The Body Shop

Дискусија во 'Лице' започната од wolf4e, 24 март 2012.

 1. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.886
  E морав да отворам тема за Body Shop затоа што имаат прекрасни производи,и морам да ги пофалам :wasntme: Имаат препаративна и декоративна козметика,одлични лосиони,путери за тело,гелови за туширање,креми за лице,шминки,четки абе се,не ке можам да доискажам какви супер производи имаат :talk:
  Cте користеле нешто од Body Shop?Bи се допагаат нивните прозиводи? ^_^

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Kако заборавив да кажам,имаат одлични парфеми :inlove:
   
  На koritsaki, Beauchamp и ludoto19 им се допаѓа ова.
 2. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.322
  Купив еднаш и некои производи никогаш повеќе не би ги купила.
  Во една бела корпа плетена идеа заедно спреј за тело и крема за лице.
  Океј кремата е топ посебно од кокос и од јагода. Многу убаво ми мирисаат, но спрејот за тело од јагода не можам да го поднесам. Многу е јак и грдо мириса.
  За други производи не можам да коментирам затоа што не сум ги пробала.
   
 3. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  каде им се наога продавницата?
   
 4. Angel.girl

  Angel.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  664
  редовно користам нивен парфем и млеко за туширање од кокос. задоволна сум :)
   
 5. ph.orhideja

  ph.orhideja Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јануари 2011
  Пораки:
  1.242
  Допаѓања:
  46.100
  Пол:
  Женски
  Преубави се.Редовно ги користам путерите,сите сум ги пробала,но најубав ми е Shea Body Butter.
  Исто и од бадем многу ми е убав,посебно мирисот :inlove: .
  Имам користено и нешто од шминките,но на колекцијата за тело и давам предност.
  А тоа несесерите за подароци со мини верзии од призводите ,преубави се.
   
 6. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  дај бе кажете ?
   
 7. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Нема во МК производи од The Body Shop :)
   
 8. Lollipop7

  Lollipop7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2012
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  781
  Пол:
  Женски
  јас некаде на форумов прочитав дека боди шоп продавница имало во тц скопјанка :)
   
 9. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.894
  Допаѓања:
  5.470
  Пол:
  Женски
  ^ Тоа е Beauty Shop во Скопјанка,не Body Shop :)

  Имам користено парфемни масла,одлични се посебно во трајност.
  Само што мене нотите не ми се допаѓаат на маслата,од сандалово дрво имам и уште едно беше не ми текнува,абе многу се јаки мислам ќе повратам :puke:

  Леле само да се отвори кај нас,последните пари ќе ги дадам на нив ако треба. :lol:
  Тоа путерите и спрејовите слабост ми се ..
   
 10. ivana.123

  ivana.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Боди шоп како што видов има во Борис Трајковски :)
   
 11. aways

  aways Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  654
  сигурна си ? ??
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.204
  Допаѓања:
  41.238
  Ах, Боди шоп :x

  [​IMG]

  Oва е најубавиот гел за туширање некогаш што сум го користела :) Hема поубав, со гранули, цел ден мирисаш на јаготка :D преубав е, штета што кај нас нема боди шоп :(
   
 13. RedWine

  RedWine Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  59
  Body Shop, да имам неограничен буџет,би ги купила сите путери за тело, гелови за туширање и тоа пилинзите.....се тоа така добро и трајно мириса ... Мммммммм.....
   
 14. ivana.123

  ivana.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Да сигурно 100 % видов пред недела /две ,ама за жал не влегов да разгледам што како има :)
   
 15. honorthyself

  honorthyself Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.270
  Не знаев дека имало и кај нас продавница.
  Јас добив на поклон несесер со производи од the body shop од UK, а и во Грција налетав на нивна продавница, па си купив прекрасен гел за туширање од зелено јаболко.
  Сон им се производиве, само единствениот парфем што го пробав - white musk некако не ми остави некој голем впечаток. Не беше лош, ама ниту импресионирачки добар. Просечен, би рекла. :)
   
 16. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.894
  Допаѓања:
  5.470
  Пол:
  Женски
  А да не си го видела овој боди шоп и помешала случајно ?
  [​IMG]
  http://bodyshop.com.mk/za-nas/
  Има еден боди шоп кај борис трајковски и тоа е овој горе на линкот.
  Значи,нема кај нас The Body Shop отворено сеуште :)
   
 17. ivana.123

  ivana.123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Уфф каква грешка се извинувам :$ На овој мислев дека го видов оддалеку а не влегов да разгледам :lol:
   
 18. SV1911

  SV1911 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  49.100
  Пред некоја недела купив маска Seaweed Ionic Clay Mask (за комбинирана и мрсна кожа) и ептен сум задоволна, а што е најважно, не тестираат на животни! :)
   
 19. Elii96

  Elii96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  3
  Знае некој од каде можам да си порачам на интернет. НАЈДОБРИ СЕ!
   
 20. CrazyCrazy09

  CrazyCrazy09 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  препреееее задоволна сум, чичко ми ми испрати од Австралија производи. Имаше крем од јаготка и сапунчиња :inlove: :*