1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Flash (2014)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SuperGirl24, 8 октомври 2014.

  1. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Не само што Џеј бил злобен,туку бил и самиот Зум.Добро,блиско бев :D Сега уште типот во железната маска да го откријат.
    Жал ми беше за Кејтлин,ја докрајчија од тага и болка,мора да си најде некој нормален,не метачовек,оти не и одговараат ич :D
    Другиот дел од епизодата не беше нешто посебно,обичен случај и интересни дијалози од Дигл и Лајла.Туку не знам зошто,ама Бери почнува да ме нервира :D Стално си менува расположенија и некако е нестабилен,можеби не е во форма последните епизоди или само до мене е. Во моментот Харисон ми е омилен,и само сакам да има повеќе акција од негова страна.
     
  2. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    Мене само не ми јасно како испадна Џеј да биде Зум, од кај сеа толку Џеј-овци ке испадне дека има 15 паралелни универзуми? :rofl::rofl::rofl:
     
    На Tiki-lolipop и Marossa им се допаѓа ова.
  3. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.834
    Допаѓања:
    21.510
    Не бил Џеј Зум, туку и тој бил спидстер, односно имал брзина како Бери. Мислам дека нешто друго се трудеше човекот со маската да им каже со спелувањето на името.
    Инаку, имам чувство дека тој човекот со маската е татко му на Бери само од тој универзум.
    Исто така, имам чувство дека братот на Ајрис ќе испадне мета-хјуман.
     
  4. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Па ја извади Зум маската,и Џеј го покажаа,можеби е Џеј од некој друг универзум :D
    А мислам дека имам прочитано некаде дека братот на Ајрис е спидстер,ама не знам дали овој брат или пак некој од друг универзум :D
    Ме побркаа со паралелите
     
  5. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Искрено навистина многу работи побркаа и почнаа да го претеруваат со паралелниве универзуми. Таман сите портали ги затворија сега па ќе наоѓаат начин да ги отвараат. И ништо не сфаќам со Земја 2. Како испадна повеќе од едеб Џеј, злобен близнак ли, па едниот му ја зел брзината на другиот?
    Жал ми е многу за Кејтлин, само ја измачуваат, заслужува девојката среќа, а баш ми е меѓу омилените ликови. Овој Воли ме нервира, што знам непотребен лик ми е, плус не верувам дека е спидстер, пошто во наредна епизода се појавува женско спидсрер, ваљда ги нема 10 со иста способност. Океј се епизодиве ама отткако го нема Капетан Колд, чудно ми е. Баш ми фали, и хумор ми фали освен Сиско сите се монотони па и Бери во таа фаза на обвинување бла бла, можат малку да се поместат од мртва точка.
     
  6. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Значи растураат со серијава,маестрално пишувано сценарио.Посебно последната епизода(20та) беше феноменална.
    Бери нормално нема шанси да е мртов,ако добро сфатив од промото и од моето скромно знаење на стриповите,тој е заглавен во Speed Force,дали ќе се врати некако,или како чиста енергија ќе се бори со Зум,дотолку не знам.
    И со експлозијата ги погодија Џеси и Воли,најверојатно и тие ќе станат спидстери.
    Инаку стварно интересно ја креираат серијата,не само за главната содржина,туку и дијалозите им се паметни и добро осмислени.
    Се пресмеав за Хари Потер коментарот од Велс и кога Циско кога го дигна стапчето и рече Expecto Patronum :D Цар :D
     
    На SuperGirl24 и blackpanter им се допаѓа ова.
  7. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.630
    Пол:
    Женски
    Велс и Циско ми се нај dream- team во серијава. Како ги споија алал нека им е, пресмешни се. :D :D
     
    На the.vampire.girl, Tiki-lolipop и Marossa им се допаѓа ова.
  8. SweetHeart12

    SweetHeart12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2014
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Да, во Speed Force е. Ја изгледа ли новата епизода?
     
