1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

TALLY WEiJL

Дискусија во 'Мода и стил' започната од s.u.n.s.h.i.n.e, 1 мај 2011.

  1. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.983
    Допаѓања:
    4.838
    Пол:
    Женски
    Немам зборови значи за фустанчињата од Tally weijl.
    Прекрасни се
    Некогаш претеруваат со цените. Зашто секогаш ние мора да сме најскапи? :@
    Кога беше отворена продавницата во Гтц често одев и мислам дека цените им ги знаев на памет
    Имаше едни маички така есенски, со долги ракави, ништо посебно но беа 210 денари
    Си купив 3 во разни бои
    Одам после 2-3 дена пак, маичките уште си стојат таму ама цената им беше 799 :x
    Не сум била одамна да видам што имаат, но ме нервира тоа што не ги носат сите работи кои ги има на интернет.
    Еден вид на гардероба е секогаш на попуст. Сте приметиле нели?
     
    На s.u.n.s.h.i.n.e му/ѝ се допаѓа ова.
  2. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    да приметив дека пола од тоа на интернет не се носи тука, како ќе се носи кога имаат огромна залиха на гардероба која уште не се продала, а не им се троши заради високите и нереални цени.

    тоа е Македонија, сиромавиот секогаш два пати плаќа.
     
  3. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Од тејли ми беа двата пара најубави обетки, висечки беа :inlove: ама од толку носење ги изгубив, ми остана само една од едниот пар со срце што виси, и си ја чувам ако е само една.А облека мислам дека немам купено, онака моделите како модел му се добри ама за квалитет не би рекла баш, и кога ќе ги облечеш некако не се ефектни.По некое фустанче така летно се наоѓа ама па тие поубавите скапи му се
     
  4. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Фармерки носам исклучиво од тејли и презадоволна сум.Од било кое др место да купам се пуштаат,побелуваат никакви се прават од тејли не мрдаат и после година дена како нови се,значи дефинитивно најдобри фармерки имаат а имам зимано и маички,кошулчиња и јас лично многу си ги сакам баш ми се по мој вкус.
     
  5. vvendetta

    vvendetta Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    14
    не памтам кога последен пат сум купила фармерки а да не се од тејли,најдоброто е што не се опуштаат по перење и бојата си останува иста.. Кај нас е многу поскапа од странство а и не е снабдена многу, во Париз ке се изгубиш у тејли исто е и една од поефтините продавници.
     
  6. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Многу често си купувам облека од тејли затоа што има многу работи баш по мој вкус. :inlove:
    Последните три пара фармерки ми се од таму, имам многу маички, сукњички, неколку фустанчиња и обетки што си ги купив пред некој ден. Мислам дека вреди за цената.
     
  7. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    Ја сакам продавницава од проста причина што ми го држи стилот :)
    Не би рекла дека има цени за сечиј џеб,но сепак не е прескапо.
    А и квалитетот не е баш нешто на високо ниво , тек кога се отвори кај нас на почетокот да,ама после го зезнаа :^) Фармерките си го задржаа квалитетот :!:
    Имам многу гардероба од таму,всушност најголем дел ми е од таму,ама сепак многу почесто купувам од нивните продавници надвор од нашава ни држава.Ем се поефтини ем поквалитетни ;)
     
  8. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Имам неколку кошулки, фармерки и кратки панталончиња.. Не сум задоволна бидејќи не вредат за парите. Се зачудив кога прочитав за фармерките дека сте задоловни.. мене фармерките после неколку месеци почнаа да ми се кинат меѓу нозе, не знам дали била некоја шкарт серија..Инаку во другите земји има многу голем избор и ниски цени, а тука се што ќе донесат на почеток е изгор скапо. Пример од новата колекција имам кошулка, тука е 900 ден а јас ја земав од странство дупло поевтино и тоа не беше на попуст..
     
  9. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Имаат доста убави работи, но цените понекогаш се малку повисоки. Имам неколку парчиња од овој бренд, не ги зедов нешто многу поскапо отколку во другите продавници, а сум задоволна од квалитетот.
     
  10. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Задоволна сум од квалитетот и од самата облека, но ценичките се малце високи :?:
     
  11. Anny-Swizzy

    Anny-Swizzy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Ми одговара со мојот стил не сум била таму ,но дали е вистина дека немале поголеми бројчиња мислам една другарка и кажувам за дуќанов и ми вели таму нема големи бројчиња. :| Вистина ли е тоа ?
     
  12. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    ^ Колку големи. Јас имам видувано L. Баш пред некој ден видов едни панталончиња ама само L имаше :) За XL не сум сигурна. А XS има, имам такви маички...
     
    На Anny-Swizzy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.442
    Допаѓања:
    34.262
    Пол:
    Женски
    Хм имам многу облека од оваа Марка искрено по мој вкус
    Во Македонија немам купено ништо од бутиков ама во Германија Често се слуЧува да си купам иако овде е еден од поефтините марки
    ама шо има везе мене ми одговара на стилот :$
     
  14. MsSunshine

    MsSunshine Нов член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Значи прашањето ми е некој одел ли е наскоро? За оние кој се оделе случајно да виделе дали има убави костими за капење? Цена да знаете :)
     
  15. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Не сум редовен купувач од таму, но имам неколку парчиња. Последно што си имам купено од таму е една блузичка како кошулка со светло розево-портокалова боја. Нешто вакво моделче:

    [​IMG]
     
  16. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Редовно купувам од tally , особено фармерки бидејки носам xxs :lol: . Квалитетот не е на некое завидно ниво, но во однос со цената, океј е, особено ако фатиш на попуст. Инаку во tally во ск имам влезено еднаш и никогаш повеќе.. лански колекции а цени како нова колекција.. |(
     
  17. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Имаат убава гардероба само цените им се солидни за наш стандард. Чорба македонче :lol:
     
  18. Downy

    Downy Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    43
    Имам неколку парчиња облека од Tally. Од се сум главно задоволна освен од фармерките :( си купив два пара од грчко Tally Weijl ги начекав на попуст и едниот пар ми се попуштија и сега пливам во нив а не дека нешо особено сум ослабнала, а другиот пар ми се искинаа на колениците имам две огромни дупки и планирам да ги скратам да ги направам кратки панталончиња :^)
     
  19. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    имам неколку парчиња и ок се :?: :?: :?:
     
  20. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.987
    Допаѓања:
    279.112
    sekako vozrasta i vkusot imaat presudno vlijanie za izgradba na licniot stil. Site se razlikuvame, i ne se diskutira na taa tema. megutoa ne mozam da se slozam deka vo germanija ovaa marka se gleda kako kvalitetna, ili dobra. ok, eftina i pristupacna megutoa bez nekoe voodusevuvanje