1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Teсна или широка облека ?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од crazylady, 19 октомври 2012.

 1. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.103
  Допаѓања:
  8.149
  Каква облека преферирате да носите тесна или поширока ?

  Јас повеќе сакам потесна облека, поудобно и поубаво се чувствувам. :)
   
  На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Inna5

  Inna5 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2012
  Пораки:
  698
  Допаѓања:
  624
  Јас го кршам мразот,прва коментирам.
  Повеќе сакам широка облека,повеќе ми одговара бидејќќи цело време ѕенѕам и не ми е удобно
   
 3. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Јас повеке сакам тесна одлека широката ме нервира....незнам но во тесна се чуствувам покомотно...
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Miss.M5

  Miss.M5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2011
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  85
  Јас сакам лелеаво, или горниот дел да биде малку широк(со тесни фармерки) или пак долниот дел од фустанот да биде поширок

  А во тесно од глава до пети нема шанси! Се осеќам како гола :D . И вулгарно. :|
   
 5. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Широка си носам по дома покомотно да ми биде.
  Тесна носам кога излегувам а и понекогаш и широки блузи си купувам и не ми смета тоа. Секако ми одговара на мене :lol:
   
 6. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.201
  Допаѓања:
  7.918
  За илзчегување претежно носам тесна облека,така се чувствувам посекси,сега има и моменти кога облекувам нешто полежерно но најчесто е тесно.
  За дома се знае дека си уживам во поширока облека која нема да ме стега.
   
  На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Јас за излегување и училиште носам тесна облека,а понекогаш по дома си носам широка за да не ме стега...
   
  На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.328
  Иако имам слабо торзо и ми стојат убаво тесни облеки, во последно време преферирам широчки блузи, лелеави, па во комбинација со тесни фармерки, салонка и плик-ташна, мераци :D

  Нема поневкусно од изглед на полна, да не речам дебелка девојка што упорно се вовлекува во тесни блузи и фустанчиња, без навреда :!: Има толку избор и на спортски и на поелегантни широки облеки, со кои не само што се сокриваат недостатоците туку и супер изгледаат.
   
  На green-angel, crazylady и bubuce им се допаѓа ова.
 9. bubuce

  bubuce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  35
  Тсна облека ретко носам,почесто сум во удобна и поширока,
   
 10. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.735
  Пол:
  Женски
  Повеќе тесна облека,таа ја носам когу сум надвор,а широка облека за дома,комотна е иако спомнав дека повеќе ми се допаѓа тесната.
   
 11. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  Би рекла комотна. Во широко нема шанси, не сакам да се осеќам како вреќа. Широка гардероба повеќе стои на покрупни луѓе. На послабички вака ко мене оди потесна. Но не и ептен тесна да не можам да дишам. Значи комоција пред се'. А за по дома нормално тренерките се пошироки и со тоа покомотни за носење.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.090
  Најчесто тесно, ако имам фармерки тесни горе по широка маица или блуза реткои горе и долу тесно а фармерки панталони сукни најчесто тесни ги носам :)
   
 13. arontt

  arontt Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  486
  Тесна. Особено фармерките/пантолоните сакам да ми седат скроз залепено. :)
   
  На nati44 и crazylady им се допаѓа ова.
 14. AnGel.fire

  AnGel.fire Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  221
  Па зависи до пригодата и моментот. По дома постојано сум во поширока облека, се чуствувам по комотно. Имам некои парчиња облека што ги носам и надвор, во школо, за искачање... а се поширочки, но секако, се стои убаво, ако убаво се искомбинира. :)
  За фармерки, секогаш преферирам тесни, „цевка“ фармерки. Другите неможам да ги носам, па дури и ако ми се многу малце широки, неможам! А за блузи, маички и сл. како што кажав, зависи.. :D
   
 15. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Златна средина може?Бидејки јас не сум ни за нешто претесно(се што се оцртува),ниту пак за нешто ептен широко...Понекогаш кога ги имам оние мрзливи денови сакам нешто така пошироко и комотно,а понекогаш пак сакам да ја истакнам фигурата,но сепак не претесно :!:
   
  На crazylady и Name им се допаѓа ова.
 16. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Подобро се чуствувам во пошироко не се загледувам толку и порано многу сакав се што е долго и широко ко торба да сум :D сега носам повеќе нешто што ми е до тело прилепено малку повеќе трошам време пред огледало....особено ако е туника само гледаш зад тебе да не се кренала :D
   
 17. NewYorker

  NewYorker Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  95
  ШИРОКА!
  Ни во школо не одам во тесна облека,освен фармерки,а не па за други места,како на пр. дома,искачање...
  Најубаво и најудобно се чувствувам во широки маици-блузи и тренерки. :)
   
  На Lexa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Cake.pops

  Cake.pops Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  24
  Тесна но сакам и широка :)
   
 19. Lexa

  Lexa Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  2
  Преферирам широка, нормално фармерки да се тесни (таман), а блузи да се пошироки, несакам ништо што ме оцртува :( не се чувствувам убаво :( ;)
   
 20. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  544
  Тесно!! За блузите и не ми е толку важно, но панталоните (особено фармерки) колку потесни толку се чуствувам поудобно!! Така да обавезно тесно!! :!: :D