1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Taskforce

Дискусија во 'Барање работа' започната од GirlLove, 3 август 2023.

  1. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.316
    Допаѓања:
    9.919
    Пол:
    Женски
    @CarrieBradshow да, од дома се работи. Зависи од позицијата за што конкретно бараат, тоа и работиш од дома.
     
    На CarrieBradshow и GirlLove им се допаѓа ова.
  2. CarrieBradshow

    CarrieBradshow Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2020
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    Знам дека после одредени месеци имаш право да побараш да работиш од дома.
    Мислев дали ова ремоут е како баш за работа од дома, затоа поставив такво прашање.
    Фала ти ❤️
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  3. bookslover

    bookslover Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2016
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    727
    Пол:
    Женски
    Кога пишуваат ремоут конкретно значи дека можеш да работиш постојано од дома. Хибридно ти е да комбинираш канц/дома а ремоут скроз од дома.
     
    На CarrieBradshow му/ѝ се допаѓа ова.
  4. softcloud

    softcloud Активен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2022
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски


    Здраво јас сакам да те прашам дали има моментално отворена позиција за Customer Care позијата но remote? На страната видов дека има оглас но објавен е пред 6 месеци. Ако имаш некоја информација би ми било мило ако ја споделиш! :)
     
  5. TheRGirl2

    TheRGirl2 Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2023
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Не сум сигурна за санкциите, ама до пред неколку месеци им било дозволено све праеле, јаделе, пиеле, но поради одредени индивидуи кои го злоупотребиле тоа, или нехигиенични ликови, одлучено е сега да не се прави ништо на биро освен кафе, сок, можеш да имаш но јадење никако. Ова е конкретно за секторот Логистика, за другиве не сум сигурна.
     
  6. TheRGirl2

    TheRGirl2 Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2023
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Како што кажав погоре ќе се отворат позиции за логистика, најверојатно и за другите сектори ради годишноте одмори и ќе почнат да обучуваат луѓе на велико по 3-4 групи во недела. Предежно студенти ќе примаат зошто и самите се свесни дали неколку ќе останат уште подолго од тоа. Сега во мај ќе ги пуштат огласите, така да ако сте заинтересирани видете си.

    Ми текна на нешто што ми каже едно девојче од логистика што си замина. Многу не била задоволна од менаџментот и општо од HR, ова беше 2021. Кога ја земала последната плата и легнале вишок 5000 денари. Она не заприметила, следниот ден една од Битола, најверојатно HR и кажала по грешка и ставиле вишок 5000 и и рекле да ги врати, она и рекла ок ќе ги вратам деновиве сега неможам. Женава и вртела најмалку 2 пати на ден, после 3 дена оди во скопската канцеларија им ги дава во плико на менаџментот и им вика вие мене ме малтретирате за ваша грешка.[/QUOTE]

    Да влезеш не можеш без препорака на пријател, од причина што порано секакви примале многу злоупотребиле и сега само така влагаат, не мора најјак англиски да се има.
    Ама од коа ќе влезеш почнуваат игранките, 50% зависи од тебе како ќе се покажеш, 50% ќе бидеш тестиран за сам да се издадеш, многу гледаат каков пристап имаш и карактер кон работата.

    У главно мене таа фирма ми е смешна како ја водат такви HR и кој све е шеф, асистент итн, тоа оди преку врски и тоа секој може да потврди што е таму.
    Ако им одговараш добро, ако те засакаат, ако не ќе ти копаат грешки, и на најдобрите им го прават тоа.

    Позитивното е што се редовни, сите малди, не се осеќаш ко робот иако така сите викаат од надвор, пријатна атмосфера и..одлично искуство да напуштиш коа ќе ти прекипе и отидеш во мн подобра фирма. Инаку агентите се топ. Тие над нив се трнот за сите таму, жал ми е какви тактики играат со агентите, затоа ќе им напуштаат.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  7. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    14.675
    Пол:
    Женски
    Да влезеш не можеш без препорака на пријател, од причина што порано секакви примале многу злоупотребиле и сега само така влагаат, не мора најјак англиски да се има.
    Ама од коа ќе влезеш почнуваат игранките, 50% зависи од тебе како ќе се покажеш, 50% ќе бидеш тестиран за сам да се издадеш, многу гледаат каков пристап имаш и карактер кон работата.

    У главно мене таа фирма ми е смешна како ја водат такви HR и кој све е шеф, асистент итн, тоа оди преку врски и тоа секој може да потврди што е таму.
    Ако им одговараш добро, ако те засакаат, ако не ќе ти копаат грешки, и на најдобрите им го прават тоа.

    Позитивното е што се редовни, сите малди, не се осеќаш ко робот иако така сите викаат од надвор, пријатна атмосфера и..одлично искуство да напуштиш коа ќе ти прекипе и отидеш во мн подобра фирма. Инаку агентите се топ. Тие над нив се трнот за сите таму, жал ми е какви тактики играат со агентите, затоа ќе им напуштаат.[/QUOTE]

    Муабетов беше за Бт канцеларија, за јадењето.

