1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Taskforce

Дискусија во 'Барање работа' започната од GirlLove, 3 август 2023.

  1. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.515
    Допаѓања:
    38.290
    Пол:
    Женски
    Има ли нешто што не е робија за тебе мн ме интересира
     
    На Curious cat, christinnn, Калатеа и 5 други им се допаѓа ова.
  2. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.648
    Допаѓања:
    15.356
    Пол:
    Женски
    Да.
    А, тебе ова ти личи на нормално?
    Да те враќаат од погреб??

    А ти во фирмава работиш, па шо вака реагираш?
     
  3. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.866
    Допаѓања:
    54.319
    Пол:
    Женски
    Не е робија. Работам таму да, моментално од платата не сум задоволна, но најавуваат многу скоро покачувања, па ќе видиме. Клиентот ми е супер, колегите во тимот исто. Не планирам да останам уште предолго, но како што кажав погоре, за собирање искуство е супер, бидејќи има позиции кои се стварно платени онаму каде што бараат искуство, а тука ти бараат само англиски и основни компјутерски вештини.
     
    На christinnn, злоба, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
  4. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.648
    Допаѓања:
    15.356
    Пол:
    Женски
    Е па не знам зошто вакво искуство.
    Сигурно, различно е кај него.
    Можда нешто не е ок.

    Џабе, покачување ако имаш притисок, како другаров. Да бркаш минимум повици.
    Нема напредок. Е сега, што ќе правиш цел живот во круг?
    Нешто спомна не смеело чај и кафе да пијат на биро.


    Некој колега, кажал со време на операција ќе идел, отворил боледување, на денот пред операција му се јавиле кога ќе се враќа.

    Ако ова не е робија. Не знам што е.

    Ако, сакаш пиши позитивни и негативни страни на таа работам позиција.

    Мило ми е штом нема да останеш долго.
     
    На Tam4yy му/ѝ се допаѓа ова.
  5. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.648
    Допаѓања:
    15.356
    Пол:
    Женски

    За ова зборам, дека баш бара жртва. Јас реков робија, ама јас претерувам, нели?

    Малку, ми нема логика, да не бараат искусни. Нели мислиш дека им е страв дека некој ќе им земе одредени позициии, дали менаџмент или не знам шеф на смена?

    Ако имаш икуство солидно, значи си попаметен од тие што прв пат влегуваат во фирмава , особено некој ако му е прво работно искуство.

    Смена , од 14 или не знам 17, да одам секој ден? ма не можам да замислам.

    И во право си, чим вртат огласи секој месец, нешто мириса. Не само за оваа фрима и многу многу други.

    Да не замижуваме пред некои факти, ви се молам.
     
    На Tam4yy му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.866
    Допаѓања:
    54.319
    Пол:
    Женски
    Јас не сум со повици, осигурување сум, и важи за "полесното". Само втора смена одам 15-23ч. Ама мене таа смена ми е ок, некој не сака. Јас не сакам рано да станувам, а сакам денот да ми е исполнет. :D Празници (наши) и викенди не работиме.
    Мојата работа е главно со мејлови, документи и во системот кај што работам. Повик имам еднаш месечно.
    Е сега како што кажав, не ми е таква компанија каде што можиш години и години да работиш. Мене ми е веќе скроз комфорт зона и ме нервира, ама тоа сум јас. Како и да е, особено за почетници, супер за да си го пополниш сивито. Макар и неколку месеци работела. :)
     
    На CareTee, Tam4yy, злоба и 2 други им се допаѓа ова.
  7. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.648
    Допаѓања:
    15.356
    Пол:
    Женски
    Е, па гледаш дека има разлика?

    Убаво би било ако можеш да ни пишеш на кратко за твојата работа, позитивно и негативно.
     
  8. ViktorijaT1997

    ViktorijaT1997 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2020
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zdravo, dali nekoj znae za Taskforce posle kolku vreme se javuvaat od prvoto intervju, dali ima vtoro i koja e pocetnata plata?
     
    На Melissa_39 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ani23

    ani23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    641
    Допаѓања:
    691
    Пол:
    Женски
    Moze info dali sabota i nedela im se rabotni denovi redovni,koga imaat slobodni denovi ako rabotat samo 2 smena ?
     
  10. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.648
    Допаѓања:
    15.356
    Пол:
    Женски
    Другаров иде недела на работа, мислам преку една недела, а слободен му е петок.
    Имаат луѓе што стално идат недела, или сабота.
    За сабота нз кој ден му го даваат, нз.

