1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Ordinary продукти за нега на лице

Дискусија во 'Лице' започната од Mishela, 15 ноември 2018.

  1. Angel06

    Angel06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    329
    Пол:
    Женски
    15.69 £, со шипинг,затоа и напоменав еден производ,производите им се по 5,6£
     
  2. Angel06

    Angel06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    329
    Пол:
    Женски
    За данок знам,ама не е реално да наплаќа услуга, посебно во твојот случај,кога 3 недели чекаш. И прескапа е услугата. Ужас
     
  3. ss80

    ss80 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    271
    Пол:
    Женски
    А што се подразбира под услуга? Пошто и јас исто платив а не добив услуга... Под услуга подразбирам до дома да ми го донесат на пример? А не да одам таму со гугл мапи до местото..
     
    На raww му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Angel06

    Angel06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    329
    Пол:
    Женски
    My point. Плус тоа, да го чекаш по 3 недели,а пред тоа гледам стигало побрзо,да одиш сам да го земеш, за на крај да ти наплатат дополнително.
     
    На ss80 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Ох, колку пати сум се расправала со нив за ова. Ама им е гајле, им се може.
    Јас многу пратки им немам подигнато оти ме нервират со големите трошоци. Ама вака нешто коа стварно ми треба им плаќам....

    Они вака ми го дефинираа коа ги прашав: постапката за увоз спроведена од дхл е услуга која чини толку. Тоа е услугата која ја наплаќаат.
    Ако несакаш имаш опција сам да си најдеш шпедиција да ја превземе пратката и на дхл да им платиш лежарина (ова ќе ти испадне поскапо, ќе треба да си ја земеш сам од аеродром и незнам кај ќе бараш шпедиција и замарање со денови е ова)
    Така да те ставаат со шах мат позиција.
     
    На ss80 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. BojanaS1

    BojanaS1 Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2019
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Постапката за увоз на стоки може да се спроведе согласно Вашите инструкции одбирајќи една од подоле наведените можности:
    1. Постапката на увоз да се спроведе со посредништво на ДХЛ Експрес Македонија ДООЕЛ Скопје – (документи во прилог)
    1. Постапката на увоз да се спроведе со посредништво на Ваш овластен шпедитер – во тој случај Ве молиме за повратна информација за следново:
    а. Назив на царинскиот застапник (шпедиција). Доставата на пратката во овој случај треба да е од страна на Вашиот застапник или Вие да ја подигнете од нашиот магацин,

    б. Кој ќе сноси трошоци поврзани со царинското пријавување и изготвување на елементарна декларација? Документите ке бидат достапни за Вас рано наутро во нареден работен ден.

    3. Постапката на увоз да се спроведе индивидуално доколку вредноста на пратката е до 800.00 ЕУР.( документите се подигаат од нашата канцеларија во населба Илинден а царинењето на пратките се одвива на ЦИ АЕРОДРОМ 1050) Документите ке бидат достапни за Вас рано наутро во нареден работен ден.

    Во сите случаи за Вас апликативен е трошок за пријава на пратката кон царинските органи и нејзино складирање во магацин под царински надзор.

    *Забелешка: Согласно член 59 од Цариснкиот закон пратката треба да се оцарини во рок од 20 дена од денот на пристигнувањето.

    Доколку сакате постапката за Вас да ја спроведе ДХЛ и да изврши плаќање на трошоците за спроведување на увозната постапка, потребно е да ни пратите маил со одговор (replay to all)со извадок од веб страната каде се гледа цената на производот и транспортниот трошокили нарачката која сте ја направиле во зависност од тоа како е договорено помеѓу Вас и испраќачот, опис на содржината на праткатано и screen shot од извршената уплата преку банка.


    Цената на нашата услуга изнесува 1593,00 мкд.За висината на вкупните трошоци ќе бидете информирани откако ќе не известите дали плаќањето ќе го подмирете Вирмански(со што ние ќе ви пратиме профактура со целокупниот износ на трошоците и нашата услуга од 1593,00 + царина (доколку има) + ДДВ а Вие потоа ќе ни пратите скениран вирман или print screen од вирманот доколку плаќате електронски)или пак ќе платите во готово или со картица при достава.


    vaka me suredija pred nekojmesec koga poracav od look fanntastic
     
  7. BojanaS1

    BojanaS1 Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2019
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    upload_2020-8-8_0-10-30.png

    sreka ne bese nad 80 evra
     
  8. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Девојки, нарачките од бјути беј ги испраќаат по дхл или обична пошта? Во почетокот откако ставија шипинг ги испраќаа по обична пошта, но ме интересира сега како е?
     
  9. Asana

    Asana Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2020
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Девојки јасно е дека Dhl се лопови значи тоа е. Меѓутоа последната моја нарачка од Beautybay беше испорачана преку DHL a не платив ништо додатно освен тие 10 фунти за испорака кои ги плаќаш на страната на Beautybay. Поштарот ми ја донесе нарачката до дома значи немаш ни лежарина ни царина ни ддв. Износот беше 24 фунти значи над 22 евра. Поима неам зошто , а и јас кога видов дека ја испратиле со DHL коса ми се крена. Лошо искуство
     
    На raww, ludamaja10, AlicaInWonderland и 2 други им се допаѓа ова.
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Ќе правам нарачка на ТО деновиве, па ме интересираше дали некоја го пробала витамин ц во прав?
     
  11. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Пуштен е шипингот за Мк :party::emo:
     
    На AlicaInWonderland, raww, Asana и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Sleepy

    Sleepy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2014
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    278
    Пол:
    Женски
    Deciem?
     
    На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Да. Направив нарачка денес.
     
    На Sleepy му/ѝ се допаѓа ова.
  14. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Кој ретинол им беше без иритации и стабилен?
     
  15. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    Кој производ е за флеки,би сакала да го користам и за рамења ?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Ниацинамид, Азелаична киселина
     
    На delevingne му/ѝ се допаѓа ова.
  17. delevingne

    delevingne Популарен член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    1.018
    Ќе може ли сликичка,ич не ги разбирам
     
  18. Тинке

    Тинке Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    На веб страната сепак им стои дека сеуште немаат транспорт за Македонија?
     
  19. milaa-sk

    milaa-sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    23
    Granactive се понежни. Стабилни се сите. Баш пред некој ден на инста видов пост за нивните ретиноиди, види може ќе ти помогне:https://www.instagram.com/p/CDWPhCZD70D/
     
    На wannaBeMomma и Тинке им се допаѓа ова.
  20. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Претходно не ни можеше да се направи нарачка, сега успеав да направам ама чекам дали ќе ја испратат. Ако сепак ја откажат ќе пишам пак.
     
    На Тинке му/ѝ се допаѓа ова.