The O.C VS One Tree Hill

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од LitttleRNBPrincess, 31 август 2018.

?

Која е подобра?

 1. The O.C

  12 глас(а)
  70,6%
 2. One Tree Hill

  5 глас(а)
  29,4%
 1. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  916
  Пол:
  Женски
  Наредно е:

  screenshot-2014-10-31-at-2-49-28-pm-do-you-belong-in-the-oc-or-one-tree-hill-png-164981.jpg

  Тежок избор според мене, неможам да кажам нешто лошо. И двете серии се топ, одлични. Што мислите вие? :D
   
 2. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  1.291
  Пол:
  Женски
  Мислам дека за нијанса OC беше поквалитетна!
   
  На RESANKA и LitttleRNBPrincess им се допаѓа ова.
 3. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.106
  Допаѓања:
  17.166
  Пол:
  Женски
  Под еднакво двете беа добри, ги гледав во ист период и никогаш не можев да се одлучам која серија беше по добра.
   
 4. RESANKA

  RESANKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2018
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  430
  Пол:
  Женски
  OC ej toa bea vreminja na super seriice.
   
 5. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.820
  Допаѓања:
  26.077
  Eх, колку плачев коа умре оваа плавата...
   
  На Girly90, Kacikakacika и Ketchup им се допаѓа ова.