1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Notebook [2004]

Дискусија во 'Филмови' започната од Mrs.Iglesias, 27 август 2010.

  1. Tej4e

    Tej4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Се расплакав на крајот, навистина е добар :)
     
  2. Lovy1

    Lovy1 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2013
    Пораки:
    1.094
    Допаѓања:
    821
    Пол:
    Женски
    Не го имам гледано, ама многу сакам.
    Брат ми ми кажа дека ќе кочел компјутерот што знам јас..
    Ама штом вие викате дека е добар, морам да го гледам :lol:
    Деновиве кога ќе сум слободна веднаш ќе го вклучам :rofl:
     
  3. boomsleng

    boomsleng Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    652
    The Notebook
    Долго време му се токмев да го гледам, секогаш си велев има време ќе го гледам понатаму
    Дојде и тој ден, случајно ја забелжав најавата на македонска телевизија, си реков сега ќе го гледам и искрено воопшто незгрешив, филмот вредеше секоја секунда од почетокот до самиот крај.
    Филмот тотално ме освои, еден од најдобрите романтични драми воопшто снимени во историјата на кинематографијата, неможев да се соземам, сеуште сум под импресии, филмот ме воодушеви, ретки се ваквите филмови кои можат навистина да те освојат и импресионираат, приказната, кастингот, камерата, костимографијата, пејсажите, музиката се беше перфектно за да може вистински реално да се долови приказната, актерите беа погодени и имаше хемија помеѓу нив, двајцата беа одлични и Рајан Гослинг и Рејчел Мекадамс, исто така одлични во улогите беа и Џена Роландс и Џејмс Гарнер. Ретки се тие филмови кои ќе ме расплачат но овој беше еден од нив, колку и да несакаш внесувајќи се во самиот филм, самата приказна, кога ќе те удри таа бура од емоции, тоа цунами солзите сами си течат, предобар!!!
    Вистинско ремек дело, филмски класик, Timless - безвременски, бесмтртен, вечен!!!
    Топла препорака да го гледаат сите кои се љубители на љубовни романтични приказни, оваа е една посебна, поразлична од останатите, ќе ве разнежни и растажи, но и ќе ви ја долови вистинската љубов помеѓу двајца кои се запознаваат сосема случајно, помеѓу нив се раѓа вистинска љубов, привремено животот ги разделува но кога повторно ќе се сретнат после долги години помеѓу нив повторно се раѓа се распламтува таа исрена, вистинска љубов и остануваат заедно се до нивната смрт.
    Во прилог кон ова ќе ставам линк со песна и краток спот од филмот кој многу ми се допадна уживајте http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=aAssXc2h4IM
     
    На Ivy89, Barbie20, ariela09 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    The Notebook ја има најдобрата љубовна приказна. Никого не го оставил без солзи на крај. Овој филм јас и дечко ми го сметаме за наш филм затоа што некако ја има нашата приказна. :lol: Настрана од сите прекрасни факти, во филмот глумицата е мојата глумица. Дефинитивно најдобра и најубава. Ја сакам :l:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  5. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    здравје ке го гледам за викендот :inlove:
     
  6. vampirediaries123

    vampirediaries123 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    preubav film..100 pati go imam gledano..i 100 pati imam placeno za nego...preubava ljubovna prikazna <3
     
  7. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Дајте бре луѓе бидете добри дајте линк да го гледам филмов некаде со превод,или го нема? :lol:
     
  8. DarkTulip

    DarkTulip Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    http://www.filmovizija.com/movie/the-no ... fe975.html бујрум,на тоа дијалог прозорец ке кликниш да и тоа е тоа:)
     
  9. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Јас го имам гледано и искрена да бидам мене ми е еден обичен љубовен филм. Не дека не е добар, ама за мене не е причина за припаѓување во несвест. Лично јас сум гледала и подобри љубовни филмови. Значи не ми е нешто посебно, онака некоја си средина, штознам... :?:

    Можеби дека јас имам некои други критериуми што се однесува за филм, ама сепак тоа е само мое мислење. :)
     
  10. Agawa

    Agawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    280
    Уште еден одличен љубовен филм адаптиран според книгата на Николас Спаркс.

    Не, нема да биде лесно, ќе биде многу тешко; ќе треба да работиме на ова секој ден, но сакам да го направам тоа затоа што ми требаш. Ми требаш ти секој ден, засекогаш. Јас и ти засекогаш. :inlove:
     
  11. SuchaLady

    SuchaLady Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    16
    Пред да го гледам,се изнаслушав разни глупости за филмов.Дека е најдосадниот филм на светот,дека ако го гледам ќе зажалам за потрошеното време и слично.Не планирав ама еден ден од досада онака си го пуштив.Уште од самиот почеток ме заинтересира,и ме расплака.Навистина долго време немам реагирано така на некој филм,не сум некоја плачка по природа што се притресува на секоја љубовна приказна,ама стварно ме погоди..Не знам зошто,ама навистина за сите кои се романтичарки во душа,им го препорачувам.Многу убаво филмче!
     
  12. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    30.765
    Пол:
    Женски
    Мојот најомилен филм,каде што направив море од солзи :lol:
     
  13. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Прекрасен е филмов...Денес го гледав,ама малку некако трагичен ми беше крајот,со старите.Не го сфатив добро крајот!Што и се случи неа за така да се однесува?
     
  14. Ivy89

    Ivy89 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2014
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    1.056
    Пол:
    Женски
    филмов најпрво го гледав на тв,многу одамна а беше почнат и не го сватив баш, ама одтогаш до сега ми е глеедан најмалку 6-7 пати, на сите шо немаа го гледано им правев друштво и со задоволство би го гледала уште толку :lol: прекрасна приказна ..... :inlove:
     
  15. raww

    raww Популарен член

    Се зачлени на:
    18 март 2014
    Пораки:
    1.020
    Допаѓања:
    5.840
    Не гледам многу романтични филмови но вој ми е еден од омилените. Преубав филм, го имам гледано над 10 пати и секогасш завршувам со солзи! :D
     
  16. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    :$ :$ :lol: :)
    [​IMG]
     
    На Ivy89 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Golden

    Golden Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2013
    Пораки:
    1.077
    Допаѓања:
    1.407
    Пол:
    Женски
    Сега прв пат го гледав филмов.Значи не знам како не сум го гледала до сега. :fubar: Морам да кажам се воздржав да не заплакам.Дефинитвно еден од моите омилени филмови :inlove:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Многу е убав филмот и многу ми се допадна тоа што Ноа вети дека ке ја направи куќата и навистина ја направи, а и вистина е дека првата но вистинската љубов никогаш не се заборава колку и да сретнеш други и да ги сакаш и на крајот се расплакав умреа заедно ;(
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Го гледав, не ми остави некој многу голем впечаток, не плачев ама сепак е убава приказна :)
     
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.118
    Допаѓања:
    76.397
    Пол:
    Женски
    Не сум по романтичните филмови, но овој ми се допадна. Оценка 9.