babylove кашички

The Rookie (2018)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од RainBow, 6 октомври 2019.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.273
  Допаѓања:
  49.889
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  https://www.imdb.com/title/tt7587890/
  Серијава ми е една од најдобрите нови серии што сум ги гледала во последно време.
  Нејтан Филион ми е толку шармантен, харизматичен, одличен актер е. И актерската екипа во целост е супер и со одлична хемија. Во тек е втората сезона.
  Накратко, станува збор за Џон Нолан кој по еден инцидент решава да си го промени живототи конечно да го прави она што го сака, а тоа е да биде полицаец. И тој е најстариот почетник.
  Серијата има хумор, напнати ситуации, интересни и неочекувани моменти. За мене е целиот пакет.
  АКо не сте ја гледале топла препорака имате, а ако сте ја гледале пишете мислење за што ви се допаднало, а што можеби не.
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.273
  Допаѓања:
  49.889
  Пол:
  Женски
  Никој ли не ја загледа серијава? :( Баш штета.
  Многу некако е исушен Нејтан, не му стои баш. Ми се допаѓа и новата детективка, добро ги раздрма работите.
  Ај нека ја гледа некој ако сака полициска серија.
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.273
  Допаѓања:
  49.889
  Пол:
  Женски
  Почна новата сезона, одлична е. Продолжува серијава нагоре.
  Штета не ја гледате.
   
 4. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.490
  Допаѓања:
  50.592
  Пол:
  Женски
  Ќе ја почнам денес серијава.Ми се допаѓа содржината.
  Полициските процедурали ми се фејв.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.273
  Допаѓања:
  49.889
  Пол:
  Женски
  Ќе ти се допадне ако гледаш полициски, баш некако е реално прикажана, а и кастингот е погоден. Пиши како ќе те бендиса :)
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 6. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.490
  Допаѓања:
  50.592
  Пол:
  Женски
  Ја изгледав првата епизода.Ме бендиса.
  Нејтан Филион предобро глуми и тука.
   
  На RainBow му/ѝ се допаѓа ова.
 7. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.273
  Допаѓања:
  49.889
  Пол:
  Женски
  Супер, баш ми е мило.
  Предобар е Нејтан, мислам серијава првично најмногу поради него успеа, има он база на фанови.
   
  На tace73 и nextredstyle им се допаѓа ова.
 8. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  1.328
  Пол:
  Женски
  Јас ги гледав првата и втората сезона, тоа што даваа на тв. Првите неколку епизоди беа интересни, но како поминуваше времето беа се подобри и подобри! Не знам како продолжија во третата сезона? До каде имате гледано? Вкупната оценка на ИМДБ е одлична, 8.1!
   
 9. quattro

  quattro Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2020
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  232
  Пол:
  Машки
  Ја гледав серијава ама постарата на Сител кога ја даваа со Officer Andy McNally или Missy Peregrym која глуми моментално во FBI. Ја даваа сега негде на Fox?
   
 10. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  523
  Допаѓања:
  1.328
  Пол:
  Женски
  Таа е сосема друга, се вика Rookey blue. Пред некое време, можеби и година, ја репризираа, ама не се сеќавам на кој канал.
   
  На quattro му/ѝ се допаѓа ова.
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.273
  Допаѓања:
  49.889
  Пол:
  Женски
  5тата епизода од 3тата сезона е излезена.
  Супер е и оваа сезона, посебно и последнава епизода беше одлична.
  Само не знам до каде ќе тераат и во која насока, можеби Нолан ќе стане TO, па он ќе има руки, инаку ќе нема смисла насловот.