The Ordinary продукти за нега на лице

Дискусија во 'Лице' започната од Mishela, 15 ноември 2018.

 1. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  599
  Допаѓања:
  3.465
  Сакам да го порачам овој крем, па вие што сте порачувале може да ми кажете од каде е најисплатливо да го порачам?
  11382032-1534452984980865.jpg
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.318
  Допаѓања:
  100.403
  Пол:
  Женски
  Пробај од lookfantastic имаш фри шипинг.
  Ама јас би се распрашала дали даваат тракинг бројче и дали имаат рефунд на пари ако не стаса пратката.
  А можеш и од бјути беј ама се плаќа поштарина. 3.95 евра
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.445
  Допаѓања:
  71.957
  Пол:
  Женски
  Јас од lookfantastic го порачав овој производ и некаде 20 декември ми имаше стигнато, од тогаш до пред НГ го користев , и не знам , некако не сум задоволна. Почнаа да ми излегуваат ситни акни со гној во делот на брадата , и кога престанав да го користам , престанаа и акните. Дали некои креми не смеат да се мешаат со производиве , или пак треба и други производи од The ordinary да земам и истовремено да користам. :?:Сега така ми стои цело пакување , а можеби само една недела го користев.
  [​IMG]
   
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.318
  Допаѓања:
  100.403
  Пол:
  Женски
  Плати ли поштарина?
  Пишаа горе дека може да се јави реакција па потоа да има резултат.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.445
  Допаѓања:
  71.957
  Пол:
  Женски
  @buba4e89 за порачка над 40 евра е бесплатна поштарината (за Грција зборам) :) имав порачано над 40 евра и ништо не платив екстра..ќе го пробам пак , криво ќе ми биде ако не ми одговара зашто ги фалат овде доста производиве :D
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.318
  Допаѓања:
  100.403
  Пол:
  Женски
  Дека облаче пишуваше фри шипинг имало,ама јас барав и ништо конкретно не најдов.
   
 7. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.798
  Допаѓања:
  64.012
  Бесплатна е поштарината за било која сума и рефундираат пари без проблем. Мене ми каснеа производи, одма ми вратија пари.
   
  На koritsaki, oblace1 и buba4e89 им се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.318
  Допаѓања:
  100.403
  Пол:
  Женски
  Хмм, ќе разгледам пак.
  Ако е така од таму ќе си порачам други работи.
  Ќе пишам деновиве.
   
 9. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  11.023
  Починал Brandon Truaxe, основачот на Децием. Не знам колку следевте, во октомври беше отпуштен од компанијата по неколку контроверзни изјави, проблематични постови на официјалниот Инстаграм профил на Децием и слично. И покрај тоа, беше креативен гениј кој отвори 10 компании одеднаш и за кратко време постигна невиден успех со The Ordinary. Нека почива во мир.

  Официјалната вест
   
  На Majra, sorbet, Sexybaby86 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.560
  Допаѓања:
  133.882
  Да прашам вака нешто може?:wasntme:
  За колку време ви стигаат од бјутибеј нарачките а за колку од лукфантастик? Пријавив на б.беј дека долго време ги нема, па ми пратија некои формулари па се мислам вреди ли да ги пополнувам?! Или да не се мачам:D
   
 11. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.319
  Допаѓања:
  4.460
  Многумина имаат вакви реакции од ниацинамидот, додека кај едните потполно ги смирува акните и маснотијата кај другите предизвикува ситни бубулички.
  Мене ми е одличен, на сестра ми и предизвика реакција.
  Ниацинамидот единствено не смее да се меша со витамин Ц и ретиноиди.
  Коритсаки, зависно од тоа што сакаш, за избистрување на тенот, за израмнување на текстурата сметам дека подобро е да пробаш со некоја полесна киселина за ексфолијација како тоникот, Lactic Acid5% или Mandelic.
  За потхранување, свежина, резистентност на кожата и превентивно против стареење Buffet серумот според мене вреди секој денар. Според мене е нешто како верзија на ANR на Есте Лаудер но за многу помала цена.
   