  9. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.834
    Допаѓања:
    21.510
    Ама ја разлигавија серијава, полоша станува и од Arrow.
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    СИ ги гледам јас како излегуваат.Одлична беше и последната,мислам дека конечно се ослободи од емотивниот товар што го носеше од смртта на мајка му.
    Сега Зум ќе прави армија,ќе биде интересно.Не ќе е лошо Бери да си најде помош :D
    И Лорел од Земја 2 гледам ќе се појави.
     
  11. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Океј што беше сега ова?
    Прво ич не ми се допадна финалево.
    Како што беше претставен Зум целава сезона очекував дека малку потешко ќе биде неговово уништување, а напротив Бери го реши во два потега. Ако добро разбрав нели Зум ја украде брзината од Бери што го прави не знам два, три пати побрз? Или со сите овие работи ме изгубија. Стварно некој работи со тајмлајниве ми се нелогични. И што беше со крајот? Сега ја спаси мајка му од Риврс Флеш што значи дека целото време е испомешано. Мајка му и татко му во сегашноста се живи, Зум и Риврс Флеш не се појавени и која верзија на Велс уште се нема појавено?
    Нели му е јасно на Бери дека последен пат кога сакаше да го измени минатото ја отвори пукнатината и го донесе Зум? Како еден суперхерој што е претставен Бери се понаша како дете од 10 години. Сосема себично и неодговорно.
    И дај веќе нека ја однесат Ајрис на Земја 3. Ич не можам да ја поднесам.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    И мене не ми се допадна ваков заплет,некако се губи теркот на серијата.Е сега,по случувањата заклучувам дека родителите ќе му бидат живи,а може да испадне како во Земја 2,да е венчан со Ирис.Од друга страна,ако размислиме,ова би било оригинален тајмлајн,оној судениот на Бери,бидејќи неговата мајка никогаш не требаше да умре,тоа не беше фиксна точка во времето,туку беше промена на тајмлајнот од страна на Риврс Флеш.Штом Бери го утепа,него ќе го нема.
    Зум ќе биде како да не постоел.Ама сепак мислам дека и во овој новиот тајмлајн Бери ќе ги има моќите на Флеш,т.е ќе биде Флеш,бидејќи нели во Спид Форс му рекоа дека отсекогаш му беа судени тие моќи.

    Не знам дали ја имаш гледано серијата Фринџ,иако е со тотално различна тематика и таму имаше паралелни универзуми,преминувања и бришење на тајмлајн,само многу понаучно објаснето.(ти ја препорачувам инаку :D)
    И таму така 4 сезона беше почнат нов тајмлајн,во кој само едниот лик се сеќаваше на претходните,мислев ќе биде разбркано и неразбирливо,ама испадна одлична сезона,можеби и во Флеш така ќе биде :D
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Ја знам Фринџ,мислам ја немам гледано онака по сезони туку неколку епизоди и е далеку поквалитетна серија од Флеш. Така да мислам дека наредна сезона тешко ќе се извадат.
    Инаку да ти кажам планирав лани летото да ја гледам знам дека е добра серија ама како и секогаш ќе почнеш некоја сосема трета серија ама ете кога ќе имам време ќе ја ѕирнам.:D
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
    Ја гледавте првата епизода од 3та сезона?

    Мислам дека претераа со менување на тајмлајн и слични такви работи. Ок почеток ми се допаѓа ама тоа ме нервира малце.

    Ваше мислење за новава сезона?
     
    На the.vampire.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    И мене ми се допадна.
    Мислам малку навистина го претераа со тајмлајниве и менувањето и се, ама некако премиерава ветува добра сезона.
    Единствено малку се разочарав за флешпоинт, зашто како што беше најавено мислев дека барем пола сезона, ако не барем повеќе епизоди ќе бидат опфатени со тоа, а вака испадна малку глупо, толку врева кревање за една епизода само и одма враќање на старо, малку избрзано ми дојде, а баш ќе беше интересно полека да се одвиваа работите и полека да се вратеа во стариот тајмлајн.
    Ама како и да, ништо не минува без последици, па ете ќе видиме во наредните епизоди што всушност Бери сменил. И ова со Др. Алхеми ми се допадна.:)
     