    Како и што кажав, и ти потврди, кој се не е шеф и тим лидер, а па за ХР, дете од 25 години што само заврши факултет, влезе во фирмава се улиза и не знае едно ' Добар ден' да речи.

    Коа ќе влезеш, кажувам за CUSTOMER CARE, маме ќе ти биип, од статистики, барање влакно во јајцето,

    Во БТ веќе се се прима сега, а исто слушам и за пп кај што многу строго ги држат.

    Ако сакаш да успееш во фирмава, улизувај се, потпикнувај се кај Тим Лидерите.

    Не можи мене некој да ме убеди дека дете од 20 години, шо завршило средно едно, немало контакт со луѓе, може да има лидерска позиција.

    Претходно многу пишував за фирмава.
     
    На Curious cat и TheRGirl2 им се допаѓа ова.
  8. ani23

    ani23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    597
    Допаѓања:
    614
    Пол:
    Женски
    Муабетов беше за Бт канцеларија, за јадењето.

    Како и што кажав, и ти потврди, кој се не е шеф и тим лидер, а па за ХР, дете од 25 години што само заврши факултет, влезе во фирмава се улиза и не знае едно ' Добар ден' да речи.

    Коа ќе влезеш, кажувам за CUSTOMER CARE, маме ќе ти биип, од статистики, барање влакно во јајцето,

    Во БТ веќе се се прима сега, а исто слушам и за пп кај што многу строго ги држат.

    Ако сакаш да успееш во фирмава, улизувај се, потпикнувај се кај Тим Лидерите.

    Не можи мене некој да ме убеди дека дете од 20 години, шо завршило средно едно, немало контакт со луѓе, може да има лидерска позиција.

    Претходно многу пишував за фирмава.[/QUOTE]
    Koe nivo na anglski go baraat,pravat testovi i obuka?
     
  9. justin4ever

    justin4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    36
    Здраво дечки!
    Некој/а што работи Customer Care ако може да ми пише?
    Благодарам!
     
  10. Cindy.A99

    Cindy.A99 Нов член

    Се зачлени на:
    30 мај 2024
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Кое ниво на познавање на англиски јазик е потребно и дали почнаа со работа во Штип.
     
  11. Inana123

    Inana123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2020
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    594
    Пол:
    Женски
    Пиши ми, не можам да ти пишам
     
  12. star88

    star88 Активен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2022
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    За која позиција е најдобро да се аплицира?
     
  13. Bisera J

    Bisera J Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2020
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Dali ima nekoj sto se prijavil taskforce a ne go primile? 2 Pati probuvam ne me primaat a znam angliski,se razbiram..
     
  14. papadopoulos

    papadopoulos Нов член

    Се зачлени на:
    13 март 2024
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    ај некој шо работи во битола нека ми пише:hai:
     
  15. Alex Glez

    Alex Glez Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2022
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Уживај, мене не ме примија со шпански и англиски и ми направија услуга. Не знам дали пресудно беше прашањето дали имам деца на кое што одговорив дека имам дете од една година.
     
    На TheRGirl2, GirlLove и злоба им се допаѓа ова.
  16. TheRGirl2

    TheRGirl2 Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2023
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Дали беше препорачана од пријател внатре?
     
  17. Bisera J

    Bisera J Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2020
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
    Не..1 пат пред 2 години пробав,пред 1 месец имаше отворен ден пак пробав,не ме примија,и сега уште еднаш пробав имаше оглас пратив cv ама уште незнам дали ќе ме викнат на интервју да пробам уште еднаш..
     
  18. Iva:)

    Iva:) Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2016
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Треба и да зборуваш и да пишуваш супер англиски, интервјуто е на англиски. Една пријателка што работи таму ме праша пред 1 месец дали сакам да ме препорача и одма да направам видео интервју со менаџерот ама јас не сум заинтересирана мали им се платите, веројатно сега треба и да те препорачаат.
     
  19. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.299
    Допаѓања:
    14.675
    Пол:
    Женски
    Последно примаат деца родени во 2006,па помислете сега нешто
     
  20. TheRGirl2

    TheRGirl2 Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2023
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Мислам дека не примаат без препорака.. Порано секакви примале, дел почнале да се дрогираат по тоалети и многу хаос било, сега као посигурно да е секој што е со препорака е примен.

    Јас коа аплицирав и немав препорака бев добро поминав и јас знам англиски и шпански и не ме викнаа на второ интервју примиле друг кандидат, добро, имаа друг оглас за друг сектор ама ме препорачаа мои пријатели, и овие истиот ден ми се јавија и као остави предобар впечаток, вака така задоволни сме и ме примија, ама напуштив по некое време.