1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Notebook [2004]

Дискусија во 'Филмови' започната од Mrs.Iglesias, 27 август 2010.

 1. Mrs.Iglesias

  Mrs.Iglesias Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Уште еден прекрасен љубовен филм .. Дали го имате гледано и кои се вашите коментари ? Ви се допадна ли ?
   
  На XstrongerX и livce им се допаѓа ова.
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Прекрасен филм. Еден од најомилените ми е.
  А ова, ми е многу убаво кажано (од филмот) :
  „Јас не сум никоја посебна.Само човек со обични мисли и чувства.Нема никакви споменици посветени на мене и моето име наскоро ќе биде заборавено.Но, за почитување, јас успеав во што воопшто никој не верувал.Љубев друг, со целото мое срце и душа, а за мене тоа секогаш беше доволно.“
   
  На raww му/ѝ се допаѓа ова.
 3. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  прво мене не ми смета темава баш е убава ... кога може за омилени пеачки може и за некој стварно добар филм ...

  инаку филмот е предобар ... сто пати го имам гледано и секогаш буди емоции во мене и солзи .... приказната е преубава актерите добро одбрани ма се ми се допаѓа .... анфејтфул ... тој цитат е ств добар и вистинит ... :rofl: :*
   
 4. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  343
  и мене не ми смета темава.супер е,тоа е моето мислење а на кого му смета нека не ја отвара..
  филмот го имам гледано неколку пати и најубав ми е ,дури напамет знам и некои реченици.....а исто и книгата страници за нашата љубов ја имам читана и исто сум восхитена од неа......филмот е љубовен,а ја стакви сакам и е доста поучен дека онаму каде што има вистинска љубов тие остануваат заедно без разлика колку време поминало... :inlove: :inlove: :inlove: доста плачам на овој филм хахахах како мало дете
   
  На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
 5. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  па не може човек да не се расплаче...
  како ќе си умрат заедно леле срциња....
  :(
   
 6. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Работата е што страшно се препознавам во него :) Како за мене да го пишувале :)
   
 7. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  ооо душа ... не знам што да ти кажам ама некако ми се поврза тој цитат со твоето име .. па како да знаев дека е биографски . :)
   
 8. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  Браво за темата!
  Книгата ми е една од најомилените,сега скоро го гледав и филмот многу ми се допадна,а таа мислата ми е многу вистинита и не само јас и многу други се пронашле во неа :)
   
 9. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  338
  Titanik me nema tolku pogodeno tolku kolku filmov.Prilicno znaev za sto stanuva zbor,a mi trebase edna godina da soberam hrabrost da go gledam. KAko sto edno devoj4e imase napisano pred mene deka se prepoznala vo filmot i jas isto. Se ubiv od placenje :D da da sega mi e smesno, ama togas... :) :) :)
   
 10. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Филмот го имам гледано предобар е , но пред некое време ја прочитав книгата ауууу многу подобро е опишана љубовта,емоциите, страстите ...Препорачувам и книгата да ја прочитате.
  Страниците на нашата љубов се вика . :*
   
 11. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  Толку прекрасен филм.Едноставно немам коментар.Толку многу имам плачено на овој филм.
  И баш би сакала да ја прочитам книгата.
   
 12. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Јас се разочарав зашто книгата е многу малечка ... :( :( :( а е преубава .... сакав подолго да трае :angel:
   
 13. Mrs.Iglesias

  Mrs.Iglesias Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5

  Цитатот е навистина прекрасен .. Исто така многу ми се допадна и следниот :
  „Тие не се согласуваа за многу работи, всушност тие ретко се согласуваа за се. Се караа цело време и секој ден се предизвикуваа еден со друг. Но и покрај нивните разлики, тие имаа една важна заедничка работа .. беа луди еден за друг .
   
  На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  мрс.иглесиас тоа ми е омилениот цитат од цел филмммм ... и ужасно се пронаоѓам во него веднаш ќе си го ставам на статус... :rofl: :rofl: :rofl:
   
 15. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Иако многу го фалеа филмов, јас успеав да седнаМ и да го изгледам дури пред некој месец. Го даваа на кабелска и го гледавме со дечко ми кај мене. Не мислев дека ќе се убијам толку од плачење на последните сцени. ПРЕУБАВ ФИЛМ!
   
 16. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Филмот е одличен сум го гледала неколку пати и секој пат кога го гледав неможев да се воздржам да не заплачам.
  А сакам и книгата да ја прочитам.
   
 17. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.765
  Книгата е уште поубава !!! :*
   
 18. done

  done Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  73
  прекрасен филм, секој пат кога го гледам плачам ;(
   
 19. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Значи јас не сум некоја голема плачка на филмови,ама на овие чиј автор е Николас Спарк се утепувам од плачење.Филмов го имам гледано неколку пати и секој пат си плачам :$ Многу убава приказна за нешто што е ретко денес-вистинска љубов.Сето тоа пропратено со страсти ммм преубав филм.Книгата сега ќе ја најдам затоа што гледам дека сите ја фалите. :)
   
 20. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
  The Notebook

  go obozavam filmot se iznaplakav koga go gledav ;( ;( so e retkost za mene da placam na film.