  16. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Ја гледа ли некој новава сезона?
    Јас сум искрено многу разочарана. Оваа ми е дефинитивно најлоша сезона до сега. Никогаш не мислев дека ќе го напишам ова, ама 5тава сезона на Arrow e 100 пати подобра.
    Дејството многу го развлекоа со овој Савитар, место повеќе да се концентрираа на него, они потрошија 4, 5 епизоди со Горила Грод, што ми беа ужасно досадни, после со онаа Џипси и секако љубовните драми меѓу Ајрис и Бери. Ќе се омажиш за мене па не нема, па ајде пак исто. Ич не ги сакам како пар, значи од почеток на серијава па се до сега мене ликот на Ајрис ми остана ист. Неподнослива, лигава, своеглава. А да не правиме муабет за тоа како има 0 хемија меѓу нив и језива ми е помислата дека ги сметав како брат и сестра од почетокот.
    После Воли Вест, исто како и сестра му тотално неподнослив. И сето внимание што му го посветија сезонава каде во пола сезона он беше побрзиот од Бери ми е апсурдно. Мислам Бери Ален the fastest man alive, а сите останати па и Џеси се побрзи од него. Глупости.|(|(
    Кој ја пишувал сезонава ужасна работа завршил. Единствено интересна ми е Кејтлин како Килер Фрост.
    Другиве ми се досадни, посебно Бери со секогаш неговото, јас сум виновен за се, бла бла. Искрено се надевам дека Ајрис навистина ќе умре и само побрзо да заврши сезонава.
    Од наредна ќе има нов негативец кој што нема да биде speedster, конечно им текна, веќе три сезони истите приказни ги вртат, сите се побрзи од Бери и на крај секогаш он победува.:^)
     
  17. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.834
    Допаѓања:
    21.510
    Јас ја пратам, убедливо најлошата сезона до сега, толку е лоша, што едвај ја гледам. Ја гледам зошто ми се допаѓа The Flash како суперхерој и се надевам дека ќе ја оправат. Ќе видиме дали ќе успеат во наредната сезона, ако не успеат, верувам дека ќе ја откажат. Туку...

    Судејќи според последнава епизода, мислам дека Рони е Савитар. Но, останува да се види.
    Инаку, се разбира дека нема да ја скинат Ајрис, на крај ќе има хепи енд; Ајрис ќе преживее и ќе праат свадба, некако ќе ја вратат Кејтлин, Сиско нема да ги изгуби рацете и најверојатно, Џулијан конечно ќе и се пушти на Кејтлин.
     
  18. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.737
    Пол:
    Женски
    @Tiki-lolipop
    Најдобро кажа, ахахах. :clap: :lol:
    Оваа епизода, и мене не ми се допаѓа. Досадна е, извлечена, а пред оваа сезона беше подобра од сите „братски-сестрински“ серии. Единствено што ме влечи е да видам како ќе заврши. Да не ја гледав цела сезона, туку да беше излезена комотно ќе скокнев до последната епизода. ]:)
    Едино ме интересира Саватар кој е зошто некако немам некоја идеја. Си викам можеби е некој од алтернативната временска линија која ја направи Бери првите епизоди, но немам идеја кој би бил. И не ме интересирало до последната епизода едноставно гледав онака, колку да се гледа. Сега ме интересира зошто тие што знаат - не би кажале, а се зборува за него како да е нешто навистина многу важно. И кај да е треба да кажат кој е, ако не за една епизода, тогаш за две. (fingers)
     
    На Tiki-lolipop му/ѝ се допаѓа ова.
  19. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.737
    Пол:
    Женски
    Флеш
    Откако се случи што се случи мене ме интересира дали Бери воопшто оди во speedforce или пак едноставно се враќа во pre-flashpoint reality. Не знам зошто натаму ме тера.
     
  20. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.579
    Допаѓања:
    155.737
    Пол:
    Женски

    10 октомври.
    И ќе го вратат уште прва еп ко шо ми гледа. |(