1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Body Shop

Дискусија во 'Лице' започната од wolf4e, 24 март 2012.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    Денес ги порачав овие две работи од The Body Shop (ги порачав од Атина,зашто овде во градов кај што живеам немаат нивна продавница и дознав дека уште малку ќе биде готов нивниот e-shop па ептен се израдував)
    Порачав спрејче за тело body mist strawberry читав дека е мн јак мирисот па мене такви јаки мириси баш ми се допаѓаат и прајмер за лице tea tree primer minimazer , 30 мл - 11 евра што е супер цена и е плус за мрсна кожа го прави лицето мат. Во понеделник ќе ги добијам па баш ќе пишам рецензија подоцна како сум задоволна од нив.

    [​IMG]
    [​IMG]
    Инаку наскоро ќе земам и некој body butter и некој тоник за лице
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    Ги разгледував The Body Shop и Yves Rocher и овде приметив дека по цените се скоро исти. Но ме интересира квалитетот. Кога би бирале, кое би го одбрале?

    Купив едно мало путерче за тело од кокос од Body Shop, има убав и интензивен мирис и трае прилично долго. Но, на пример не знам за спрејчињата за тело и друга козметика...
     
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски

    Јас имам користено одредени производи на Боди шоп , но на Yves rocher не..
    путерите за тело се многу добри , но јас на лето не ги користам нив попогодни се за зима зашто даваат екстра хидратација. За летно време можеш да ги пробаш body sorbet , овие се многу полесни и брзо се впиваат во кожата него ли путерите за тело , јас го имам со мирис на мохито - сега го нема зашто беше лимитидирана едиција
    [​IMG]
    за спрејчињата за тело , имав земено еднаш од тоа со јагода , кога го прскаш мириост е многу јак ама потоа се губи и како ништо да немаш ставено
    [​IMG]
    [​IMG]
    го имам пробано и овој мирис но исто така не е многу траен. Од истава линија има и парфем сигурно е потраен него не сум го пробала. Исто и гелот за тело им е убав , убаво мириса мада нешто кејф не ми прави бидејќи некако тешко се мие, колку и вода да истураш на крај имаш чувство како недомиен.А прескапи се 7 евра , повторно не би дала
    Од кремот за лице бев мнопгу задоволна тој со витамин Ц , идеален е за мрсно лице , ама немаше спф фактор и така да повторно не би ја земала (за летен период)
     
    На joy1 и kanella им се допаѓа ова.
  4. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Body Shop дефинитивно.
    Путерите за тело ми се незаменливи.Со години ги користам.Покрај преубавиот и долготрајниот мирис,одлично ми делуваат на кожата.Голем минус е што ги нема кај нас,ама редовно си ги набавувам од јужниот сосед.
     
    На Rose96, kanella и joy1 им се допаѓа ова.
  5. Ivvaannaa93

    Ivvaannaa93 Активен член

    Се зачлени на:
    2 август 2016
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    85
    Пол:
    Женски
    Мене лично не ми се допаѓа апсолутно ништо од оваа компанија, освен спрејовите за тело. Имав порано купено неколку кремови за лице за најсабјле и навечер но лицето ми го направија ептен црвено, имав и лусион за тело и тој не ми се допадна баш.
     
  6. trixy

    trixy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    883
    Пол:
    Женски
    Има некој искуство со миризливите свеќи?
     
  7. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    @SV1911

    [​IMG]
    Срц , дали можеби го имаш користено овој лосион за лице? Се мислам дали да го земам овој или да разгледувам други.. :)
     
    На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SV1911

    SV1911 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    2.552
    Допаѓања:
    59.815
    Не се уште, ама од маслото сум презадоволна, бидејќи го користам секој ден и стварно прави разлика така да и ова би требало да биде исто така ефективно. Ако кожата уште ти е мрсна, дефинитивно земи го овој.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    @Rose96 неможам да ти пишам порака , ја немаа таа опција затоа овде ќе те прашам

    Дали го имаш користено путеров за чистење на шминка од Боди шоп?
    [​IMG]
    Гледав видеа на јутјуб , гледам многу убаво ја чисти шминката , мислам би ми се допаднало нешто вакво , баш кажи ми нешто повеќе ако си го користела :) во понеделник ме известија дека ќе донесат лимитидирани едиции од путери за тело , мириси , креми за раце итн сакам нешто од нив да земам па се мислам дали и ова да го земам..
     
