Сигурно има ставки во договорот што се случува при вакви ситуации.Тоа со правници треба да се реши.

    А нелогично ми е и мене да одам во Прага или Банско за толку малку пари.Јас сега бев на зимовање,цените се нереални што се нудат од агенцијава.
    И не е вкусно да се коментира,така им требало.На секому може да му се случи.Кој знае какви драми преживеале,па сега да викаме,така им требало,глупи биле.
     
    Последна измена: 29 јануари 2016
    На kukla21, kjukli и LivingGlam им се допаѓа ова.
  4. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На Miss.N, Bender Rodriguez, Elena69221 и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Нашиов народ е таков, што не тужи. Можат 200 тужби да им лупнат и да се затвори еднаш засекогаш таа агенција. Ама ние сме "мил" народ, не тужиме. Да беше негде во странство агенцијава, досега жив ќе го запалеа газдата.
     
    На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ocicka2014

    ocicka2014 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2014
    Пораки:
    4.071
    Допаѓања:
    13.163
    Пол:
    Женски
    не туку од тоа што немаат пари за тужење, друго од маткањето а трето поради тоа што не значи дека ќе добие на суд...
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    А во Прага со што ќе одат? Со жетони за флипери?

    За ваква работа сигурно се добива на суд.
     
    На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @Marick14, да можат би тужеле но за жал немаат правна основа за тоа. Секоја туристичка агенција го задржува правото да откаже тура од x причини, тоа го има и во договорот кој го потпишуваш со нив. Се додека Јупитер ги враќа парите, оштетените немаат право на тужба и тука всушност лежи зајакот- останатите туристички агенции од петни жили ќе се трудат да не дојде до откажување (поради стравот од лоша репутација како несериозна агенција) додека дечките од Јупитер не се замараат ама баш ич.

    И да, фрките со Јупитер траат веќе подолго време па штом некој има пристап до интернет за да може онлајн да купи ваучер за попуст, тој некој може малку и да прогугла за компанијата преку која планира да оди некаде. Мислам, за еден кармин од Голден Роус кој чини 100 ден читаме рецензии на нет дали вреди да си ги дадеме парите а не па за патување вон државата, народов навистина не ми е јасен...
     
  9. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.710
    Пол:
    Женски
    Кога спомнаа на Тв нешто како сте задоволни од услугата на Јупитер,јас нагло се свртив и загледав и си велам:Планетата?
    Е стварно не сум точна:headbang::rofl:
     
    На Marick14 и crimson им се допаѓа ова.
  10. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Мене уште 1-2 година од работата на Јупитер кога беа атрактивни понуди за Крф за 990 ден, не заминав затоа што ми беше сомнително. И другарка моја отиде, да убаво си поминала не им откажале тура но затоа биле сместени на 1 км од плажа, буквално на 1 км ........... и потоа си рекла, ок 1 км 1 км, па што...се додека не заглави Турција
    И што, парите им ги вратија и адвокатот им рече џаве ќе тужите.
    некој ги штити, затоа што не им е првпат и гарант ќе си продолжат штом продолжуваат со работа
     
  11. Leona88

    Leona88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    51

    Знае да отвори Grouper и да ја купи зделката, а не знае да побара на интернет искуства, абе ајде. Не стигнала информацијата до некои...тие некои не ја побарале информацијата.
     
    На jacqueline.s му/ѝ се допаѓа ова.
  12. niki_88

    niki_88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2016
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Многу ме занима после сите овие глупости и заебанции што ги направи агенцијава, зарем нема некое одговорно тело во државава што ќе ги санкционира и стави клуч на рата и газда позади решетки....
    Веќе од авион се гледа дека некој си има свои интереси и ги штити...
     
  13. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    И мене ме чуди што сеуште работат. Агенцијата мора да е на некој висок функционер.
     
  14. D&&&M

    D&&&M Активен член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    А дали ги вракаат уплатените пари?покрај цела нервоза што ја имаат оние кои се изиграни би било правилно да бидат обесштетени но дали се???
     
  15. Candid

    Candid Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    489
    Пол:
    Женски
    @D&&&M какво враќање на пари? Да беше така немаше да се прави волку голема галама. Јас бев сведок последниот пат во Банско кога извисија цел автобус требаше да се сместат во наш хотел и чекаа луѓево едни добри 12 ако не и повише саати
     
  16. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    На MiloMalo, Marick14 и Скопјетесакам им се допаѓа ова.
  17. Miss.N

    Miss.N Популарен член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    1.359
    Пол:
    Женски

    пак ли нова заебанција?

    Е овие луѓево стварно не се нормални.
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ако ако, така им треба.
     
  19. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    Зошто не се распрашат пред да уплаќат за вакви работи, не ми се јасни луѓево... Ај ќе речеш не следат доволно на интернет, им се видело ефтино ама распрашај се бе, информирај се...
     
  20. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Луѓево кај нас, да земеш обичен камен од земја и да му кажеш дека е магичен, ќе го купи и цел живот ќе мисли дека стварно е магичен. Ете до тоа ниво е дојден нашиот народ.
    Исто е и со ова.
     
    На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.