1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society (2018)

Дискусија во 'Филмови' започната од LitttleRNBPrincess, 17 август 2018.

 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  p15345558_p_v8_aa.jpg

  Главни улоги: Lily James, Glen Powell, Michiel Huisman, Jessica Brown Findlay
  Жанр: Историски, романтичен, комедија и драма.

  Во 1946 година писателка од Лондон започнала да разменува писма со жител на островот Гернзи, кој бил заземен во Германија за време на Втората светска војна. Чувствувајќи дека е принудена да го посети островот, таа почнува да добива слика за тоа како е за време на окупацијата.

  Предобар филм! Го препорачувам.