1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tae Bo

Дискусија во 'Фитнес' започната од gabi.t5, 29 ноември 2009.

 1. gabi.t5

  gabi.t5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Дали знае некој да ми каже дали има тае бо тренинзи во скопје фала позз
   
 2. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  i jas bi zamolila dokolku nekoj znae za sk da pise...kade , koga...kolku cini...i poubavo da objasni za ova???sekade citam i slusam deka e najdobro nesto za teloto...pa zatoa koj znae plssss neka pise.pozdrav devojki
   
 3. Marley

  Marley Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.093
  Допаѓања:
  1.128
  Пол:
  Машки
  ...te ti cicika...ne sum za edo kafe... :)

  [​IMG]

  Сандра...pozdravija od marley kje ti dade popust... ;)
  ул.Ѓуро Ѓаковиќ бр.18 лок.4 (Кај Грчка амбасада), Скопје
  Пон.-Пет. 10:00-20:00, Саб. 10:00-16:00
  Тел. 02/511-11-46, Моб. 077/917-992
   
 4. kiki

  kiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  18
  Тае Бо е најдоброто нешто што го имам вежбано. Јас дома вежбам и многу ми е забавно. Само ти треба место за скокање :) Секој мускул на телото се вежба и зацврстува. Го препорачувам со две раце на сите.
   
 5. babyBlu

  babyBlu Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  jas otvoriv na you tube i ima mnogu,arno ama site vezbi se razlicni jas probav nesto so se vikase kardio.....so eden crnec i da vi kazam pravo ke umrev toa ne da bilo naporno :worried:hock: ....e sega kako po iskusni da mi kazevte od koi takvi vezbi se slabee za da ne se maltretiram ne ke bese loso,ne sum za muskuli,bicepsi stomacni itn... samo malce da se zacvrstam...da ne se tresam ko puding koga ke se soblecam de......tnx
   
 6. kiki

  kiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  18
  Кардио е многу тешко знам. :) Тој црнецот што го спомнуваш го создал Тае Бо-то и тие видеа се најдобрите.

  Започни со основното Тае Бо. На youtube се кратки видеата. Оттука можеш да го даунлоадираш основното Tae Bo Basic: [url-text=http://zamunda.net/details.php?id=23012&hit=1:3m1nzdkx]http://zamunda.net/details.php?id=23012&hit=1[/url-text:3m1nzdkx]

  Трае половина час и не е толку тешко како другите. Овие вежби нема да те направат билдер не се секирај ;) Тие што се прикажани во клиповите вежбааат многу повеќе за да изгледаат така. Верувај ми откако неколку пати ќе го извежбаш основното, сама ќе сакаш да преминеш кон понапредното видео (кое е многу тешко и јас не успевам целото да го извежбам).

  Пробај и пиши за искуството.
   
 7. babyBlu

  babyBlu Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  fala KIKI,ke probam se nadevam nema da me ubie :lol: :lol: :lol: ,a za rezultatite ke pisam.....i ako oslabam i ako malku se zacvrstam ke te castam.....pozz
   
 8. m.a.r.e

  m.a.r.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  19
  i jas slusam mn bile ubavi tae bo vezbite i saakam da se zapisam no ne znam kade ima vo bitola ako znae nekoj ve molam da mi kazete pozzzz :)
   
  На diditaebo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. blue.rose

  blue.rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  28
  Тае Бо вежбите се прекрасни, затоа што со нив освен што го вежбаш цело тело, секој мускул, си ја вежбаш и концентрацијата и фокусот.

  Јас ги имав малку запоставено, но еве сега веќе една недела секој ден си ги вежбам дома и прекрасно се чувствувам. На крајот кога ќе завршам презадоволна сум што издржав да направам се :)

  Инаку и јас си ги имам земено како торенти. Мене најдобро ми е да вежбам дома, а Тае Бо таман и не ми е досадно.
   
 10. zumbul

  zumbul Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  4
  kolku pari kosta Tae Bo kaj grcka ambasada ?
   
