1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Flash (2014)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SuperGirl24, 8 октомври 2014.

  1. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Антмен е од Марвел а не DC
     
  2. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Антмен се смалува. Атомот не. А Реј ќе се смалува. Нешто имаат помешано.
     
  3. G.G

    G.G Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2011
    Пораки:
    315
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    двата суперхероја функционираат на различен начин,е сега што марвел и ди си имаат слични ликови тоа е друго :)
    The Atom possesses the power to alter his size down to the subatomic level while retaining his natural strength level. This is accomplished by using the remnants of a white-dwarf star made into a belt buckle worn with his costume. Originally, he had to manipulate his abilities via the belt and later with hand movements before eventually syncing with his brainwaves itself. The Atom is one of the few heroes in the DC Universe that has 100% control over his body on the molecular level (Plastic Man and The Flash being examples of others), thus making him exponentially more powerful than he is often portrayed; he is only limited by his application of his powers. Some of the applications he's demonstrated include reducing his mass to glide through the air (simulating flight, like Wonder Woman) and increasing his mass to punch through concrete. He's also demonstrated the ability to make his costume appear and disappear at will by shifting its atoms between this dimension and another.

    Size-shifting from nearly microscopic to ~100 feet gigantic (both at extremes)
    Maintains strength of normal size in shrunken state
    Bio-Energy Projection, also known as a Bio-Sting
    Superhuman strength and agility
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Мене ептен ми се измешаа настаниве, со ова Бери од сегашноста од иднината тотално сум во хаос, морам последните 4-5 епизоди пак да ги прегледам. Башка што работата ми оди натаката дека Бери ќе биде со Ајрис а тоа страшно ме неривра и неќам да биде така.
    Али се на се, супер е серијава, мене позитивно ме изненадува.
     
  5. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Кејтлин ќе биде Killer Frost (негативец).
     
  6. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Покажаа во серијата(не ми е гледана 23 епизода) или според стриповите кажуваш?
     
  7. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Ја мислам според стриповите збори, ама и тое е голема голема глупиост. Кејтлин негативец, а Ајрис има презиме Ален несакаде низ нет, значи ќе му биде жена:envy:
     
  8. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Според официјалните страни за сериите на CW.
     
  9. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    И јас ја нејкам Ајрис,можеби треба да му е жена според стриповите,ама зошто па таа глумица ја одбрале?
    Антипатична до бескрај,чудо е колку нема хемија.

    Бери најубав ми е со Кејтлин,баш се срцки,ама мислам дека нема да оди серијата во тој тек,бидејќи и Фајрсторм е тука,се надевам дека грешам.
     
    На mileystar, Tiki-lolipop и Hipster им се допаѓа ова.
  10. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Леле мајко какво финале.
    Се изнаплакав ненормално многу,најпрво на говорот што му го даде татко му на Бери,па кога гледаше како мајка му умира,иако знаев дека нема да ја спаси,немаше да биде тоа тоа.И на крај за Еди,кој се жртвуваше да го спаси.
    Многу работи се издешаваа и се прашувам како ќе ја спречи таа црна дупка,не верувам дека е толку едноставно.
    Многу ме фасцинираат такви ствари,црни дупки и паралелни универзуми,се надевам дека пак ќе се врти околу тоа и следната сезона.
    Сепак,ќе ми фали Велс,некако мила,симпатична фаца ми беше,иако злобен.Додуша не се знае,може ќе го вратат,може пак ќе го ресетираат тајмлајнот.
    Серијава е од ретките годинава што не ме разочара и што ме остави со нетрпение да очекувам следна сезона.
     
