1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tesori d'Oriente

Дискусија во 'Парфеми' започната од lunicka, 15 јуни 2012.

 1. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.731
  Допаѓања:
  99.033
  Пол:
  Женски
  Дали сте ја пробале оваа колекција?Мене баш ми се допаѓаат затоа што се постојани,и мирисот не се менува.Ги пробав речиси сите.Овој ми е фаворит.
   

  Прикачени фајлови:

  • o_7555.jpg
   o_7555.jpg
   Големина на фајлот:
   10,4 KB
   Прегледи:
   1.724
  На mira.mira и LittlePinky им се допаѓа ова.
 2. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Омилен парфем ми е. Посебно го обожавам [​IMG]
   
  На stetoskop и Stoimenovska им се допаѓа ова.
 3. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.182
  Исто, мириса многу на свежо на чисто а и траен е :)
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  4.991
  и мене најмногу ми се допаѓа таа колекција и мирисот не е многу нападен,а одговара и за зима и за лето,баш е супер
   
  На violetbeauty13 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Парфемчиња добри за својата цена. :)
  Мирисот се задржува долго, иако се нетипични и се разликуваат од сите други.
  Не се everyone's cup of tea, имаат многу силни ароми.
  Мене ми се допаѓаат овие 3.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  А овој на почетокот ми беше многу убав, ама сум го подзаборавила неколку месеци.
  Кога го прснав последен пат, ќе се онесвестев, одвратно значи :puke: ќе се угушев и никако не се ветрее. Ми мирисаше на скапани цвеќиња и овошја. Одвратна арома.
  [​IMG]
   
  На lunicka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. aaleksaandraa

  aaleksaandraa Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  34
  Имаат преубав мирис само зависи кој има некои ептен тешки , што воопшто неможам да ги поднесам на мене.
   
 7. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  Многу специфични,уникатни и несекојдневни.
  Во почетокот не ги можев,незнам одбивни ми беа ептен.
  Дефинитивно не се за секој.

  Но,како што сум си променлива од ден за ден така си ги засакав сега ептен :)
  Ги немам сите мириснато,од оние што ги имам највеќе ми оставиле впечаток :
  [​IMG]
  ^ Го имам дезодорансот од ова,многу ми е сладок мирисот ама и веќе познат некако..
  [​IMG]
  ^ И ова парфемче го имам,свежо,нежно само за лето/пролет ми е.
  Ама некако ми здосува мислам дека .. :(

  [​IMG]
  [​IMG]
  И последниве две, ми останаа во мислење од кога ги мириснав,ама никако да ги земам.
  Посебно виолетовово :inlove:
   
 8. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Оној Маракеш од амбер и шафран ми е најубав :inlove:
   
 9. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Јас имам купено скоро од овие, од лотос е, преубаво ми мириса :angel: :angel: :inlove: :inlove: и сега само тоа користам :)
   
  На Marley му/ѝ се допаѓа ова.
 10. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Ауу прв пат слушам за овие,де кажете од каде ги зимате и колку пари се ? :)
   
 11. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.731
  Допаѓања:
  99.033
  Пол:
  Женски
  Обично ги има по малите парфимерии.Парфемчињата и кремите во кутија се некаде од 350-400.Лосионите и геловите за туширање од 250-300 ден.
   
 12. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.276
  Допаѓања:
  418
  Некако се премногу јаки за мој вкус. Јас сакам полесни ноти.
   
 13. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Прееска си го купив [​IMG]
  Го бирав многу време, ама изгледа не го одбрав. Кога си дојдов дома и прснав, не ми се свиѓаше баш. :?:
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.698
  Допаѓања:
  80.849
  Пол:
  Женски
  Купувавме со мајка од колекцииве пред некои си 5-6 години.
  Мнооогу ми се допаѓаа, редовно ги користев парфемчињата и имав гел за туширање.
  Немам замерки, трајни беа и двете и редовно си мирисав на Иџипт бе. :D
  [​IMG]
  [​IMG]
  Е, откако ги потрошив, по некој си 2-3 пат, ми здосадија - многу нормално. :D
  Ко да ги снема некое време, или не сум им обраќала внимание зашто бев презаситена од ориенталните мириси - могуќо е, ама во последно време гледам пак се актуелни низ парфимерии, маркети, ете ми падна во окце тоа парфемчето со розовите цветчиња - немам појма од што е, ама го сакам. :D
  И ќе си го купам, само да помине рецесијава. :wasntme:
   
 15. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  243
  Не ми се свиѓаат ич! :puke:
   
 16. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.698
  Допаѓања:
  80.849
  Пол:
  Женски
  Ново летно љубовче. :mm:
  Лотосов цвет или не, не ми е гајле - мене ми мириса на кокос и лето! :D
  [​IMG]
   
  На Beauchamp и Gordana10 им се допаѓа ова.
 17. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
 18. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Убаво мириса, свежо :) Исто и од мошус убаво мириса, ама лотос најубаво мириса од сите :inlove:
   
  На Skorpija87 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  Неможам да го најдам никаде овој парфем а ке може некој да ми каже што го има користено овој парфем да ми каже го бива сеа за лето http://www.google.com/url?source=imglan ... qcyHrb7UQg
  јас го мириснував ама на раката имав ставено од сивиот и овој некако се помешаа мирисите и неможев да осетам дали е свеж или јак :?: :tmi:
   
 20. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.187
  Пол:
  Женски
  Во парфимериите види, би требало да ги имаат, сивиот е од бел мошус, по свежо мириса :)