1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Flash (2014)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SuperGirl24, 8 октомври 2014.

  1. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.432
    Допаѓања:
    47.659
    Пол:
    Женски
    Нова серија за уште еден суперјунак спин оф на Arrow. Флеш е веќе познат на повекето како дел од тимот суперхерои на Марвел. До сега немам гледано ниту еден филм за него но од денес почнав да ја гледам серијата која според мене ветува интересна акција. Со него се сретнавме во една од пизодите на Arrow a сега веќе има посебна серија само за него.

    After witnessing his mother's strange murder, and his father being wrongly accused, Barry Allen is taken in by Detective West and his family. As Allen enters adulthood, he becomes a brilliant, yet socially awkward, crime scene investigator for the Central City Police Department, whose obsession with his tragic past causes him to become an outcast among his peers; he investigates numerous of cold cases, paranormal occurrences and scientific advancement that he can find, hoping that one of them will lead him to his mother's true killer. Allen tries to uncover the truth about his mother's murder and clear his father's name, which leads him to Harrison Wells' particle accelerator. When a severe storm causes the accelerator to explode, Allen is struck by lightning from the explosion, and enters a coma for nine months. When he wakes up, he discovers he has the ability to move at superhuman speeds, though he is not the only metahuman created in the wake of the explosion. As the violence related to metahuman criminals escalates, Allen vows to use his gift of speed to protect Central City with the help from a few close friends and associates who share his secrets while keeping his promise regarding his mother's murder.

    [​IMG]
     
    На Mimi123, danichap и mileystar им се допаѓа ова.
  2. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Јас веќе ја изгледав првата епизода и како што обожавам вакви научни фантастики,оваа ептен ми е погодена.
    Бери ми е ептен срце човек и има интересна приказна,а не е лоша ни пријателката негова.
    Би требало да има акција и тепање,баш суперхеројски :D
    Сега за сега,јас сум задоволна. :D
     
    На ELIDavor, inoyamanakaa, Hipster и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Јас ја гледав уште пред неколку месеци кога излезе промо епизода, ама незнам дали оваа сега што излезе е истата или друга? Како и да е ја следам :)
     
  4. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    И јас ја изгледав промо епизодата летово, ама не ми остави голем впечаток. Може да продолжам да ја гледам само ради реда, кога ќе немам што да гледам. :D
    Arrow ми е поинтересна.
     
  5. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    И јас ја почнав,нормално кај без мене :D
    Супер беше првата епизода,Бери е навистина сладок :$
    Читав дека ќе има crossover со Arrow,така да едвај чекам !
     
  6. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Серијава баш е интересна,ми се допаѓа како оди приказната.
    Ќе има кросовер со Стрела после неколку епизоди,ама читам ќе се запречкаат Оливер и Бери,можеби заради Фелисити? :wasntme:
    Иако ги сакам Фелисити и Оливер како пар,не би ми пречело таа да се досели во Централ сити,ептен кјут се со Бери,многу си одговараат.
    Ако не со неа,Бери дефинитивно треба да биде со Кејтлин,Ирис ужасно ме нервира.
    И мора да престанам да правам романтични парови во секоја серија :D
     
  7. alekce83

    alekce83 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2012
    Пораки:
    903
    Допаѓања:
    1.133
    Пол:
    Женски
    Право освежување беше Фелисити во епизодава, воопшто не би ми пречело да ја има и во Стрела и во Флеш бидејќи е срцка.Многу се смеев на крајот во возот кога ќе ја преплаши Бери, Јелп :D
    tumblr_ne6s7iLSIk1qdis8mo1_250.gif
    Малку не можам да го сватам Бери, ја сака Ирис, има симпатии кон Фелисити a во минатата епизода помислив дека ќе изникне љубов помеѓу него и Кејтлин.
    Супер беше последната епизода, а Wentworth Miller или Captain Cold како негативец е повеќе од одлично.Како што заврши последната епизода очигледно е дека ќе се појави повторно.(y)
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    @alekce83 И јас баш се мислев за Бери.Очекував бакнеж меѓу него и Фелисити оти си одговараат и се гледа дека си се допаѓаат,ама од друга страна Бери ја сака Ирис,а Фелисити Оливер.
    Не знам веќе кој со кого сакам да видам :D
     
    На alekce83 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Првата епизода ја изгледав уште кога искочи на нет пред неколку месеци и искрено ме замисли дали да продолжам да ја гледам, си викам ова нема ништо интересно да биде.(facepalm) По долго убедување од другарка ми ги изгледав и другиве 3 епизоди и позитивно се изненадив.
    Бери е срцка, добар глумец го нашле за да биде Флеш. Многу ми одговараат со Кејтлин, уште одма ми станаа favourite ship во серијава. Ирис слободно нека си остане со тој убавиот детектив :mm:, се гледа дека не го сака Бери повеќе од другарски. Убав пар ми се и Бери и Фелисити, ама она си е за Оливер.:inlove: Што се однесува до тимот на Arrow, се надевам ќе има повеќе crossover-и, добра екипа прават.(y)
     
  10. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Уфф ако го остават Мајкл Скофилд (Призон Брејк) ќе биде топ. А сигурен сум дека тој што седеше на столицата е брат му што беше од Призон Брејк.
     
