1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

TALLY WEiJL

Дискусија во 'Мода и стил' започната од s.u.n.s.h.i.n.e, 1 мај 2011.

  1. s.u.n.s.h.i.n.e

    s.u.n.s.h.i.n.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    32
    Мене лично 60% од облеката ми е оваа марка.Навистина прекрасна и квалитетна облека со поволни цени за секого.Што мислите вие за овој бренд?
     

    Прикачени фајлови:

    На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас па ниту едно парче немам од маркава (ако може така да се каже) и дури не ме привлекло ни да влезам во нивната продавница. Еве од по нетов нешто што ме бендисува:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG] :inlove:

    [​IMG]

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    На miljkovic му/ѝ се допаѓа ова.
  3. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.049
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    прв пат слушам за нешто вакаво, што тип на облекување е овој? :?:
     
  4. sleepingbeauty

    sleepingbeauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    613
    Пол:
    Женски
    искрено, мене во овој бутик ми е претерано скапо...мозеби некад на попуст си купувам несто но најцесто не. и стварно претеруваат со цените, па и поквалитетни брендови од нив ги држат нивните цени :^)
     
    На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. i.am.me

    i.am.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    127
    Мене ми се допаѓа, имаат интересни колекции. А за цените дека се превисоки, па впрочем иста е приказната како и за другите брендови од овој тип (Bsk, Stradivarius, P&B, Caliope..) - кај нас се е поскапо. Инаку јас секогаш начекувам и некое супер-штосно, поевтинко парче кое го утепувам од носење. :)
     
  6. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Стварно е добар посебно во странс,тво....имав едни преубави фармерки од Германија од таму...ама стварно е малце скапичко
     
  7. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Она што прво би го рекла за фирмава е:
    -Парчињата и нивниот квалитет, не одговараат на цената која ја дава Тејли Вејл. Треба фирмава да е дупло поефтина.
    Зашто ништо посебно не е. Имаат добри фармерки мора да признам, еве фармеркиве 2 години што ги утепувам од носење се нивни. И марама мислам и неколку блузи имам од нив, и еден каиш ах да и последните меѓушки. А повеќето работи од Солун сум ги земала каде е многу поефтино.
    Овде кај нас изгор е, таму понормални се цените и дупло подобар попуст.
    Aма сепак за блуза од 2000 да дадам на прерамчиња со слаб квалитет е претерано!
    Кога беа во ГТЦ одев често, срам да им е што ја затворија :)
     
    На love23 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    593
    Како што кажа росонерка, квалитетот е навистина слаб. Подолго време живеам во странство и тука е една од поефтините продавници. Ако цената на блузата е навистина 2.000 денари како сто вика росонерка, тогаш тоа е прескапо... Многу ретко влегувам во тејли. Најчесто купуваат т.е. нивната гардероба е наменета за девојки до 18-19 години (од таму имам само 1 спортска маичка).. :o
     
  9. PinkPrincess

    PinkPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    121
    Прекрасни парчиња на облека има :inlove:
     
  10. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Ако за сите вакви "марки" имаме посебни теми ќе откажат серверите :D Не е ништо посебно, објективно....Ама субјективно Thanks God. Ја сакам нивната облека, бутик што најмногу ми одговара на стилот, не велеам дека имаат нешто wow ствари, али според тоа јас што го носам таму има прекрасни работи. Мене 90% од облеката ми е од тука, за квалитет сум задоволна....фустанчиња, маички, дуксери се им е океј, али за фармерки се стварно незаменливи. Таков тексас ко прво никаде неможам да најдам, најудобен е и вреди да дадам и повеќе од што треба зашто стварно ги утепувам од носење.

    Ова ми е непрежалено фустанче :D лани го видов, кога се вратив наредниот ден го немаше и не го донесеа. А уште го сакам
     

    Прикачени фајлови:

  11. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    од ова фирма имам доста работи купено, ми се допаѓа кројот на облеката навистина се што ќе облечеш добро стои, еве конкретно за една ролка ја купив пред 4 години, ја платив 1500 денари но и ја извадив душата, нит форма изгуби нит боја и уште ме топли по најладното време, како што кажаа погоре немаат нешто запрепастувачки парчиња, интересни се, но имаат квалитет, а името никогаш неможам да им го изговорам :lol: .
     
  12. tallyweijl

    tallyweijl Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    35
    може не се со некој посебен квалитет нивните парчиња облека ама јас ги обожавам,коа влегувам во тели незнам што попрво да пробам I love them :inlove:

    [​IMG]


    [​IMG]
     
  13. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.351
    Допаѓања:
    8.286
    Пол:
    Женски
    Многу убави работи има и супер што постои Тејли Вејл. Имам некои работи земено, но од странство не од Ск. А планирам и Ск да ја посетам продавницата. Но странство кога влегов во оваа продавница имаше многу убави работи. ПРЕКРАСНИ :inlove:
     
  14. BabyD0ll

    BabyD0ll Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2.351
    Допаѓања:
    8.286
    Пол:
    Женски
    Еве ги најновите парчиња на облека.
     

    Прикачени фајлови:

  15. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Квалитет нула..партал до партал...уште една од парталавите марки во стилот на h and m.
    За ефтини и не се баш ефтини со оглед на квалитетот кој го имаат.
    Немам ништо од маркава и не ни планирам да имам.
     
    На shiningstar му/ѝ се допаѓа ова.
  16. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    :x Извини вака, а кои марки за тебе не се „парталави“ ?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Сега да не испадне како реклама ама ќе морам за да одговорам...од спортскиве addidas,sketchers,nike,the north face...а од другиве marc o polo,robert lay,ralph lauren, поефтини orsay,espirit,motivi,elle,columbia,...

    Мислам некои од овие за жал не можат во мкд да се најдат.
     
  18. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Спортска облека не носам, но еве на пример облеката во Мотиви сметам дека не вреди за парите, башка и немаат нешто WOW облека, барем во ова што е во рамстор. Затоа пак имама милион парчиња од ХМ од кои стварно сум задоволна. Последно што си купив од таму е сако, беспрекорно изработено, модерно, за 35 евра. И една сезона да го носам само, се исплати за парите. Затоа кога би споредувала еве конкретно Мотиви и Х&М, дефинитивно сум за второво.

    Али секој со своите можности. Ако ти можеш да си дозволиш Ralph Lauren, некој не може, но тоа не значи дека сите се облакаме во „партали“.


    Што се однесува на Тели Веил, си имам купено неколку кошулчиња и неколку пара фармерки. Се наоѓа по нешто
     
  19. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Ми се свиѓа облеката во Тејли Вејл ама многу е скапо, од таму имам само 2 пара фармерки-од МК, а и еден пар од ГР.
     
  20. oceangirl

    oceangirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Само дадов свое мислење за марката,а не алудирав на тоа што мислиш.

    Инаку за твоја инфо од Ralph Lauren можат да се најдат и доста достапни парчиња облека особено кога е попуст некои 10 еур-15 еур поскапо од h&m .Можеш и да провериш на интернет,а квалитетот е неспоредлив,и можеш да го носиш не со месеци,туку многу години без при тоа да се соберат или изгубат на боја од перење,за разлика од h&m. :!: