1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Bachelor / The Bachelorette

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од elence192, 6 септември 2013.

  1. elence192

    elence192 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    The Bachelor / The Bachelorette е романтично, натпреварувачко реално тв шоу , во кое има 18 сезони од The Bachelor и 9 од The Bachelorette.
    The Bachelor - е во кое еден маж - ерген бира од 25 слободни девојки која да му биде жена . Секоја недела има церемонија на која дава рози и секоја недела некоја од нив или повеќе го напуштаат шоуто. Тие секоја недела идат на одмор на различна дестинација во светот и даму имаат состаноци , некои се групни а некои се еден на еден . Во секоја сезона има премногу драма меѓу девојките и кавги , и во секоја сезона мора да има бар една bitch :) . На крај остануваат 4 девојки тој тогаш оди кај нивните родители и се запознава со семејствата , и на крај остануваат 2 девојки од која едната ја праќа дома а другата ја запросува.
    The Bachelorette - е истата концепција на шоу само што овде една девојка бира помеѓу 25 слободни мажи , и овде има доста драми помеѓу мажите , се нафрлуваат на еден или двајца како демек не биле дојдени во шоуто за девојката туку за да станат славни и такви работи :) .
    Целосно гледано мене стварно ми се допаѓа ова шоу ако не друго бар има што да се види од земјите каде што шетаат а и богами има доста добри мажи :)
    Ви го препорачувам да го гледате .
    [​IMG]
     
  2. elence192

    elence192 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
  3. haveasweetdream

    haveasweetdream Активен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2014
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Се надевам дека темата ке стане поактивна..Мене многу ми се допаѓа ова реално шоу, интересен е начинот на кој се одвиваат работите, иако за нас малку чуден, а може и тоа е она што за нас го прави интересно. Јас лично никогаш не би се пријавила на некое вакво шоу поради фактот дека сите девојки си заминуваат со скршено срце, освен една... а претпоставувам дека 90 % од нив ке се заљубат во the bachelor, после сите тие авантури и заеднички моменти. Во секој случај интересно е за гледање, реализирање, па еве се надевам дека и останатите кои го имаат гледано ова шоу ке пишат за своите впечатоци :)
     
  4. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    Elence192 Juan Pablo bese pred 2 sezoni, vo januari pocnuva novata sezona I ce bidi nekoj farmer ne mu go zapamtiv imeto (bil vo poslednata sezona na Bachelorette).pred 6/7 godini bese mnogu po interesno za gledanje, sega ic ne se interesni, voopsto ne mi se bendisuva I toa sto sega za naredna sezona izbiraat nekoj sto bil vo souto od predhodnata sezona.:puke: Milo mi e shto se otkazav od ova show odamna :)
     
    Последна измена: 10 декември 2014
  5. badgirl2

    badgirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Имав изгледано неколку сезони многу одамна на телевизија.Сега побарав на интернет да го гледам, но не успеав да најдам цели епизоди, туку само исечоци.Ако го гледа некој ова шоу нека стави линк :)
     
  6. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    4.219
    Пол:
    Женски
    јас спуштам торенти
     
    На badgirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LunaGrey

    LunaGrey Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2018
    Пораки:
    2.693
    Допаѓања:
    26.219
    Пол:
    Женски
    Некој да не има линк каде може да се гледаат?
    Порано на warchseries io ги гледам ама сеа нон стоп реклами поп апс излагаат