1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Inkey List производи за нега на лице

Дискусија во 'Лице' започната од pdb123, 27 мај 2020.

 1. pdb123

  pdb123 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  3.724
  The Inkey List е релативно нов бренд кој станува сè попопуларен и често се споредува со The Ordinary поради сличниот пристап и ниските цени. Од она што сум видела, имаат и доста различни „главни состојки“ во споредба со The Ordinary, иако имаат и „класични“ производи од типот на витамин Ц, нијацинамид, салицилна киселина итн. Сум слушнала дека производите им се доста нежни и се особено погодни за луѓе со чувствителна кожа.

  Дали вие користите или сте користеле производи од The Inkey List и какво било/е вашето искуство со нив?
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 2. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  14.259
  Допаѓања:
  225.662
  Каде се продаваат?
   
 3. pdb123

  pdb123 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  3.724
  Има неколку производи на lookfantastic, ама многу повеќе има на feelunique (веројатно се сите).
   
 4. Waverly Raven

  Waverly Raven Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  1.158
  Допаѓања:
  4.407
  Пол:
  Машки
  Дали од feelunique има попристапен shipping? Бидејќи на lookfantastic променија некои работи со shipping-от поради состојбава со вирусот и сега нема повеќе free shipping.
   
 5. pdb123

  pdb123 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  3.724
  Еве овде информации за shipping од feelunique.
   
  На Waverly Raven му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  9.467
  Пол:
  Женски
  Дел од производите ги има и на Асос, баш вчера приметив. :)
   
  На pdb123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.194
  Допаѓања:
  86.279
  Пол:
  Женски
  Некој да ја има користено кремата за очи retinol eye cream или caffein eye cream? Се мислам која од двете да ја земам.
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.223
  Допаѓања:
  139.180
  Пол:
  Женски
  Кофеинската дефинитивно.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.194
  Допаѓања:
  86.279
  Пол:
  Женски

  Да така и направив, ретинол веќе порачав па и крема со ретинол за околу очи премногу ќе ми дојдеше :D
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.087
  Допаѓања:
  4.481
  Пол:
  Женски
  Ја користам кремата со ретинол за очи во комбинација со ретинол кремата за лице и сум задоволна. Брзо се впива и воопшто не би ги иритира очите, ниту има некакво црвенило.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 11. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.402
  Допаѓања:
  4.182
  Од каде порачувате? Како што успеав да видам feelunique нема достава за Македонија?
   
  На koritsaki и Arjanit2021 им се допаѓа ова.
 12. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.194
  Допаѓања:
  86.279
  Пол:
  Женски
  @Elence93 колку пати неделно ја користиш?

  @violetblue јас во Грција живеам тука ги има во Сефора
   
  На violetblue му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.087
  Допаѓања:
  4.481
  Пол:
  Женски
  Секојдневно, освен еден ден во неделата кога правам пилинг со Аха Бха на Ординери.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.