1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Catch (2016)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од LBC, 12 април 2017.

 1. LBC

  LBC Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  4.312
  Пол:
  Женски
  Не видов ваква тема па отворив бидејќи ја пратам.
  [​IMG]

  Imdb оцена 7.2
  Follows a female private investigator whose career specialty is exposing fraud for a living.

  Мене ми е убава,можеби и зашто актерите се шармантни.
  Во исчекување сум на нова епизода... ^_^
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.081
  Допаѓања:
  61.922
  Пол:
  Женски
  Серијава ја гледам, ама и јас не знам зашто. Ме нервира многу, има премногу дупки, битно и е на Шонда да е забавна, а за приказна и дупки во истата мање више. Знае веќе она што функционира.
  Чиста среќа што е забавна инаку е ја откачев до сега како HTGAWM, таа ем дупки, ем досадна.
  И Бен ми е многу антипатичен некако, тежок за варење.
   
  На LBC, 1209 и Victorian им се допаѓа ова.
 3. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  Мене баш ми е забавна серијава. Има дупки да, затоа не се ни трудам да ги преанализирам работите, туку повеќе ја гледам за разонода, плус сега кога сите серии се при крај и на огрооомни паузи.
  Ја почнав првенствено зашто ми се виде приказната интересна, одма кога излезе прва епизода и заради Mirelle Enos, која ми е предобра актерка уште од The Killing.
  Ама морам да признаам, првата сезона повеќе ми се допаѓаше, баш беше возбудлива со целото бркање меѓу Алис и Бен, плус и Марго ми имаше позастрашувачка улога. И имаше повеќе случаеви.
  Вторава сезона отткако ја сменија во rom-com повеќе драма ми стана. Нема некои интересни случаеви како порано и ова со ќеркава мислам ептен глупаво испадна. Само колку да се исдраматизира врската меѓу Алис и Бен. Ама добро е што се 10 епизоди по сезона па не го тупат со глупости.
  Како што читав слаби рејтинзи има па големи се шансите да ја прекинат.
   
  На LBC му/ѝ се допаѓа ова.
 4. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  Мн ми е јака серијава моментално омилена ми е едвај чекам петок да дојде за да ја гледам новата епизода мислам дека шоради серијава најмногу чекам петок:D
   
  На LBC му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  4.568
  Пол:
  Женски
  Првата сезона беше многу поинтересна.
   
 6. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  мене па оваа ми е појака има развивање на сите карактери
   
 7. LBC

  LBC Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  4.312
  Пол:
  Женски
  Малку оф топик. А што бидна со HTGAWM?? Ќе има ли воопшто нови епизоди!? И јас ја гледав колку да утепам време пред спиење (филм не догледував заспивав па затоа епизода ми одговара) ама очекувам да има крај сличен на Големата К. Без осврт, се знае ќе умре и умре.
   
 8. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  ^ Ќе има нова сезона од октомври, ја обновија.
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  јејјј :D:D:D:party:
   
 10. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  Ова беше за HTGAWM инаку, погоре членката праша дали ќе има нови епизоди, за оваа не се знае уште, да не ме разбра погрешно :D
   
  На LBC му/ѝ се допаѓа ова.
 11. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  џабе се израдував :(
   
 12. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  4.771
  Допаѓања:
  33.503
  Пол:
  Женски
  Jaс погледав 3 епизоди и доста ми беше, многу ми беше лоша не знам зошто поконкретно, ама ми беше. Инаку актеркава ми е тотално промашена во улогава, пошто ја гледав во Тhe killing Која беше одлична, одлична серија и таму предобро глумеше, сметам дека такви улоги и лежат, а не вакви, таму одглуми ПРЕДОБРО. Инаку има многу иритирачки глас и додека во таа серија не ми сметаше воопшто, овде ми оди на нерви, немам желба да ја продолжам дури и во недостаток на серии во моментов.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  Да, дефинитивно и јас сум приметила дека такви улоги и стојат многу подобро. Баш гледав неколку филма со неа, кај што имаше посериозна улога и многу повеќе и одговараат, и не само гласот туку и самите фацијални експресии.
  Ама мене ми е баш интересно да ја гледам и во ваква улога, и мене ми беше чудно на почеток, ама се навикнав, баш еден огромен контраст меѓу двете улоги.:)
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.081
  Допаѓања:
  61.922
  Пол:
  Женски
  Стварно забега серијава. Џастина демек фби, ама тоа демек само, онака си прави што сака. Секој си прави како сака, се е зафрканција, сите ги имаат истите фацијални експресии. Бен постојано ја имаа онаа блага насмевка, зашто нели, се е супер забавно.
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  Истиот израз, с-е-к-а-д-е.|(
  И Алис исто има некоја таква иритантна насмевка.
  Се надевам ќе ја прекинат. Или јас мора да ја откажам. Ако ја обноват дефинитивно не ја гледам.
   
 15. lovely97

  lovely97 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  710
  Допаѓања:
  9.087
  Пол:
  Женски
  Јас ја изгледав првата сезона и мене ми се допадна искрено, а од втората сезона само првата епизода ја изгледав. Само некако Алис не ми е погодена глумицата, мене ич не ми се свиѓа каква е. Али пак затоа онаа црнката другарката нејзина е 100 пати подобра од неа.
   
 16. LBC

  LBC Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  4.312
  Пол:
  Женски
  Стварно го затупеа. И мене првата сезона ми држеше внимание , сега веќе,...ќе чекам уште 2 епизоди да видам и ако не ќе ја забаталам. Мразам кога ќе тргнат у досаден правец сериите. Бен од криминалец испадна фамилијарен човек...ајде бе..
   
  На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  И официјално ја укинаа.
  А што се однесува до финалево, многу мразам кога ќе завршат со cliffhanger, ако веќе ја укинуваат барем нека ја завршат сезоната како што треба. Бен и Алис пак не се заедно, плус признанието на Алис дека секогаш ќе го сака Итан малку ме разочара. На почетокот на сезоната како го претставуваа Итан како некој криминалец, посесивен, не му го спомнуваше ни името и на крај ништо од тоа. Што знам сезонава дали имаше неколку асални сцени помеѓу Бен и Алис, по се тоа што поминаа очекував дека Алис поинаку ќе изреагира но добро.
  Имав чувство уште пред околу 4,5 епизоди дека Рис ќе испадне на крај mastermind-от позади се. Не ми се вклопуваше во тоа дека се сменил. Нити он нити Марго можат да се сменат.
  Единствено што ме изненади беше тоа дека Теса работела цело време со Фелисити. Тоа не го очекував ама ете на крај испадна дека се покаја.
  И имаше ептен некој cringy моменти како кога Алис ја нокаутираше Фелисити, или Бен и Рис и I'm coming for you. Сериозно кој го пишува сценариово?|(
  Искрено не ми е ни многу криво што ја укинаа, зашто со оглед на тоа во кој правец идеа за наредна сезона не ми се ни веруваше да продолжам да ја гледам ама сепак се надевав на малку поспецифичен крај.
   
 18. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.915
  Пол:
  Женски
  сите серии ми ги укинаа :( и оваа што ми беше омилена
   
 19. LBC

  LBC Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  4.312
  Пол:
  Женски
  A што , нема да се снима веќе?
  Сега искрено можеше убав пресврт да е случи. Да се смират Итан и Али и да се појави Бен после тоа да се реваншира...
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.081
  Допаѓања:
  61.922
  Пол:
  Женски
  Нема, ја откажаа. Можеле финалето подобро да го скоцкаат, вака глупости.
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.