 11. Elii96

  Elii96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  3
  Може некои да ми даде линк од торент за тае бо вежби за слабеење и затегнување на телото :)
   
 12. diditaebo

  diditaebo Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  [mod-reklama:2jxijnud][/mod-reklama:2jxijnud]
   
 13. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  јас си изнасимнав клипови од ју тјуб со тае бо има многу и многу се добри јас два дена вежбам и цела се воспалив сите мускули ме болат :D
   
 14. Lady--D

  Lady--D Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  За оние кои сакаат да вежбаат Тае Бо ,најдобро е да посетат некој тим,каде ќе бидете под надзор на инструктор кој ќе може да ве набљудува цело време дали правилно ги правите вежбите или не, бидејќи тоа е најважно. Ако не ја правите правилно вежбата,џабе ја правите.
  Јас вежбам веќе 6 месеци и навистина сум многу задоволна.Според мене е многу подобро од аеробик. Секој час вежбите се различни,но се разбира за секој дел од телото,па така никогаш не ти е досадно.
  Скопје има само на едно место мислам,а ако го интересира некој за Битола можам да му дадам информации.
   
 15. Bootilicious

  Bootilicious Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Зависи, некогаш е подобро со инструктор, меѓутоа доколку обврските те ограничуваат видеото е подобро, бидејки можеш да вежбаш кога сакаш. Мене ми се има случено да вежбам во 22h.
  Инаку, се согласувам, Тае Бо е најдобра вежба.
   
 16. papagalcheto

  papagalcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  10
  Јас веќе 5 месеца вежбам Тае бо и сум многу задоволна. Започнав не за да ослабам, туку за да си го подобрам имунитетот зошто скоро скеој месец завршував со настинки и температура во болница. Но навистина се изненадив прво како ми го зголеми имунитет и како мускулите ми се зацрвстија. Инаку постојано седам и бев мн згрбавена. Но сега дури и кога седам сум исправена. Навистина е добро и физички така и психички. Секогаш на тренинг целата моја негативна енегрија ја оставам во вежбите а после тоа откако ќе се истуширам буквално веднаш заспивам и заборавам на се. Навистина е многу добро :)
   
 17. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  Тае Бо е создаден од Били Бленкс и е мешавина од аеробикот како основа и боречки вештини како карате и бокс. Тае бо е поинтензивен од обичниот аеробик, а со тоа се согоруваат и повеќе калории. Сепак има и различни видови на тае бо, некои се полабави, а некои ужасно тешки. Имаме кардио, и за оформување и зацврстување мускули. Има за почетници и за поискусни, секој си наоѓа според можностите. Со тек на време се префрлуваме на потешки. Сепак сите изморуваат и со сите губиме калори. Не е потребен голем простор па можеме и да си вежбаме по дома, а и по голем број на фитнес центри има инструктори за овој тип аеробик. Се зацврстуваат и мускулите. Се активира буквално секој дел од телото

  Еве како изгледа тоа

  http://www.youtube.com/watch?v=qbqNiysMcqY

  http://www.youtube.com/watch?v=yyvodXgh ... re=related

  Мене типот ми е многу мотивирачки, и како се движи и како зборува. Ова ми е омилениот тип аеробик.
  Ги има сите клиови на јутуб, поделени во делови, а ако некој е заинтересиран еве и торенти
  https://rapidshare.com/files/2426636536/Tae_Bo.zip


  Па феминки дали го вежбате ова, сте го вежбале? Како сте задоволни? Дали имало резултати?
   
  На zhap4e, LivingGlam и fierce им се допаѓа ова.
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.709
  Допаѓања:
  150.476
  Тае Бо - Били Бленкс

  Се изјаснив дека да,имаше и резултати и супер се стегаш особено на потешките делови ко внатрешна страна на нозете и тн свадбарки,како и спојлери!
  Ама едно не се изјаснив!Црнчево...ми прави мерак и во безобразна насока! :D

  П.С.Пуш јор бат!Оу јеа бејбе! :D
   
 19. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.762
  Тае Бо - Били Бленкс

  :D Прв пат со другарка ми коа го вежбаме коментарот ни беше: Замисли да го имаш типов во кревет :D
  Има да ти ја извади маста, пуздер ќе те направи. Перверзии е стварно. Инспирација :)
   
 20. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.709
  Допаѓања:
  150.476
  Него,сакав да ви пишам,ако немате искуство со боречки вештини и не знаете како да ги зафрлате рацете и нозете,внимателно првите неколку пати да не истегнете незгодно некој мускул и грбот мора да ви биде прав за да имаат ефект.
  Море мајката,јас денес од кардио во 5те дела,изиграв 3 и 30 мин.орбитрек,немам време за поише.Арно е и заморно и боли кога ќе убрзаш!Е кога боли значи нешто!