1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Tesori d'Oriente

Дискусија во 'Парфеми' започната од lunicka, 15 јуни 2012.

  1. Candy.222

    Candy.222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден си го купив овој и мириса мноогу убаво и многу е нежен. :) Мислам дека беше 380 ден.
     

    Прикачени фајлови:

  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Го користев овој гел за туширање, и преубаво мириса!! Дури и откако ќе се облечев го чувствував мирисот на кожата. Милина. Ќе си го земам сега и парфемот.

    [​IMG]
     
    На Veki4kaa, Cliona и PinkPrincess им се допаѓа ова.
  3. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.499
    Допаѓања:
    1.580
    Го имав овој пред неколку дена и си го потрошив :doh: . Многу убаво мириса и траен е.
    [​IMG]
    Сакав пак истиот да си го земам, ама кога го мириснав овој се предомислив и наредниот месец овој си го купувам дефинитивно, преубав е :inlove:
    [​IMG]
    Многу ми се допаѓаат сите, зошто се поразлични од останатите парфеми, бидејќи се цветни и со некој одреден мирис, не знам ама мене многу ми одговараат овие парфеми. И + им е тоа што се трајни :wasntme: .
    :inlove:
     
    На lunicka и Gordana10 им се допаѓа ова.
  4. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    Го купив и јас орхидејата убаво мириса цветно некако пудерасто едвај се одлучив помегу овој и бел мошус ама нареден мие мошусот ме подсека на детството толку чисто мириса што имаш чувство како само што си излегол од бања малку на почетокот е јак но после се смирува и доага до израз неговата убавина абе прекрасен е морам да го имам,а тој црниот со жолти китки што е немаше тестер така на капачето што имаше прснато баш и неможев да го осетам ама изгледа и тај е цветен( мене ми мириса на липа) :)
     
  5. Angel-Heart

    Angel-Heart Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2012
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    9
    Даа!! супер парфем.. мене Ми поклони партнерот за матура ваков... Само беше во кафеава боја... "Tesori d'Oriente HAMMAM "
    уште го имам,, несакам да го потрошам хихи... :rofl:
     
  6. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    http://www.mcbody.ch/images/ORCHIDEA_Parfum-100-ml.jpg
    Разочарана од трајноста на парфемот па не мириса повеке од 2 саата БУ се потрајни од овој :^) а од тестерот што се прскав ми миришеше цела ден раката додека не се истуширав сакав и бел мошус да го купам но поради трајноста се предомислувам :|
     
  7. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Jас мириснав 2-3 малку јакички се за мој вкус бре :D
     
  8. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Го користам парфемот и гелот за туширање од орхидеа. Ми ги купија за матура како комплет, од тогаш ми се омилени! За во лето ептен ми е погоден мирисот. Сега гледам колкав избор имало, човек да не може да се одлучи! Сега кога ќе го потрошам ќе си пробам друг со млеко за тело :rofl:
    [​IMG]
     
    На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.651
    Пол:
    Женски
    Еленче, мој предлог - пробај го тој во средина, со мирис на лотосов цвет.
    [​IMG]
    Совршен е, а во комбинација со млекото за тело, оооо - рај! :mm:
    И траен е мирисот и на млеката за тело, што мене ми е од голема важност.
    Ставам навечер и мирисот ми трае и наутро кога ќе се разбудам. :wasntme:
    Мојот следен парфем од колекцијава (заедно со млеко за тело и дезодоранс) е тој со мирис на бел мошус. Уф, со душа чекам. :wasntme:
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Фала Мишела :D Да не знаеш само колку би ме коштале заедно отприлика?
     
  11. Talita

    Talita Популарен член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2011
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    1.396
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Ваков добив од бившиот на подарок и стварно прекрасно мириса. Го добив пролетоска,па не ми текнало да си земам сеа за секој ден прскање :D
     
  12. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.801
    Пол:
    Женски
    Го манијачам овој Мишелка што го поставила [​IMG] а гледам и доста го фалите. Само јас си сакам цела колекција, гел за туширање, лосион/крема и парфемче.
    Како одат комплетите? Мислам што има во нив? Цена? :)
     
  13. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    ^ Преубав е :mm:
    Иначе,имаш различни колекции.
    Можеш со гел за туширање да го најдеш,лосион,путер што и да донеле кај нас..
    Ама мислам дека не ги ставаат сите парфеми во колекции,сепак да прошеташ да видиш :?:

    Патем некој дали ги видел овие? Веројатно се нови,ми изгледаат убаво :wasntme:
    [​IMG]
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.651
    Пол:
    Женски
    Ooo, кашмир + сандалово дрво - тоа мора да се проба! :mm:
    Јас ги немам видено тука кај нас, треба да прошетам деновиве, од радозналост, не дека ми се даваат пари. :D
    А овој од лотус уште не ми е потрошен, мислам, си го користев сама и денес гледам - шишенцето повеќе од преполовено, си велам КАКО !?
    Баш враќав на порака од Симона и мајка ми ми влезе во соба и низ цела соба ми се рашири миризбата од парфемов - натрапникот е пронајден. :tmi:
    Кога ќе ми се потроши пак ќе си го купам, не би сакала да го сменам, иако искрено, се двоумев дали да го пробам тој со мирис на мошус, ама се приврзав за овој и некако не ми се менува баш. :D
    А може да ја наговорам мајка да купи нов лотус, а јас да си се почастам со мошус. :wasntme:
     
  15. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
     
  16. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.801
    Пол:
    Женски
    Абе мишела пишала дека ја има колекцијата, гел парфемче и лосион па затоа прашувам, и пишав ама не ја знае цената на колекцијата, мислев да не заглеал некој :?:
     
  17. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    Симонче колекциите барем јас имам видено само со парфем и гел за туширање се движат до 400ден
    ( 385-395) зависи каде лосионите за тело се околу 200ден а кремите незнам е сега ти можеш да си комплетираш да си земеш колекција со парфем и гел и посебно да си купиш лосион за тело
    п.с. провери во некои маркети имаше колекции исти како тие во кутија само овие во прозирно кесенце и се поефтини и имаше и мешани ( на пример мошус гел за туширање и хамам парфем) ;)
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас кога купував пак од овој со лотос што е, видов имаше комплет со парфем и гел за туширање, па се мислев да земам од гелот, ама мислев дали е добар, да не пак ме чеша коза од него :?: За цената не ми текнува колку беше.А инаку сакам да си земам од гелот, комплет со парфемчето од лотос што е.Се заљубив во ова од лотос :D и не го менувам, па што сака нека е :D :inlove:
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  19. angelina1

    angelina1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    25
    Парфемчињата се убави и трајни,имаат интензивен мирис,но геловите за туширање ја сушат кожата,јас го имам тој од бел мошус,убаво мириса,но по употреба ја чувствуваш кожата затегната,лосион и крем немам користено,и искрено мислам дека треба да се користат во студените месеци,само орхидејата ми мириса свежо.
     
  20. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    убаво мирисаат и траат