  На duffi, Sexybaby86, Rose96 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.500
  Допаѓања:
  34.361
  Имам и јас ама мислев е од ретинолот.
  Не мислам да прекинувам туку идев по она прво лошо пред да биде добро. Мислам и од ретинолот може таква реакција.
  Се надевам дека ќе престанат по некое време.
  Секако не ги користам во исто време :)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 13. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.327
  Допаѓања:
  59.233
  Пол:
  Женски
  И кај мене ниацинамидот покажа таква реакција кај второто шишенце и сега не го користам.
  Ако имам раничка од акна само тогаш ставам од него.

  После 5 месеци користење на aha 30% + bha 2% peeling solution можам да споделам дека ми е најомилен производ.
  Кожата ми е мазна и цврста.Немам ни ситни внатрешни комедони ни милиуми под очите .
  Јас имам отприлика уште за три употреби, бавно се троши, деновиве планирам да нарачам пак.
   
  Последна измена: 22 јануари 2019
  На PurpleMind, duffi, Noemi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.668
  Допаѓања:
  36.975
  И јас имам иста реакција од Ниацинамидот и не планирам повеќе да го користам.
  Се мислам само aha 30% + bha 20% да ја пробам и тоа е тоа скептична сум за другите производи а и кожата ми е пресензитивна од многу производи со акни се правам.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.319
  Допаѓања:
  4.460
  Кој ретинол го користиш? Јас го почнав Granactive Emulsion 2% рано е за резултати, но немам исфрлување до сега, се надевам воопшто ќе немам:worried:
   
 16. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.500
  Допаѓања:
  34.361
  Еве што користам. Него го нарачав, пишуваше постешенонрадинбилдање толерантност.
  Screenshot_20190122-124439_Chrome.jpg
  А ова нарачав.
  Screenshot_20190122-124457_Chrome.jpg
  Се надевам нема да се џабе фрлени парите за се. Во принцип имам мн проблем со црнки и whiteheads. Плус сакам сјај и превенција за стареење :rofl:
  Со акни после второво дете повремено само имам проблеми.


  Која крема со фактор ја користите?
   
  Последна измена од модератор: 25 јануари 2019
  На duffi, koritsaki, Sexybaby86 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.798
  Допаѓања:
  64.012
  [​IMG]
  Јас ја користам оваа. Презадоволна сум, а чини нешто помалку од 300 ден. во ДМ. За комбинирана кожа како мојава е одлична, лицето ми е меко и нежно.
  И второ пакување си зедов некни.
   
  На Sexybaby86, duffi и wannaBeMomma им се допаѓа ова.
 18. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.319
  Допаѓања:
  4.460
  SPF 15 е премал фактор за заштита на лице, особено такво третирано киселини или ретиноид.
  Без разлика што сме зима сонцето е едно од најштетните нешта за кожата.
  Користам Eucerin spf 50 gel cream oil control.
  Дури на одмор, на најсилното сонце со нанесување по секое капење не ми запушуваше порите и не остава бел траг.
  1_1_8_1_3384283.JPG
   
  На Sexybaby86, sorbet и wannaBeMomma им се допаѓа ова.
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.110
  Допаѓања:
  74.444
  Пол:
  Женски
  Јас користам Каротен мат, има 30ка и 50ка мислам, јас го зедов највисокиот ЗФ, 50ка.
  Цената мислам дека со 30% попуст беше 200 и нешто денари, не се сеќавам ама ја купив од Веро летоска па да ја дотрошам.

  Ниацинамидот кај мене е супер, ама го користам само во Т-зоната или директно на некоја бубулица ако ми се појави во меѓувреме.

  Следно сакам да го земам маслото од роза, да видам дали ќе ми се допадне. Веројатно ќе го биде и за околу очи?
  За тој дел многу повеќе ми одговараат масла него ли креми, таков впечаток имам.

  @DzingrlakaDzikica ти го користиш маслово за околу очи?
   
 20. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.500
  Допаѓања:
  34.361
  Јас мислам од ретинолот ми се бубулициве.