1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Teјлор Свифт (Taylor Swift)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Ivu4, 20 јули 2011.

  1. Taylor97

    Taylor97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    643
  2. tirkenbal

    tirkenbal Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2013
    Пораки:
    1.676
    Допаѓања:
    12.536
    Пол:
    Женски
    You belong to me ! најубава ! :)
     
  3. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Симпатична е,има убави песни. :)
     
  4. mil4ence

    mil4ence Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    173
  5. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Стварно дај кажите ми што има во типката? Во последно време сите награди ги собира, како ли само луѓето се палат на ваков смешен тип музика што таа пее. Не е ни кантри тоа додуша, не знам зошто така се смета, како кантри пејачка |(.

    Колку па глупи и дебилни текстови има. Само дечиња од 5 години може да се палат на тоа. Страшно е што толку признанија добива а некои стварно добри изведувачи не се ни пола од тоа наградувани.
     
  6. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Симпатична ми е,но не сум и голем фан.И ги слушам песничките убавки ми се :inlove:
     
  7. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.517
    Пол:
    Женски
    Многу ми е добра,хумана,убава и све нај.Ама едноставно не ми се допаѓаат нејзините песни.Не :)
     
  8. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    https://www.youtube.com/watch?v=VuNIsY6JdUw

    Јас само оваа и ја знаам :lol: .Иначе ми е многу убавка и има добар стил. Ама кога се слика муцињата како ги прчи,многу ми се смешна. :lol:
    Сестра ми како луда ја слуша,јас само 1 песна и знам/ 8) :lol: :$
     
  9. tweety-tweety

    tweety-tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2013
    Пораки:
    574
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Јас полека полека ја засакувам и си слушам песнички од неа :D :D :D :D :D
     
  10. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Најубавата пеачка што сум ја запознала досега..Преубаво лице(малецко, тркалезно и симпатично) и коса има незаменлива е...едноставно посебна.Премногу ја обожавам и во секоја нејзина песна се пронаоѓам :)

    http://www.youtube.com/watch?v=jYa1eI1hpDE
    http://www.youtube.com/watch?v=BJviLOLZ97g
     
  11. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.902
    Допаѓања:
    30.639
    Пол:
    Женски
    За неа неможам да кажам нешто лошо,симпатична,нежна. Ама за нејзините песни, јок бре! Едноставно не ми се допаѓаат.
     
  12. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Фино девојче е :) Тие постарите песни порано и ги слушав, некако се по наивни и тинејџрски, сега тие што и испаднаа новите, поп што се, некако грди ми се, заразни но ништо посебно. Особено таа најновата што и е сега. :puke: Мислам дека има талент за пишување стихови за работи кои ги знае, што ги доживеала, и затоа ми се свиѓаат повеќе старите песни, оти се напишани од тинејџерка за тинејџери. :) Инаку денес не ја слушам толку, ама знам да си ги пуштам Safe and Sound, Ours, Everything has changed, Begin again, Sparks fly..
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Случајно налетав на клипче (арно што го загубив некаде :D ) од нејзин концерт во О2 арена кај што ја кани Ели Голдин да ја пеат Burn, па нешто тука играат двете заедно, па Тејлор како што е несмасна и смешна кога размавтува со долгите нозе... :rofl:
    Жено, оди биди балерина.
     
  14. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.215
    Пол:
    Женски
    Мене ми е многу убава и многу ја сакам! Песните и се топ и баш се поучни и имаат што да кажат,не е текстот безврска како на некои други пеачи
    Јас сум Свифти фор евер,ги имам сите албуми и ја слушам многу заразена сум! а омилен албум ми е 1989 и Ред!
     
  15. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Јас многу ја обожавам по тоа што ми велат дека личиме(и вистина..се до нејзината ситна незаприметлива бемка на лицето на левиот образ,и јас ја имам:x) косата иста густа густа виткана плава,очите плави,иста форма на лицето мало тркалезно..Затоа и почесто си ја ставам тука на аватар:)
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] На мали години сум изгледала вака скроз исто како тејлор, уште од мали исти.
    Исто така песните ми се допаѓаат имаат убав текст и убаво пее :inlove: ја обожавам.
     
  16. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.355
    Пол:
    Машки
  17. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Јaс мислев нoвaтa песнa си јa oбјaвил. :lol:
     
  18. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Reputation е реално најдобриот албум досега на Тејлор. Сосема нов стил кој дефинитивно и' прилега подобро. Во однос на текстовите е исто така подобра, но сè уште може да се забележат некои стихови кои се веќе чуени. Музиката е dope. Целиот состав на албумот е одличен. Потсетува на албумите на Мадона. Омилени песни: End Game, Delicate, I Did Something Bad... Ова засега, понатаму најверојатно други ќе ми бидат омилени. :lol:
     
    На Smilebitch му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Smilebitch

    Smilebitch Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    I did something bad е препрејака!! Don't blame me, King of my heart се исто одлични.
    П.С. Тие што на форумов пишувале ствари за неа како "одвратна е, што има посебно?, не знае да пее" се буквално луѓе што во животот немаат видено толку пари, колку што Тејлор прави во неколку минути. Па видете си сега вие кој е неталентиран. Девојката има страшен талент за пишување, страшна интелигенција, и е прогласена за најхуман артист на 2016. Сите meet and greets со фанови се БЕСПЛАТНИ, пред секој концерт таа сама бира фанови кои сака да ги запознае и ги запознава. Има 10 Гремис; единствена во историјата со две Гремис за албум на годината, најмлад добитник на Греми албум на годината, нејзиниот албум е НАЈНАГРАДУВАН поп албум во цела историја, а и нејзиниот кантри постар албум е најнаградуван кантри албум. Легенда е и никој не може да го негира тоа.
     
  20. Евроазија

    Евроазија Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2022
    Пораки:
    871
    Допаѓања:
    2.356
    Пол:
    Женски
    Ја обожавам!Особено албумот нејзин Red :bow::bow::bow::bow::bow::bow::bow::bow: