1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

TALLY WEiJL

Дискусија во 'Мода и стил' започната од s.u.n.s.h.i.n.e, 1 мај 2011.

 1. s.u.n.s.h.i.n.e

  s.u.n.s.h.i.n.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2010
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  32
  Мене лично 60% од облеката ми е оваа марка.Навистина прекрасна и квалитетна облека со поволни цени за секого.Што мислите вие за овој бренд?
   

  Прикачени фајлови:

  На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Јас па ниту едно парче немам од маркава (ако може така да се каже) и дури не ме привлекло ни да влезам во нивната продавница. Еве од по нетов нешто што ме бендисува:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG] :inlove:

  [​IMG]

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На miljkovic му/ѝ се допаѓа ова.
 3. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  прв пат слушам за нешто вакаво, што тип на облекување е овој? :?:
   
 4. sleepingbeauty

  sleepingbeauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  631
  Пол:
  Женски
  искрено, мене во овој бутик ми е претерано скапо...мозеби некад на попуст си купувам несто но најцесто не. и стварно претеруваат со цените, па и поквалитетни брендови од нив ги држат нивните цени :^)
   
  На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. i.am.me

  i.am.me Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  127
  Мене ми се допаѓа, имаат интересни колекции. А за цените дека се превисоки, па впрочем иста е приказната како и за другите брендови од овој тип (Bsk, Stradivarius, P&B, Caliope..) - кај нас се е поскапо. Инаку јас секогаш начекувам и некое супер-штосно, поевтинко парче кое го утепувам од носење. :)
   
 6. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  Стварно е добар посебно во странс,тво....имав едни преубави фармерки од Германија од таму...ама стварно е малце скапичко
   
 7. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Она што прво би го рекла за фирмава е:
  -Парчињата и нивниот квалитет, не одговараат на цената која ја дава Тејли Вејл. Треба фирмава да е дупло поефтина.
  Зашто ништо посебно не е. Имаат добри фармерки мора да признам, еве фармеркиве 2 години што ги утепувам од носење се нивни. И марама мислам и неколку блузи имам од нив, и еден каиш ах да и последните меѓушки. А повеќето работи од Солун сум ги земала каде е многу поефтино.
  Овде кај нас изгор е, таму понормални се цените и дупло подобар попуст.
  Aма сепак за блуза од 2000 да дадам на прерамчиња со слаб квалитет е претерано!
  Кога беа во ГТЦ одев често, срам да им е што ја затворија :)
   
  На love23 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ell

  ell Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  623
  Како што кажа росонерка, квалитетот е навистина слаб. Подолго време живеам во странство и тука е една од поефтините продавници. Ако цената на блузата е навистина 2.000 денари како сто вика росонерка, тогаш тоа е прескапо... Многу ретко влегувам во тејли. Најчесто купуваат т.е. нивната гардероба е наменета за девојки до 18-19 години (од таму имам само 1 спортска маичка).. :o
   
 9. PinkPrincess

  PinkPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  121
  Прекрасни парчиња на облека има :inlove:
   
 10. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.764
  Ако за сите вакви "марки" имаме посебни теми ќе откажат серверите :D Не е ништо посебно, објективно....Ама субјективно Thanks God. Ја сакам нивната облека, бутик што најмногу ми одговара на стилот, не велеам дека имаат нешто wow ствари, али според тоа јас што го носам таму има прекрасни работи. Мене 90% од облеката ми е од тука, за квалитет сум задоволна....фустанчиња, маички, дуксери се им е океј, али за фармерки се стварно незаменливи. Таков тексас ко прво никаде неможам да најдам, најудобен е и вреди да дадам и повеќе од што треба зашто стварно ги утепувам од носење.

  Ова ми е непрежалено фустанче :D лани го видов, кога се вратив наредниот ден го немаше и не го донесеа. А уште го сакам
   

  Прикачени фајлови:

 11. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  од ова фирма имам доста работи купено, ми се допаѓа кројот на облеката навистина се што ќе облечеш добро стои, еве конкретно за една ролка ја купив пред 4 години, ја платив 1500 денари но и ја извадив душата, нит форма изгуби нит боја и уште ме топли по најладното време, како што кажаа погоре немаат нешто запрепастувачки парчиња, интересни се, но имаат квалитет, а името никогаш неможам да им го изговорам :lol: .
   
 12. tallyweijl

  tallyweijl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  35
  може не се со некој посебен квалитет нивните парчиња облека ама јас ги обожавам,коа влегувам во тели незнам што попрво да пробам I love them :inlove:

  [​IMG]


  [​IMG]
   
 13. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  8.328
  Пол:
  Женски
  Многу убави работи има и супер што постои Тејли Вејл. Имам некои работи земено, но од странство не од Ск. А планирам и Ск да ја посетам продавницата. Но странство кога влегов во оваа продавница имаше многу убави работи. ПРЕКРАСНИ :inlove:
   
 14. BabyD0ll

  BabyD0ll Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2011
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  8.328
  Пол:
  Женски
  Еве ги најновите парчиња на облека.
   

  Прикачени фајлови:

 15. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  69
  Квалитет нула..партал до партал...уште една од парталавите марки во стилот на h and m.
  За ефтини и не се баш ефтини со оглед на квалитетот кој го имаат.
  Немам ништо од маркава и не ни планирам да имам.
   
  На shiningstar му/ѝ се допаѓа ова.
 16. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  :x Извини вака, а кои марки за тебе не се „парталави“ ?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  69
  Сега да не испадне како реклама ама ќе морам за да одговорам...од спортскиве addidas,sketchers,nike,the north face...а од другиве marc o polo,robert lay,ralph lauren, поефтини orsay,espirit,motivi,elle,columbia,...

  Мислам некои од овие за жал не можат во мкд да се најдат.
   
 18. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Спортска облека не носам, но еве на пример облеката во Мотиви сметам дека не вреди за парите, башка и немаат нешто WOW облека, барем во ова што е во рамстор. Затоа пак имама милион парчиња од ХМ од кои стварно сум задоволна. Последно што си купив од таму е сако, беспрекорно изработено, модерно, за 35 евра. И една сезона да го носам само, се исплати за парите. Затоа кога би споредувала еве конкретно Мотиви и Х&М, дефинитивно сум за второво.

  Али секој со своите можности. Ако ти можеш да си дозволиш Ralph Lauren, некој не може, но тоа не значи дека сите се облакаме во „партали“.


  Што се однесува на Тели Веил, си имам купено неколку кошулчиња и неколку пара фармерки. Се наоѓа по нешто
   
 19. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Ми се свиѓа облеката во Тејли Вејл ама многу е скапо, од таму имам само 2 пара фармерки-од МК, а и еден пар од ГР.
   
 20. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  69
  Само дадов свое мислење за марката,а не алудирав на тоа што мислиш.

  Инаку за твоја инфо од Ralph Lauren можат да се најдат и доста достапни парчиња облека особено кога е попуст некои 10 еур-15 еур поскапо од h&m .Можеш и да провериш на интернет,а квалитетот е неспоредлив,и можеш да го носиш не со месеци,туку многу години без при тоа да се соберат или изгубат на боја од перење,за разлика од h&m. :!: