1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Walking Dead

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од AlicaInWonderland, 5 декември 2011.

  1. Ana3567

    Ana3567 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2014
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    sea planiram da pochnam da ja gledam cela od 1va do 7ma sezona , dodeka da izleze 8mata sho valjda kje e posledna
     
  2. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    искрено
    МИ СКИСНА :headbang:
     
    На Mrs. Lovett и 1209 им се допаѓа ова.
  3. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    не е исто без Рик:(
     
  4. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Мислиш на 9та сезона, и веќе е излезена
     
  5. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Гледав последните епизоди , ги донесоа конечно шепкачите , ако ги направат гадни и интересни како во стриповите , очекувам одлична сезона, е сега проблемот е што во стриповите како главен карактер е CORAL што им ја влече приказната , ама бидејќи го утепаа минатата сезона и сега ја пораснаа Џуди , претпоставувам дека она ќе го замени во таа улога , плус и сигурно и ќе развлечат малце понатаму плус некоја сезона како што направија со Ниган.
     
  6. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.818
    Допаѓања:
    38.322
    Пол:
    Женски
    Јас веќе не ја ни гледам, се откажав предходната сезона, си велев ќе ја изгледам пред да почне новата, ама никако не добив желба да ја завршам. Некако безвеза ми стана и баш ми е криво оти ми беше омилена серија.
     
  7. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Јас уште сум и верна на серијата.
    На периоди ја пропуштав ама после ги гледав сите пропуштени епизоди онлајн па сега пак сум во тек.
    Мене ми се последните епизоди одлични.
    Ете мене ми лекна кога Рик се тргна од серијата, навистина ми стана патетичен и иритантен, мада дешавката со него на мостот кога се разнесе ме расплака дури.
    Само ме интересира ако го тргнале од серијата ќе сознаеме каде е, што е, штом очигледно преживеал???

    Последната епизода со шепкачите ми беше ептееен напната.
    Сега тоа шепкачите се луѓе само под маската на мртовците така ли?
     
  8. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Продолжувате ли да ја гледате??? јас на стара слава ја гледам, едвај!! |( :|

    Ништо не е исто без Рик, ама и со него веќе се знаеше дека и доаѓа крајот..ептен ја развлекоа, а ништо не нудат..
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  9. scorpias

    scorpias Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2014
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    4.413
    Пол:
    Женски
    Ја гледам уште и јас, ама некако се разочарав значи безвеза се трупаат епизоди само а ништо не се случува
     
  10. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    А и Ниган ептен патетичен лик го направија, дури и жал ме фаќа за него (facepalm)
     
  11. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Ja гледам, повеќе од навика.
    Спин-оф серијата Fear The Walking Dead ми е поинтересна.

    @Emma2 , мислам дека ја тераат во правец Неган да стане лидер на Александрија, како добар овојпат.

     
    На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Само првата епизода ја изгледав ама не ме привлече, излеа дека тогаш уште бев загреана за оригиналниве :)
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  13. LollySky

    LollySky Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2016
    Пораки:
    2.942
    Допаѓања:
    14.003
    Пол:
    Женски
    Е да, на почеток малку се досадни првите неколку епизоди, ама понатаму станува подобра од TWD.
     
    На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. scorpias

    scorpias Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2014
    Пораки:
    375
    Допаѓања:
    4.413
    Пол:
    Женски
    Ми се виде интересна мене FTWD се мислам да ја почнам, а за Ниган мислам дека одамна требаше да завршат со него :)
     
    На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Оф ај и тоа чудо да го видиме... би сакала да е добар лик, го обожавам Џефри Дин Морган :$
     
  16. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Досадни се и walking dead и fear the walking dead, не знам ни што им требаше fear the walking dead кога нема врска со никаков почеток ниту со ликовите од продолжетокот, мислам дека ептен ја утнале.

    Тотално се во хаос, нема никаква смисла веќе се што се случува. Само првите две сезони беа добри, се понатака е развлекување до недоглед. Исто како Lost, не знам дали ја прекинаа серијата ама се изгубија и тие, не знаеја кај тераат. Исто и Colony престанале да ја снимаат. Така е кога ќе почнеш нешто, па ќе се уплеткаш и на крај немаш идеја што понатаму.
     
    На scorpias му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Готово, уште оваа сезона им е, нема да снимаат повеќе!|(
    Чекам да видам Ниган што планира да прави, иначе ќе ја баталев до сега... неможам ваков Дерил да го глеам со дечишта опкружен без некој саглам ангажман и акција ко што го знаеме во право светло.
     
    На scorpias, Abeja и 1209 им се допаѓа ова.
  18. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Тотално се изгубија, не знаат што да прават, не знаат како да ја завршат серијата зашто не знаат ни како почнаа. Смешни ми се сега, се одвојуваат, се спојуваат не знам кој што прави. Значи нема да заврши туку ќе ја прекинат, бидејќи овие случки не најавуваат крај. Рик го снема, ќе искочи на крај го земале марсовци. Дерил не ми е во својствена за него улога. Мишон кај наоѓа гардероба топтан за нејзиниот гз. Шта речи, Меган ја снема, а Исус го изедоа, а Ниган им избега, се појавија нови шетачи. Турлитава, едвај чекам да заврши конечно.
     
    На Emma2 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Emma2

    Emma2 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2018
    Пораки:
    2.329
    Допаѓања:
    5.770
    Пол:
    Женски
    Саманта Матис што ја глуми Алфа на овие Шетачиве е глумица што ја познавам одамна и знам дека е добра глумица, .. како за нов лик жити она што мааааалку ми дава надеж ама сепак овде веќе глума не е пресудна за успех, едноставно работиве се измешаа и се изгуби скроз поентата, барем лек за спас да се најдеше на крајот :lol: Или да испаднеше дека е се само сон/кошмар на Рик дур лежи во кома.. барем таков крај иако клише колку толку ќе извадеше некако, ама ова сеа, ни вода ни киселина... ја догледувам на стара слава само... толку...
     
  20. Ма.нев

    Ма.нев Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2019
    Пораки:
    780
    Допаѓања:
    1.224
    Пол:
    Машки
    Сезонава се подобра и подобра станува. Најваројатно се повампирија од AMC.