  11. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    Освежувачка епизода,Фелисити е срцка,а и многу ми се допадна како изгледаше,убава е ;)
    large.gif
    Мислам дека нема да биде со Бери,бидејќи таа го сака Оли,а Бери ја сака Ирис.Ќе видиме сепак на крајот како ќе излезе.
     
  12. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    Повторно јас :D
    Убиецот на мајката на Бери да не е овој докторот Велс?Мене така ми се чини.
    Инаку сега новата епизода што ќе излезе во вторник,ќе биде кросовер со Arrow,едвај чекам :dance::*:
     
  13. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Малку народ сме за коментирање :D
    Инаку не верувам дека Велс е убиецот,ама нешто мати,ќе му направи нешто на Бери во иднина,го чека вистинскиот момент.Ќе бидат јаки следниве епизоди.
     
  14. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.432
    Допаѓања:
    47.659
    Пол:
    Женски
    Новава епизода со cross over-от со Arrow беше врвот. Добра им е идејата да ги мешаат. Фацата на Дигл ми беше пресмешна кога за прв пат го виде Флеш. Ми се допага во каква насока се движат и што прават спојки на 2 серии. Ветува серијава.
     
    На Marossa, mileystar и the.vampire.girl им се допаѓа ова.
  15. mileystar

    mileystar Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2011
    Пораки:
    741
    Допаѓања:
    2.101
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно најдобра епизода до сега!! :sun:
    Овој докторот многу ми е сомнителен,гледам и Оли тоа го забележи.Инаку борбата беше јака,многу се смеев кога Дигл се кладеше дека Оли ќе победи :D А и знаев дека Рони е жив,ќе биде многу возбудливо следните епизоди,едвај чекам :party::party:
     
  16. the.vampire.girl

    the.vampire.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    1.490
    Пол:
    Женски
    Штом Team Arrow доаѓа, мора да е јака епизодата. Имаше доста смешни сцени- кога почна да гори облеката на Фелисити и почна да објаснува дека нема ништо меѓу нив, кога го убедуваше Оливер, кога Ирис беше во близина на Оливер, сцената со кладењето. :rofl:Ама дефинитивно најсмешно ми беше кога Бери одеднаш се појави и го исплаши Дигл.
    [​IMG] [​IMG]
    Главен е Дигл кога станува за вакви работи. :D
    [​IMG]
    [​IMG]
    Одвај чекам да ја видам денешната епизода од Arrow, сега Tеam Flash оди во посета на Старлинг Сити.
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Луѓе кај ја гледате серијава оти мене сегде ми сецка. Дајте торент. :D
     
  18. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    ^ Бидејќи моментално пиратот не е во фукција;( јас го користам kickass.so

    Не планирав да ја гледам искрено, ама после епизодата во Arrow со Бери ака Флеш ми се допад а ептен и решив да и дадам шанса.
    Сеуште сум на почеток само првите две епизоди ги имам изгледано, ама ми се допаѓа.
    Се придружувам кон мислењата за Ирис, и мене ми е антипатична, Кејтлин е навистина слатка и баш ми е пријатна.
    Рејтинзите на серијава се одлични што мислам дека ќе ја задржат, што ми дава поголем мотив да ја гледам, знаејќи дека нема да ја прекинат недосикажана. Па читкам и Фелисити ќе гостува често, полн погодок.
     
  19. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Серијава за сега ми е онака,океј. Не може да се спореди со Arrow во никој случај,а има и епизоди што ми беа малку досадни на почетокот ама се оправија полека. И јас го делам мислењето за Ирис,антипатична ми е многу,а мислам и до самата глумица е. Сиско ми е цар,смешки живи,посебно со давањето nicknames:)
    Кејтлин ми е многу слатка и 100 пати поубав пар со Бери и би сакала заедно да ги видам понатаму и тоа баш поради минатата епизода,мнооогу ми беа слатки и пресмешни.
    [​IMG]И најдобри гости имаат почнувајќи од Wentworth Miller и Dominic Purcell,само почесто нека го даваат Капетан Колд:$
     
    На mileystar, Marossa и the.vampire.girl им се допаѓа ова.
  20. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Еве го и Firestorm. Че биде занимливо допрва. Сега мистерија е и кој ја убил мајка му. Дали е он самиот или Професорот. :(