1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Flash (2014)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SuperGirl24, 8 октомври 2014.

  1. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133
  2. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    И са Killer Frost стана hero, a? |(
     
    На Stephen Amell му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133
    Crossover
    The Flash-part 3

    Кога видов дека се однесени на Земја Х, мислев дека причина е да се спаси таа Земја од нацистите. Што сепак не се случи. Морам да ја пофалам глумата на Мелиса (Кара), предобро ги глуми и двете улоги, и како добра, и како лоша Кара. Браво за актерката.:clap: А исто и Стивен (Оливер), човекот добро ги долови и двајцата ликови.

    Нешто што ми се допадна во епизодата беше појавувањето на Снарт.:inlove: Цар е човекот.:rofl:
    IMG_20171202_155129.png

    IMG_20171202_160010.png

    DC's Legends of Tomorrow-Part 4

    Смртта на Мартин Стаин, не ме погоди, не сум ептен приврзана за ликот, а и не ја гледам серијата DC's Legends of Tomorrow. Убав завршеток на crossover-от.:inlove:


     
    Последна измена: 2 декември 2017
  4. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Оф јас липав.
    Липав зошто се знаеше дека Стаин ќе си оди од Waverider, му се роди внуче. Па бараше начин да се одделат со Џекс за да си оди и да се „пензионира“. И на крај од се ова, умре. Не требаше вака да се прензионира и зато беше ептен ... лошо. :(
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133
    Некако целата приказна беше актеров некако да си оди. Или веќе да не биде Firestorm или да умре. Таков впечаток имав.:|
     
  6. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Веќе цела сезона се зборува како доби внуче и сака да оди дома, па бараше начин како да се разделат со Џекс. И начин беше најден, ама ајде ова како „последен“ пат, да се реши кризата - и умре. Затоа е тажно. Зошто не сакаше дете - доби и го засака и сакаше да се посвети на фамилијата, не очекуваше да има внуче - сакаше да му се посвети, ама не успеа. Не знам дали си запознаена зошто рече дека не гледаш DC Legends of Tomorrow, ама Стаин немаше ќерка. Ќерката е временска грешка, која реши да ја зачува, значи не беше навикнат да има ќерка, па после тоа и внуче, поголема фамилија, и сакаше да се посвети на тоа. @Stephen Amell ;( Особено липав на говорот на Џекс кога велеше дека сеуште го слуша гласот во глава кај него, зошто Стаин секогаш ќе биди дел од него. :(
     
    На Stephen Amell му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133
    @theowndemon Ја гледав серијата првите две сезони. И мислам дека во претходната настана таа временска грешка, кога добиваше флешбек за жена која не ја знае. Третата сезона не ја започнав од причина што го нема Снарт. Инаку ме интересира дали се најде решение за Џексон? Или и тој ќе ги напушти Легендите?
     
  8. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Џекс е способен да остани и сам, последните две- три епизоди работеа често разделени со Стаин за да докажи дека е добар и сам да биди дел од Легендите, во најмала рака како механичар, иако можи и повеќе. Дали ќе остани, да памтам со новата епизода - ќе ти кажам. :D @Stephen Amell Инаку да, флешбековите од девојката е во суштина ќерка му. Кога си дојде таа нели го памети зошто цел живот е таму, ама тој не беше цел живот со неа, па имаше период каде што односите им беа awkward, па ѝ кажа дека е грешка, но се смирија и ред други работи. Па затрудна таа, па цела сезона оваа пробваше Стаин да најди начин да си оди за кога ќе се роди внучето да биди со него. И се роди внучето, го гледаше онака од каде што се и тогаш го имаа „муабетот“ со Џекс, за одделвање. Цела сезона го спремаа дека ќе се разделат со Џекс и дека ќе се пензионира за да си го чува внучето зошто тоа му беше желба.
     
    На Stephen Amell му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133
    Ете зошто треба да си ги следам сите серии.:rofl: Една серија немам гледано, и имам многу нејасни работи.:| Интересен ми беше Стаин кога направи ,,серум" на Џекс да се лепе како пајак. Толку интересен назив беше дал Џексон што се смеев како луда.:rofl:
    IMG_20171202_180644.png
    IMG_20171202_180657.png

    П.С. следната епизода од The Flash ќе биде лудило!:o
     
  10. Stephen Amell

    Stephen Amell Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јуни 2017
    Пораки:
    2.296
    Допаѓања:
    26.133
    Уште сум во шок од епизодава.:o

    Марлиз да можев ќе ја извадев од екранот и ќе ја задавев. Повеќе она ме нервира, отколку Клифорд.:@

    Толку ми беше жал за Бери низ целата епизода, какви фаци правеше, во секој момент ќе заплачев.;( Ајрис требаше да каже дека он е Флеш.:!: Вака од затвор ништо неможе да направи за градот. А она дека блиските ќе му ги повредат ако се открие, ми беше нелогично, оти сите главни зликовци му го знаеа идентитетот.:!:

    Метата во епизодава зарем нетребаше да експлодира? На крајот пак остана жив.:^)

    Многу нелогичности ми имаше епизодава.:|
     
  11. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Мене пак ич не ми се допадна. Досадна, развлечена. Почна во Arrow да прераснува - си го тегни лимитот на приказната. Кога Ајрис велеше we are the flash ми се подигаше нешто во грлото, па сега и Бери почна. Хехе. Воопшто не се осеќав како Флеш да гледам. Особено зошто за две епизоди ќе биди како да не било и најверојатно начинот за надвор ќе биди ... Магија.
     
  12. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.529
    Се надевав со оваа сезона дека ќе ја средат серијата, но се' полоша станува. Повеќе не се фокусирани на мета луѓе со кои треба да се соочуваат секоја епизода, премногу е фокусирано на тие пар главни личности и поради тоа е екстремно досадна серијата. Негативецот е делумно интересен, но воопшто не предизвикува возбуда, некаков страв, како да решаваат равенка по математика, бараат начин како да го надмудрат и тоа е тоа. Нема вистинска акција, нема борба, нема стравување, нема цврстина ниту во херојот ниту во негативецот. (n)
     
    На Tiki-lolipop и theowndemon им се допаѓа ова.
  13. VictoriaSan

    VictoriaSan Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    943
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми се допадна новава епизода. Особено тоа што сега има смисла се што „бесмислено зборуваше“ Бери кога се врати од Speed Force. И многу ме интересира што ќе направи овој Thinker-ов. Поопасен и од Reverse Flash ми изгледа.
     
  14. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.529
    Сега откако заврши сезоната, можам подобро да дадам мислење. Се согласувам со се' што сум напишала во јануари:

    Но, ќе додадам дека сезонава барем имаше подобра шема. Ми се допадна поентата на автобусот со мета луѓето и потребата на нивните способности за негативецот да стане тоа што стана. Колку-толку има мала тежина во приказната на оваа сезона. Мислам, колку може да има тежина ваква серија, но сепак... се гледа дека седнале и смислиле малку покомплицирана приказна овој пат. Башка, ликот на Ралф е топ.

    Баш кога мислев дека нема шанси да можат да направат клифхенгер и да ме привлечат со нешто интересно, сепак до некаде успеаа. Може ќе ја освежат малку серијава со новиот лик во наредната сезона.
     
  15. blackpanter

    blackpanter Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    6.096
    Пол:
    Женски
     
    На LitttleRNBPrincess му/ѝ се допаѓа ова.
  16. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    upload_2019-3-22_22-44-31.png
    incest is wincest.