1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Talking или pre-dating фаза

Дискусија во 'Сингл' започната од Dream-Girl, 10 септември 2017.

  1. Different7

    Different7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2016
    Пораки:
    293
    Допаѓања:
    474
    Пол:
    Женски
    Хаха, срцки бе
     
    На Medicine25 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Секогаш пред да се лапам со некој се чатам добро иако знам дека пак ќе испадне сељак ама не се замарам.
    Лапај шутни:devil:
     
  3. Dark artist

    Dark artist Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Интересна е оваа фаза пошто делумно дознаваш со кого си имаш работа. Пред две години се допишував со еден дечко околу три недели и мн. ми се засвиѓа начинот на кој размислува за мн. работи и се тоа. Ми пиша да излеземе ама не прифатив, еве не знам зошто. На крајот на февруари пак почнавме да се допишуваме, се беше ок. Ми пиша ајде да излеземе и ко заден идиот му вратив дека ќе искочиме кога ќе се стопи снегот, онака како на шала. :lol: . Можеби требаше да прифатам да искочиме на едно кафе.
     
  4. tiff2

    tiff2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Машки
    Обично трае 2-3 недели се подолго од ова ми станува досадно и знам да прекинам контакт, и не се надевам на нешто wow баш за да не излезе разочарување.
     
    На КикиМаус и Dark artist им се допаѓа ова.
  5. Dark artist

    Dark artist Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Па и не би требало да трае подолго од 3 недели пошто нели здосадува, губиш интерес и се тоа. Ако си кажете се преку пораки после во живо ќе нема некоја интересна тема за разговор. И за летањето во обаци во право си.
     
    На tiff2 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Имав едно такво пријателче. Откако почнавме да се допишуваме за брзо време се запознавме. Ама во живо муабетот не ни одеше и тоа значеше дека нема да има други средби. Некогаш во живо е поинаку.
     
    На Dark artist му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Ex Luna Scientia

    Ex Luna Scientia Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2017
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    847
    Пол:
    Женски
    Со дечко ми три месеци се допишувавме пред да се запознаеме. А во ист град сме и буквално единствена пречка да се запознаеме порано беше мојата несигурност по подолга врска и моите тогаш прилично сериозни commitment issues. Од самиот почеток за време на првите разговори можев да видам како размислува и како се однесува и знаев дека ако сум со него ќе бидам со него за сериозно - и не сакав да го загубам а сепак не бев спремна. Знаев дека ако преминеме на друго ниво и ја продолжиме комуникацијата во живо ќе се заљубиме до уши и ќе бидам во сериозна врска.
    Неколку пати го имав извисено за средба чисто поради тоа што се кочев себеси и се осеќав како да ќе уништам се што ќе се сретнам со него. Имавме период од месец дена каде што не комунициравме и не знам кој кому му стави лајк на пост и пак почна...
    И на крај - по случајност се видовме на ист настан. Всушност, тој намерно се појавил таму затоа што знаеше дека таму ќе бидам и јас. Нејсе, поминавме некое време заедно таму и ме бакна. And here we are. :D

    И не знам, навистина не знам. Ќе кажете глупости се тоа само и нема поента Фејсбук запознавање но ние сме ПРЕкомпатибилни. Стабилни сме, не сме ни имале посериозна кавга од причина што комуникацијата ни е одлична и целата врска е премногу зрела. Тој самиот ми вели дека не знае да се „пушта’’ во живо туку само на Фејсбук и дека кога би се запознале во живо и не било така како што бидна веројатно немало да има ништо.

    Интересна фаза, како и да е, немојте да одолговлекувате. Јас можев многу лесно да се залажам и повторно да го „откачам’’ овој прекрасен човек, без никогаш да дознаам колку среќа, љубов и позитива тој може да ми донесе.
     
    На КикиМаус, carangigia, Someonespecial и 7 други им се допаѓа ова.
  8. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    Порано бев waste time person. Ќе се запознаев со некоја девојка на фб или инстаграм, комуникацијата траеше неколку месеци или недели и тоа е тоа, немав храброст да ги запознаам во живо, неможев да разговарам во живо како што разговарав виртуелно. Чудна фаза во која незнаеш што чувствуваш. Не си ја видел личноста но сепак чувствуваш љубомора, емоции, те интересира со кој излегува, што прави и слично.
    И сега да започнам разговор пак ќе бидам истиот само што несакам да почнам да бидам истиот како порано.
     
    На Aquamarine93 и alexa_dimoska им се допаѓа ова.
  9. tiff2

    tiff2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Машки
    Баш така здосадува и губиш интерес, а и додека е она "еуфоријата" заинтересиран си за личноста, имаш прашање, ќе се развие некој муабет ... нели ако е истата личност и позади монитор и во живо, некогаш позади монитор е муабетчика а во живо ... :)
     
    На КикиМаус и Dark artist им се допаѓа ова.
  10. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Фазава некогаш или можеби најчесто, значи тепање време. :D
    Барем тоа го имам забележано кај некои момци.
    И нема ништо поодбивно од пуштање на фб, а во живо ако те сретнат или вртат глава или се осеќа дека им е непријатно.
    Така да, подобро е запознавање во живо, комуницирање на фб, па пак комуникација во живо, за да решиш дали сакаш да идеш на некст левел, отколку вака.
    Некогаш и разочарување може да донеси. :nod:
     
    На Dark artist и SummerGirl им се допаѓа ова.
  11. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.546
    Допаѓања:
    6.312
    Дојдов да се демантирам сама себе. :D Уште летоска почна да ми пишува еден тип, и на почетокот си пишував онака од досада, си правевме општи муабети, не ни ни беше во план да се видиме. Со текот на времето почнавме да правиме по deep муабети, дури останувавме до 5 саат сабајле зборувајќи. Еден период мене ми здосади, односно се исфрустрирав на некој начин, зошто ми немаше поента и прекинавме да зборуваме. Пред скоро месец дена пак ми пиша, и дури ни се врзуваа по 12 часа како зборевме на ден. Отворено го прашав дали му е во план да се видиме, и ете до сега имаме излезено веќе три пати.

    Некако кога излеговме првиот пат не се чувствуваше онаа "тензија" што обично ја има на првиот дејт, туку зошто веќе знаевме толку работи за нас се чувствувавме ептен опуштено. Искрено, никогаш не ни претпоставував дека ќе испадне нешто од ова, така што пријатно се изненадив. Можеби имало исклучок од правилото. :)
     
    На КикиМаус, Anon, Mishela и 2 други им се допаѓа ова.
  12. Dark artist

    Dark artist Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Да има такви примери каде што личноста (без разлика дали е машко или женско) на социјалните мрежи се претставува поинаку од она што е во реалноста и според мене тоа е губење на време. Нема потреба од глума. Најчесто се тоа луѓе кои сакаат да им се допаднат на другите, немаат самодоверба и имаат некои комплекси. Кога се зад мониторот имаат поголема храброст и затоа како што викаш ти на пораки е муабетчика, а во живо е ќутук.
     
    На tiff2 и hermosa им се допаѓа ова.
  13. tiff2

    tiff2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Машки
    Да додадам сум налетал и на дрвојчиња без култура и манири, а позади монитор без сосема спротивни :)
     
    На КикиМаус и Dark artist им се допаѓа ова.