    Некои работат само од пон до петок, викенд слободни или еднаш месечни во викенд.
     
  11. ani23

    ani23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    641
    Допаѓања:
    691
    Пол:
    Женски
    Po zakon za 40 casa rabota ,od 8 saati,treba 2 dena slobodni bez razlika koj den?Sigurno ne rabotat prekuvremeno i neplateno?
     
  12. Iva:)

    Iva:) Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2016
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    266
    Пол:
    Женски
    Многу ми е жал што вака мислат неколку членови тука што мислат дека е во ред да се има одговорна работа, тим менаџери кои ни висат на глава, одредени таргети, да не смееме да земеме ден за не дај боже, да работиме во смени и да не смееме да се браните кога ни викаат без врска и сето тоа за плата близу минималната со која може да преживуваме. Каков ли менталитет имаме како народ ако имаме вакви критериуми? Ова е чиста експлоатација и тоа не е во ред под изговор дека ете за почетник е ок. За некоја година вие ќе бидете со искуство но по вашата логика некои нови деца ќе се нафатат да работат за минимум и нема да можете да барате и добиете повисока плата. Пробајте прашајте во било која западна земја дали штотуку дипломирано лице е задоволен со минималец. Вистинскиот проблем не се само фирмите туку во нас што не се цениме, тие користат максимално, ваков народ да сакаа да створат нема да можеа.
     
    На jasss1, GirlLove и Polyincognito им се допаѓа ова.
  13. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.648
    Допаѓања:
    15.356
    Пол:
    Женски
    Значи ако оваа недела работи, нареден петок слободен, плус сабота и недела нели.
     
  14. flower55555

    flower55555 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2017
    Пораки:
    2.063
    Допаѓања:
    4.437
    Пол:
    Женски
    Ти се јавија за интервју? И дали знајш од апликација дали за брзо закажуваат интервју?
     
  15. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.648
    Допаѓања:
    15.356
    Пол:
    Женски
    Ги нема еве...
    Одамна јас имав апликација пуштено.
    А и не ни вреди изгледа, после вакви муабети....
     
    На Tam4yy и flower55555 им се допаѓа ова.
  16. Melissa_39

    Melissa_39 Активен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2023
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Zdravo,sakav da prasam za tie sto rabotat za Taskforce od doma,dali im obezbeduvaat tehnicka oprema od firmata ili ne deka i jas pustiv cv ako ima opcija za remote work from home momentalno nekoja i dali site aplikacii gi kontaktiraat za intervju?
     
  17. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    985
    Пол:
    Женски
    Значи како прво и прво пред да искоментираш нешто за тие што сме искоментирале прво погледни и читни нагоре дека немаше ништо од споменатото. И во Македонија, дали ќе ја прифатиш вистината или не, на сите ни била првата работа таква бидејќи сме немале многу избор со празно ЦВ. Е откако ќе имаш повеќе работи ќе можеш да бираш и да одбереш да не си на такво место и тоа беше мојот коментар. Јас почнав да работам за плата од 10.000 денари прва година на факултет но со Ц1 сертификат германски, и да немав слободни денови кога сакам, досадни газди и менаџери па истрпев и сега работам за тродупла плата. Значи муабетот не беше дека ти треба сето тоа да го трпиш, иако каде и да почнеш е така бидејќи не можеш како почетник да бираш, туку да пробаш да истрпиш за да си го ставиш во ЦВ па потоа да бираш работни места. И да, како дипломиран од факултет не ти е загарантирано местото работно нигде само затоа што си дипломиран, туку треба да си го испотиш газот и пред да дипломираш малку.
     
    На Калатеа, злоба и Amellie13 им се допаѓа ова.
  18. sviti

    sviti Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2024
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски

    Чекај, ти имаш работено и во Трансфорс и во Транском?
     
  19. sviti

    sviti Активен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2024
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Jas gi prasav denes na intervju, oni davaat cela oprema samo odis ti sam do Skopje ja zemas, instalirani imaat app samo za rabota i montirani 3 kompjuteri
     
    На Melissa_39 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. elenaklasik

    elenaklasik Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    4.549
    Допаѓања:
    10.732
    Пол:
    Женски
    Здраво, дали беше на интервју, да споделиш впечаток?
     
    На paradise69 и Kiko9 им се допаѓа ова.