babylove овошни кашички

The Bridge

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од kate-pp, 15 август 2013.

 1. kate-pp

  kate-pp Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Based on the Danish/Swedish TV series of the same name, The Bridge follows two police detectives – one Mexican, one American – and their joint effort to investigate a serial killer menacing both nations along the Texas–Chihuahua border. Their investigation is complicated by the rampant corruption and general apathy among the Mexican authorities and the violence of the powerful borderland drug cartels.The show title refers to the Bridge of the Americas that serves as a border crossing between El Paso, Texas and Juárez, Chihuahua, where the series is set.
  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Bridge_(2013_TV_series)
  [​IMG]
  Серијава се емитува и на foxcrime. Јас ја гледам доста е интересна. Ја гледа ли некој? Команетари, впечатоци.......?
   
  На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледам :)
  Баш мислев да отворам тема за серијава ама ме претрка ;)
  Ја почнав поради актерката Diane Kruger-ја обожавам.Во серијава глуми толку добро, просто ме воодушеви.Крипи, чудна истражителка.Инаку серијава е малку мрачна за мој вкус но ме заинтригира многу, сакам да дознаам кој е убиецот.Дефинитивно има порака, секое убивство му е со некоја цел.
   
 3. kate-pp

  kate-pp Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  Хх, ајде за некоја друга тема па можда ти ќе ме претекнеш. И мене ми се допаѓа серијава и морам да признаам дека актеркава ја забележав прв пат во серијава и е wow! А за убиец кој мислиш дека би можел да биде? ЈАс сеуште немам ниту еден осомничен! :^)
   
 4. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Ај да не им откриеме на тое што сакаат да ја гледаат од почеток еве во спојлер ќе го пишам моето мислење :)
  Сега за сега не се сомневам на никој, прво мислев дека е тој со бакембардите но изгледа не е.Мислам дека има мексонканско потекло бидејќи му смета што не се забележуваат убиствата што се од таа страна на границата, ама кога ја уби белата судија(Американка), тогаш почна истрагата поинтензивно.
  Ме интересира која е врската со новинарот, зошто со него сака да контактира убиецот.
  И што ќе се случи со вдовицата на ранчот, што има тунел за илегалци.Инаку ако ја следиш Pretty Little Liars, вдовицата е Dr. Anne Sullivan(психологот)
   
 5. kate-pp

  kate-pp Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  135
  Пол:
  Женски
  во право си подобро во спојлер да откриваме хах!
  Да ја следам плл, мене ме интересира зошто баш контактира со новинарот? Можеби и самиот новинар го познава ама не знае дека е баш тој убиецот. Инаку мислам дека е некој на висока позиција или има многу добри врски бидејќи како инаку ќе дознаеше за видеото од тој агентот со девојката. Збунувачки ми е. А ова со ранчот изгледа сомнително.
   
 6. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Не ми се верува кој е убиецот :o
  Ни на крај памет не ми беше дака е најнеприметливата лилност во серијата, иако знам дека секогаш така искача на крај.Следната епизода според промото ќе биде многууу јака, и ќе се разоткрие скоро се.Малку ми е жал за жена му на Марко Круз, изгледа најмногу ќе настрада таа.
  http://www.youtube.com/watch?v=Jza3ZHLtL2M
   
 7. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.359
  Допаѓања:
  103.258
  Пол:
  Женски
  Е-хееее! Дури на 1ви јануари следна година:D Ако сум жива и не заборавам... ќе ги гледам.:D
  Јас веќе и не памтам што се случуваше во серијава:envy: Ме нервираат ова серискиве што им треба толку време од сезона до сезона. Мајку им.:envy:

  Capture.JPG
   
 8. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.359
  Допаѓања:
  103.258
  Пол:
  Женски
  Ја гледа ли некој новата и последна сезона? Почна ли, трае ли, шо бидува, каква е...вреди ли да се гледа или да продолжам да игнорирам?
   
 9. Bridget

  Bridget Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2013
  Пораки:
  5.809
  Допаѓања:
  97.738
  Се потресоФ, реков тема за мене отвориле.
   
  На mal.ecka, joy1, zhap4e и 1 друга личност им се допаѓа ова.