1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Bachelor / The Bachelorette

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од elence192, 6 септември 2013.

 1. elence192

  elence192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  The Bachelor / The Bachelorette е романтично, натпреварувачко реално тв шоу , во кое има 18 сезони од The Bachelor и 9 од The Bachelorette.
  The Bachelor - е во кое еден маж - ерген бира од 25 слободни девојки која да му биде жена . Секоја недела има церемонија на која дава рози и секоја недела некоја од нив или повеќе го напуштаат шоуто. Тие секоја недела идат на одмор на различна дестинација во светот и даму имаат состаноци , некои се групни а некои се еден на еден . Во секоја сезона има премногу драма меѓу девојките и кавги , и во секоја сезона мора да има бар една bitch :) . На крај остануваат 4 девојки тој тогаш оди кај нивните родители и се запознава со семејствата , и на крај остануваат 2 девојки од која едната ја праќа дома а другата ја запросува.
  The Bachelorette - е истата концепција на шоу само што овде една девојка бира помеѓу 25 слободни мажи , и овде има доста драми помеѓу мажите , се нафрлуваат на еден или двајца како демек не биле дојдени во шоуто за девојката туку за да станат славни и такви работи :) .
  Целосно гледано мене стварно ми се допаѓа ова шоу ако не друго бар има што да се види од земјите каде што шетаат а и богами има доста добри мажи :)
  Ви го препорачувам да го гледате .
  [​IMG]
   
 2. elence192

  elence192 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
 3. haveasweetdream

  haveasweetdream Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2014
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Се надевам дека темата ке стане поактивна..Мене многу ми се допаѓа ова реално шоу, интересен е начинот на кој се одвиваат работите, иако за нас малку чуден, а може и тоа е она што за нас го прави интересно. Јас лично никогаш не би се пријавила на некое вакво шоу поради фактот дека сите девојки си заминуваат со скршено срце, освен една... а претпоставувам дека 90 % од нив ке се заљубат во the bachelor, после сите тие авантури и заеднички моменти. Во секој случај интересно е за гледање, реализирање, па еве се надевам дека и останатите кои го имаат гледано ова шоу ке пишат за своите впечатоци :)
   
 4. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.138
  Допаѓања:
  25.360
  Пол:
  Женски
  Elence192 Juan Pablo bese pred 2 sezoni, vo januari pocnuva novata sezona I ce bidi nekoj farmer ne mu go zapamtiv imeto (bil vo poslednata sezona na Bachelorette).pred 6/7 godini bese mnogu po interesno za gledanje, sega ic ne se interesni, voopsto ne mi se bendisuva I toa sto sega za naredna sezona izbiraat nekoj sto bil vo souto od predhodnata sezona.:puke: Milo mi e shto se otkazav od ova show odamna :)
   
  Последна измена: 10 декември 2014
 5. badgirl2

  badgirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  Имав изгледано неколку сезони многу одамна на телевизија.Сега побарав на интернет да го гледам, но не успеав да најдам цели епизоди, туку само исечоци.Ако го гледа некој ова шоу нека стави линк :)
   
 6. doubleinfinity

  doubleinfinity Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  2.202
  Допаѓања:
  4.102
  Пол:
  Женски
  јас спуштам торенти
   
  На badgirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. LunaGrey

  LunaGrey Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  2.693
  Допаѓања:
  26.218
  Пол:
  Женски
  Некој да не има линк каде може да се гледаат?
  Порано на warchseries io ги гледам ама сеа нон стоп реклами поп апс излагаат