1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Walking Dead

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од AlicaInWonderland, 5 декември 2011.

  1. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
  2. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    16.128
    Допаѓања:
    282.327
    И јас го гледав овој клип за време на моите очајнички обиди да изгуглам нешто и да чујам/видам, дека гленчо е жив:rofl:.

    За оваа варијанта и јас веднаш помислив одкакоз аврши епизодата минатата недела. Се надевам намерно не ни прават така, колку андежи да ни подгреваат.
    Надежта не умира :tmi:
    И епизодава за морган беше досадна|(.

    Наместо да продолжат за Рик, они намерно си играат со живциве наши и влечат :rofl:.

    Наредната би требало нешто повеќе со Дерил.^_^
     
    На Paradox му/ѝ се допаѓа ова.
  3. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    Јас мислев уште подосадна ќе биде епизодата за Морган, и мислев ќе ја гледам со прескокнување ама добро помина...само мал дел од епизодата прескокнав, кај што раскажуваше приказни...
    Инаку следната ќе биде цела за Дерил и таа ќе биде досадна верувајте |-) Многу одолговлекуваат, и додека се распадне Александрија ќе се изнагледаме за секој карактер посебни епизоди...
     
  4. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    16.128
    Допаѓања:
    282.327
    Да не беше очекувањето во врска со развојот на настаните за Рик(патем гледав и спојлер за неговата рана на ракатаа, оти нели се исече од ножот кој беше забоден во главата на зомбит), или евентуално некоја разврска за Гленчо ќе беше ок епизодата.
    Ама вака кога сакаме се друго освен Морган да видиме, е баш тупење.

    Дерил барем ми е кул лик за гледање, плус и ќе сплавнат очекувањата кои ги имав за оваа епизода, па се надевам ќе биде повозбудливо.
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Paradox

    Paradox Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Женски
    Meне па ми се допадна епизодава со Морган, откритието на самиот крај дека типот од волците е сеуште жив :fubar:. Од проблем во проблем влагаат со враќањево на Морган, и некако мислам дека мириса на смрт за неговиот лик, се надевам од рацете на Рик :nod:.
    Јас мислев (крајот на предходната епизода) дека Морган се свести и сфати дека не баш all life is precious во ситуацијата во која се наоѓаат али ништо. Треба да седне на разговор со Керол, да го врати во реалноста малце.

    Еве го промото за наредната недела. Се надевам на повеќе акција некако ме свикнаа со првиве епизоди на такво темпо и единствено тоа ми фалеше во епизодава.


    Иначе сеуште гојам надежи дека Карл би можел да биде поголем motherfucker од Рик, има дефинитивно многу кул насоки по кои би можеле да се движат со неговиот лик. Се надевам дека нема да го упропастат. Чендлер Ригс е сега повозрасен па би можеле да му доделат некои посериозни приказни и дешавки.

    We can only hope.
     
    На 1209 и danichap им се допаѓа ова.
  6. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    Во стриповите Рик е без рака, па и за во серијава се претпоставува дека или ќе му ја пресечат раката или ќе умре од инфекција....ма да не ми изгледа баш логично најглавниот лик да умре, пошто ќе им падне рејтингот. Повеќето од гледачите, серијата ја гледаат баш поради Рик.
     
    На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
  7. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    16.128
    Допаѓања:
    282.327
    Тоа тумачеа и во спојлерот јас што гледав. Он е деснучар, а тоа е лева рака, па не би имало голем ефект врз неговиот карактер и да ја пресечат.
    А за да умре, треба да се има стварно јака и адекватна замена во друг лик...


    Едит: Ама не, не умира:shake:
     
    На JollyGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    Да се надеваме :lol: Ама на се сум подготвена...

    Инаку сега моментално игра на Фокс, па кој го мрзи да гледа онлајн или да ја симнува епизодата од нет, ете нека си ја гледа на тв.
     
  9. Paradox

    Paradox Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2014
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    220
    Пол:
    Женски
    Ја ко што разбрав од интервјуа и слично со продуцентиве, немало да ја има случката со раката пошто премногу замарање им било со грин скрин и срања за снимање, го имаа тој проблем со Хершел, мн било мачно едитирање на сцените, се тоа се работи компјутерски и мн пари се фрлале на тоа така да ќе видиме што ќе се задеси со раката. Баш ме интересира..