  10. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Го имам користено маслото пс истата колекција и многуу сум задоволна и цело време го купувам и сега и јас планирав да го земам путерот. Земи го според рецензиите што ги имам читано би требало да бидеш многу задоволна. :)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    @Rose96 да баш некаде на форумов читав дека нешто од оваа колкција си користела ама не бев сигурна.. фала ти многу , баш ќе го пробам па ќе ти кажам обавезно мислење :)
     
  12. s.T.e.F.i

    s.T.e.F.i Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    2.842
    Пол:
    Женски
    Како мириса ова vanilla chai? Само ванила спрејчето го имам и супер ми е ама се мислам дали да го нарачам путерот да не има некој ептен специфичен мирис а обожавам ванила.:)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    @s.T.e.F.i

    Вчера баш го испробав за прв пат , вака мене ми мириса како пудинг ванила , цимет и морско оревче. Ако забележиш на опаковката баш и овие работи ги има внатре. Значи со сигурност не мириса само на ванила. :) мене искрено ми се допаѓа мирисот, и кремата за раце исто мириса. Порано ако ти текнува имаше мирис vanilla brulle се викаше тоа ми мирисаше чисто на ванила. :)
     
    На s.T.e.F.i му/ѝ се допаѓа ова.
  14. s.T.e.F.i

    s.T.e.F.i Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2011
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    2.842
    Пол:
    Женски
    Ми текнувa пред две гoдини бaш oвa време зa бoжиќ гo земaв и се зaљубив aмa oд тoгaш гo неaм виденo пa видoв oвa вaнилa и oдмa се вoзбудив ќе гo земaм и тaкa се имaм oд body shop уште oвa ми фaли тaмaн нa пoпуст дoдекa е.:rofl:
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    Некоја да ги има користено производиве од линијата Matte clay на Body shop? Ме интересира стрикно за пудрата течна и камена плус коректорот. На попуст се кај нас , а и ми завршува коректорот па дали да им дадам шанса?

    [​IMG]
     
  16. beautys20

    beautys20 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    6.040
    Пол:
    Женски
    3BB775A0-0F3C-4F55-982D-08F1ABFF1187.jpeg F1621F35-57C1-4578-83DC-7D7F9781F90D.jpeg 088934E6-7130-4044-9A61-DE486ECEABBB.jpeg 783A7EB7-BC65-4AA4-B282-113AAB6C490B.jpeg До сега се што сум користела ми се покажало одлично ! Со висок квалитет и одличен бренд , жал ми е што го нема кај нас ..
    Сум ја користела оваа линија со чајно дрво и тоа е единственото нешто што успеваше да ме држи матт и да не светнувам брзо
    Моментално го користам овој крем со витамин Ц и одличен е како прајмер и кремата за околу очи 42A26120-F2DC-4C76-A191-2F5D7290BB34.jpeg
     
    На joy1 и koritsaki им се допаѓа ова.
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    @beautys20 некогаш пробај ја кремата во стакленото пакување вит Ц , многу е добра (y)
    Мене ептен ми е жал што не можам повеќе да ја најдам кај нас во Грција бб кремата од чајно дрво , првата нијанса ми беше одлична и за бб крема , ептен беше покривна.
     
    На beautys20 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. beautys20

    beautys20 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    6.040
    Пол:
    Женски
    Со задоволство би ги пробала , ти благодарам на препораките :)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    @piglet1 како ти се допаѓа
    маската со кафе? Ја проба ли?

    Се мислам дали да ја земам оваа или таа нa Lush Cup of coffee
     
  20. piglet1

    piglet1 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2015
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    18.606
    Пол:
    Женски
    Супер е, ми се допаѓа. Не ја суши кожата и убаво ја чисти кожата. Пробај ја и кажи како си задоволна.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.