    На mileystar, Tiki-lolipop и Antolinaa им се допаѓа ова.
  11. Arabella

    Arabella Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2013
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Многу инетересна серија. Ја почнав заради Arrow, да бидам во тек со настаните, и оваа многу ми се допадна. Дали заради лошата сезона на Arrow, уживав гледајќи ја. Бери ми е многу сладок, и баш ми е погоден за улогава. Сиско исто така баш ми е мил. Кејтлин ми е многу лоша глумица, исто и Ајрис( не сакам да биде со Бери).
    Се надевам и вторава ќе биде исто добра, којзнае во кој правец ќе оди, и дали Велс ќе се врати, или пак може ќе се заостри битката меѓу Бери и Снарт.
     
  12. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Серијава заради Капетан Колд и почнав да ја гледам и сега прават нов спин офф и тоа баш со него! Мразам кога уништуваат серии за профити ама го претераа веќе. |(
    Ако почнат да ја затупуваат ко Стрелана ќе ја прекинам.

    http://www.imdb.com/title/tt4532368/
     
  13. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Немам ги коментирано првите епизоди,во глобала интересни работи се дешаваат.Би сакала да го гледам Венворт Милер почесто,многу јак типац ми е,и баш онака добар,ама демек лош :D Тие ми се омилени карактери.
    ЦИско развива моќи и тоа ќе биде интересно за гледање,исто како и професорот Стајн што скроз се поремети.
    Се разбира,најомилен дел ми е враќањето на Велс,кога го видов на крајот од втората епизода целиот скоцкан,ептен се израдував.
    Некои негативци стварно се харизматични,онака со кејф да ги гледаш :D
    Ми се допаѓа и новата детективка,онака слатка и мила е,мислам дека ќе си одговара со Бери,а претпоставувам ќе ги спојат,па овој ќе крие дека е Флеш.
    Како и да е,само Ирис да не е.А гледам и чувствата на Бери се смениле,ко да не е заљубен повеќе,се откажа :D :D
    АА да,и глупо беше некако со татко му на Бери,излезе од затвор и го снема,човек би помислил дека сака да помине време со син му,ама нее,овој кидна во 2 секунди.
     
    На Andrianaaaaa, Tiki-lolipop и Antolinaa им се допаѓа ова.
  14. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    Серијава станува се подобра, но крајот не мораше да биде толку очигледен.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Мене на моменти ми е досадна,ама последнава беше навистина најинтересна епизода од почетокот на сезонава. А што било очигледно со крајот, не сфатив баш?
     
  16. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    ^ Нели Зум го зема Garrick на земјата 2. На крајот тоа мене ми беше некако очигледно.
     
  17. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Беше очигледно во смисла како се гледаа Кејтлин и Џеј и колку блиску стоеше до порталот :D
    Патем,мене ми стои дека овој Џеј што го зема Зум е злобен и работи за него,а вистинскиот е оној заробениот на Земја 2.
    Прејака ми е серијата,немаат промашено епизода.Харисон го обожавам,лик ипол ми е.И како што одма прогнозирам романси кај сите серии,гледам една помеѓу Џеси и Бери,иако е сеуште рано.

    Патем,ја гледа ли некој Legends of Tomorrow? Мене стварно ми е одлична и баш интересно поврзана и со Флеш и со Стрелата.
     
  18. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    И јас истото го помислив за Џеј, сомнителен ми е уште од кога се појави.

    Инаку за Legends of tomorrow планирана ми е кога ќе заврши скроз сезоната,зашто вака ептен многу серии ќе ми фатат не можам да постигнам:D Морам да ја гледам само заради Капетан Колд, го обожавам Вентворт Милер и се надевам Реј е поподнослив одколку во Аrrow, зашто многу го хејтав:D:D
     
  19. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Не е поднослив,верувај.Тој е единствениот што ме нервира,толку мутав ми е и антипатичен.А нема лоша душа,се труди чоекот,ама шта чеш,не оди :D
    Инаку знам ќе одам офф,ама Сара е многу посимпатична во Легендс,и ептен ми се јаки со Капетан Колд,кога ќе започнат да се 'рчкаат :D
    Кога ќе имаш време,ти ја препорачувам.
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  20. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    ^ Јас ја гледам Legends of Tomorrow премногу е добра. :D
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.