1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Notebook [2004]

Дискусија во 'Филмови' започната од Mrs.Iglesias, 27 август 2010.

  1. Mrs.Iglesias

    Mrs.Iglesias Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5
    Уште еден прекрасен љубовен филм .. Дали го имате гледано и кои се вашите коментари ? Ви се допадна ли ?
     
    На XstrongerX и livce им се допаѓа ова.
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Прекрасен филм. Еден од најомилените ми е.
    А ова, ми е многу убаво кажано (од филмот) :
    „Јас не сум никоја посебна.Само човек со обични мисли и чувства.Нема никакви споменици посветени на мене и моето име наскоро ќе биде заборавено.Но, за почитување, јас успеав во што воопшто никој не верувал.Љубев друг, со целото мое срце и душа, а за мене тоа секогаш беше доволно.“
     
    На raww му/ѝ се допаѓа ова.
  3. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    прво мене не ми смета темава баш е убава ... кога може за омилени пеачки може и за некој стварно добар филм ...

    инаку филмот е предобар ... сто пати го имам гледано и секогаш буди емоции во мене и солзи .... приказната е преубава актерите добро одбрани ма се ми се допаѓа .... анфејтфул ... тој цитат е ств добар и вистинит ... :rofl: :*
     
  4. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    343
    и мене не ми смета темава.супер е,тоа е моето мислење а на кого му смета нека не ја отвара..
    филмот го имам гледано неколку пати и најубав ми е ,дури напамет знам и некои реченици.....а исто и книгата страници за нашата љубов ја имам читана и исто сум восхитена од неа......филмот е љубовен,а ја стакви сакам и е доста поучен дека онаму каде што има вистинска љубов тие остануваат заедно без разлика колку време поминало... :inlove: :inlove: :inlove: доста плачам на овој филм хахахах како мало дете
     
    На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
  5. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    па не може човек да не се расплаче...
    како ќе си умрат заедно леле срциња....
    :(
     
  6. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Работата е што страшно се препознавам во него :) Како за мене да го пишувале :)
     
  7. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    ооо душа ... не знам што да ти кажам ама некако ми се поврза тој цитат со твоето име .. па како да знаев дека е биографски . :)
     
  8. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Браво за темата!
    Книгата ми е една од најомилените,сега скоро го гледав и филмот многу ми се допадна,а таа мислата ми е многу вистинита и не само јас и многу други се пронашле во неа :)
     
  9. zenska

    zenska Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    339
    Titanik me nema tolku pogodeno tolku kolku filmov.Prilicno znaev za sto stanuva zbor,a mi trebase edna godina da soberam hrabrost da go gledam. KAko sto edno devoj4e imase napisano pred mene deka se prepoznala vo filmot i jas isto. Se ubiv od placenje :D da da sega mi e smesno, ama togas... :) :) :)
     
  10. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    Филмот го имам гледано предобар е , но пред некое време ја прочитав книгата ауууу многу подобро е опишана љубовта,емоциите, страстите ...Препорачувам и книгата да ја прочитате.
    Страниците на нашата љубов се вика . :*
     
  11. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Толку прекрасен филм.Едноставно немам коментар.Толку многу имам плачено на овој филм.
    И баш би сакала да ја прочитам книгата.
     
  12. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Јас се разочарав зашто книгата е многу малечка ... :( :( :( а е преубава .... сакав подолго да трае :angel:
     
  13. Mrs.Iglesias

    Mrs.Iglesias Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5

    Цитатот е навистина прекрасен .. Исто така многу ми се допадна и следниот :
    „Тие не се согласуваа за многу работи, всушност тие ретко се согласуваа за се. Се караа цело време и секој ден се предизвикуваа еден со друг. Но и покрај нивните разлики, тие имаа една важна заедничка работа .. беа луди еден за друг .
     
    На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
  14. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    мрс.иглесиас тоа ми е омилениот цитат од цел филмммм ... и ужасно се пронаоѓам во него веднаш ќе си го ставам на статус... :rofl: :rofl: :rofl:
     
  15. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Иако многу го фалеа филмов, јас успеав да седнаМ и да го изгледам дури пред некој месец. Го даваа на кабелска и го гледавме со дечко ми кај мене. Не мислев дека ќе се убијам толку од плачење на последните сцени. ПРЕУБАВ ФИЛМ!
     
  16. skygirl

    skygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    153
    Филмот е одличен сум го гледала неколку пати и секој пат кога го гледав неможев да се воздржам да не заплачам.
    А сакам и книгата да ја прочитам.
     
  17. skyAngel

    skyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    2.765
    Книгата е уште поубава !!! :*
     
  18. done

    done Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    73
    прекрасен филм, секој пат кога го гледам плачам ;(
     
  19. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Значи јас не сум некоја голема плачка на филмови,ама на овие чиј автор е Николас Спарк се утепувам од плачење.Филмов го имам гледано неколку пати и секој пат си плачам :$ Многу убава приказна за нешто што е ретко денес-вистинска љубов.Сето тоа пропратено со страсти ммм преубав филм.Книгата сега ќе ја најдам затоа што гледам дека сите ја фалите. :)
     
  20. butterfly.mimi

    butterfly.mimi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    455
    Допаѓања:
    102
    The Notebook

    go obozavam filmot se iznaplakav koga go gledav ;( ;( so e retkost za mene da placam na film.