    П.С. Нема шанси да го убијат, Ендру им е звездата дефинитивно ја носи скоро цела серија на грб. Барем мислам се додека во стриповите е жив и овде ќе биде. Или евентуално да му скурчи да добие понуда за некоја добра улога на страна па да не заебе сите. Али не ми делува на таков. Мислам.. :worried: :D
     
    На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
  10. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    16.128
    Допаѓања:
    282.327
    Тој што викна HELP преку токи вокито Гленчо наш да не беше:sweat:.
    Дерил наивен малку испадна во целава ситуација ама ај среќа на крајот. Ама арно им кажа, ќе зажалат :devil:.
     
    На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    6.074
    Допаѓања:
    40.066
    Пол:
    Женски
    И јас се изρадував деκа е Глен, зошто само уште тој имаше воκи и плус гласот ептен ми личеше.На нет читав κаκо демеκ не било тој таκа κажале пρодуцентите, ама и да не беше тој јас сум убедена деκа е жив, со бρеменоста на Меги и со сета смρт што ја имаше таа во сеρијава на нејзините најблисκи многу педеρсκи ќе е и Глен да е мρтов.
    Инаκу сигуρна бев деκа ќе го заебат Деρил, сρцκа ми е многу, не е убав ама има неκоја мила, маженствено нежна појава, ми иде да го гушнам и да бегам со него:inlove:
    Овие новава гρупа за*бани неκои ќе да се.
    И дајте поживо на темава бρе луѓе.
     
    На MandyLane, Kala22 и danichap им се допаѓа ова.
  12. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    Сите мислат дека е Глен ама не е :lol: Намерно вака е направено за да мислиме сите така, ама всушност не е...а Дерил како ќе функционира без моторот и самострелот (или тоа како и да се вика :wasntme: ) од самиот почеток е со тоа оружје, и секаде оди со мотор....жал ми е :(
     
  13. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    Песнава многу ме потсетува на Шејн....па и уствари за него беше, кога одеа тогаш со Рик, во кола го носеа еден дечко заврзан во гепек.... Шејн си гледаше низ прозор а во позадина одеше песнава

    Јака стварно :angel: Буди некои емоции....

    И ајде утре да го видиме Глен повторно, време е.
     
  14. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    Ја следи некој серијава освен мене? :wasntme:
     
    На Kala22 и 1209 им се допаѓа ова.
  15. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    16.128
    Допаѓања:
    282.327
    Вчера видов дека си коментирала на темава, но едвај се воздржав да не отворам за да не прочитам што се случило бидејќи мојов беше задреман, па моравме гледањето за вечерва да го одложиме.

    Гленчо е жив (poolparty):party::d:

    Теориите и претпоставките испаднаа вистинити за среќа. Само малку не уплашија. Повторно феноменален завршеток, сигурна сум дека наредната епизода ќе ја изгледам во еден здив.
     
  16. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    Да, верувај дека во еден здив ќе ја изгледаш. Една од појаките (ако не и најјака) ќе биде следната епизода.
    Ќе има и жртви изгледа, од поглавните :wasntme: Ама стварно жртви, а не како со Глен што не излажаа.....
     
    На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
  17. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    Ех детено Сем ќе им направи проблем :whew: И убаво им текна како да излезат ама дали ќе успеат е под знак прашалник.
    А Морган од што се прави многу добар ете како му се враќа....рани куче да те лае....

    п.с. Искрено се надевав на нешто повеќе, барем така сите предвидуваа.
     
    На Kala22 и 1209 им се допаѓа ова.
  18. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
  19. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.390
    Пол:
    Женски
    Толку бе ве разочара последнава епизода што ве нема никој ништо да искоментира? :bandit:
    Ајде 9тата ќе биде јака, не се секирајте.....
    :whew:
     
  20. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    :|:x

    Најака епизода сезонава. Највеќе ми е жал за таа плавата несудената девојка на Рик(незнам како се викаше). Детето нејзино беше криво до некаде, убаво му рекоа да оди во црквата, али тоа е дете со трауми, и искрено очекував дека тоа ќе настрада прво, ама не и мајка му. Ми е жал и за Карл не очекував дека ќе го изгуби едното око. Битно е дека Рик и Дерил беа врвот во епизодава, посебно Дерил, ѕверка. Одамна немаше ваква акција во серијава.
     
    На Legadema му/ѝ се допаѓа ова.