The Bold Type (2017)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 5 мај 2019.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.527
  Допаѓања:
  51.186
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Сме немале тема за серијава, а во тек е третата сезона. Сезоните се по десет епизоди.

  Станува збор за три девојки кои работат во ''Скарлет'', списание за жени. Кет управува со социјалните мрежи, Џејн е новинарка, а Сатон е асистентка на главниот за модниот оддел. Трите се најдобри пријателки и го следиме нивниот живот со секојдневните борби од модерното време.
  https://m.imdb.com/title/tt6116060/

  Серијава ми е навистина забавна, едвај ја чекам секоја епизода. Кет некако ми се издвојува, баш ми се допаѓа нејзиниот лик.

  Ако не ја гледате дајте и шанса, супер ќе ви дојде.
   
  На Bozica1980, smooch и sanja.burgundy им се допаѓа ова.
 2. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.015
  Допаѓања:
  54.947
  Пол:
  Женски
  Ја гледам серијава.
  Девојките се откачени.
  Само многу се истакнуваат негативности.Тврдоглавост,пиење,кукање...
  И тоа што Џејн и Кет напредуваат,а Сатон не.
  На моменти они две се многу дигнати. |(
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.527
  Допаѓања:
  51.186
  Пол:
  Женски
  Како кукање? Баш секогаш гледаат решение да најдат и да се надмине проблемот. Дури ни пиењето не е толку исфорсирано колку што може да биде, не дека треба да е проблем тоа.
  Мене ептен ми се допаѓа нивното пријателство и како се секогаш тука една за друга. :inlove:
   
  На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
 4. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.015
  Допаѓања:
  54.947
  Пол:
  Женски
  Силното пријателство е оној елемент што ја држи серијата на нозе.
  Моментите кога се незадоволни од работните задачи се малку оф,типично клише,ама има солиден материјал за добра 3 сезона ако продуцентите и сценаристите не зезнат нешто.
   
 5. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  816
  Допаѓања:
  3.483
  Пол:
  Женски
  Баш тоа е реалното, се да е во ред би било клише.

  Една од подобрите серии во моментов. Ми се допаѓа што е реална, одлично се справуваат со проблеми кои ги има скоро секоја жена.
  Jacqueline секоја епизода се повеќе и повеќе ме воодушевува.
   
  На nextredstyle и sanja.burgundy им се допаѓа ова.
 6. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.700
  Допаѓања:
  19.870
  Пол:
  Женски
  И јас си ја гледам редовно, ме освежува на некој начин. Серијава ми е баш girl power, убаво се прикажани секојдневните проблеми со кои се соочуваме ние жените, и интересна ми е за гледање искрено и ради нивните работи. И јас како помала се замислував дека би работела такво нешто :D Убави пораки си испраќа серијава.

  [​IMG]
   
  На Juicy, smooch, RainBow и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.015
  Допаѓања:
  54.947
  Пол:
  Женски
  Мене ми е ко мал одмор од Турскине. :)
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.527
  Допаѓања:
  51.186
  Пол:
  Женски
  Супер беше епизодава.
  Не сакам да раскинат ич Ричард и Сатон, супер хемија имаат некако, ама како натаму да ја тераат работата Да имаше дете од претходен брак Ричард ќе беше супер, ќе му беше средена таа страна. Вака...
  Патрик на нерви ми гази, сакам да се отарасат од него. Досаден е. Треба Џаклин да ја има повеќе, подобро беше кога она ги водеше работите.
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.137
  Допаѓања:
  8.038
  Пол:
  Женски
  Мене Џејн и Пинстрајп воопшто не ми се допаѓаа претходна сезона, ама оваа ми се многу смешни и интересни.

  На друга страна, Ричард и Сатон не ми се допаѓаа и не го гледам заедно.

  Срцето ми де скрши кога испадна дека Тиа е стрејт, баш видов многу хемија и мислев дека ке дадат нова девојка на Кет.

  Една послаба епизода. Ама многу си ја сакам серијава.
   
 10. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.043
  Допаѓања:
  159.369
  Пол:
  Женски
  Кога излегува 4та сезона?

  Патем, нешто што не ми се допадна во последнава сезона е тоа што машките апла лиглиња ги прават. Ок, феминистичка серија, топ. Ама не до толку. Ричард од ладнокрвец наеднаш стана потрчко увек насмеан и расположен. Типот на Џејн, од женкар наеднаш романтичен моногамец .
  Се ок, но преекстремно ги сменија ликовите во понашање на цена-грлс пауер.
   
 11. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.657
  Допаѓања:
  30.837
  Пол:
  Женски
  Јас се опседнав со серијава. Сè уште сум прва сезона но ептен ме привлече. Со оглед на тоа дека има 4 сезони, се надевам и дека во наредните ќе е еднакво добра.

  Сакав некоја ,, полесна" серија, но сепак со добра содржина, и иако не бев воодушевена, планирав да ја гледам Emily in Paris, но го прочитав коментарот од @sweet-cherry во темата, каде ја предложува The bold type, па решив таа да ја гледам бидејќи првично ми се допадна повеќе од другата.

  Серијата има прилично висок рејтинг, содржината ми се допаѓа, модата која ја негуваат исто. Ликовите се одлични, актерите добро се вклопени.
  Се надевам нема да разочара понатака.
   
  На sweet-cherry и poppie им се допаѓа ова.
 12. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  4.090
  Пол:
  Женски
  Нема да те разочара, биди сигурна ;)
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 13. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  711
  Допаѓања:
  5.789
  Предобра е, ќе ти се допаднат и останатите :)
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 14. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.657
  Допаѓања:
  30.837
  Пол:
  Женски
  Ми останаа уште 5, 6 епизоди од 4та сезона. Што ќе правам после тоа, не знам. Се заразив. 8-|
  Некој да предложи некоја слична ваква добра серија?
   
 15. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  4.090
  Пол:
  Женски
  Почни ја younger
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.