1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Walking Dead

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од AlicaInWonderland, 5 декември 2011.

  1. BlackMarket

    BlackMarket Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    266
    Ме нервираше многу Гувернерот минатата сезона, ама после епизодава, не само што ми стана фин и интересен карактер, туку дури и секси ми делува некако :P

    Плус и сцената во комбето :wasntme:
     
    На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Тоа му е маска. Јас би сакал да го убијат. ]:)
     
  3. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Во однос на епизодава... Интересно беше да се види една друга страна од Гувернерот.
    И целата епизода сама по себе беше нешто ново и нестандардна, и освежување од Рик и остали затвореници.

    А во однос на серијава... Kога ќе ми текне на прва сезона, се осеќам носталгично, едноставно тие првите епизоди не можат да се надминат, иако уште си држат едно ниво, и серијава е далеку од лоша, сепак... има нешто од старите епизоди што ми фали, а не можам да дефинирам што е тоа.
    Можеби Лори? :lol:

    За коментаров ме инспирираа критиките кои ги читам, кое во последно време ептен зачестија, за жал.
    Но и покрај тоа, мене ми е пак на врвот на омилени серии, без разлика на се...
     
  4. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Аман нека го убијат овој Гувернеров веќе. :@
     
  5. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Уште ја немам изгледано новата епизода, чекам вечер на FOX, ама несакајќи прочитав огромен спојлер, ако не и главниот за епизодава: :(

    Хершел ќе умре. ;(
    Осеќам ќе има плачење вечер кога ќе гледам...
     
  6. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Многу мрзам вака кога ќе ми идат неколку епизоди па ај сеа пауза па пак за 2 месеца ...

    Ја гледав последната епизода , многу луѓе умираат, многу работи наеднаш се случија , 7 епизод цело време се влече и наеднаш све ....
     
    На Mrs.Cuper и MandyLane им се допаѓа ова.
  7. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Заборавив и да кажам

    Се гледа дека после она што се случи со Game of thrones , скоро сите нови серии и сезони на старите серии сакаат да направат нешто слично , очајно , доаѓа понекогаш и до упропастување на серијата....
     
  8. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Интересна епизода, лудница. Последните 10 минути ја направија целава епизода.
    Се изнасмеав на сликава :D

    [​IMG]

    Само кој ќе чека сега два месеца за нова епизода :(
     
    На MaggieTatum и BlackMarket им се допаѓа ова.
  9. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Значи не се нормални, знаат баш да ме потресат. Баш како што мислев, си се изнаплакав. ;(
    Хершел ми беше премило човече и еден од омилените ликови. ;(
    Па и начинот на кој умре, брутално.

    Целава сезона беше всушност едно затишје пред бура, и акција како оваа богами и немало до сега во серијава.
    И покрај
    смртта на Хершел
    , ми се допадна епизодата премногу, ми се допаѓа фактот што изненадуваат со вакво сценаријо кога најмалце очекуваш.

    Глумава на сите е 10ка, како што долови Рик емоција кога Лори умре, така и сега кога видоа дека
    Џудит ја нема и дека беше крвава колевката или што и да е тоа.


    И уште еден голем плус за двата моменти кои сите ги чекавме :
    1. Конечно заврши целата приказна со Гувернерот, и број 2. Конечно веќе заминаа и од затворот.
     
    На Yipman2, BlackMarket и Mrs.Cuper им се допаѓа ова.
  10. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Фала богу го убија Гувернерот. Греота за девојчето и бебето. Кој ќе чека сега до Фебруари. За една епизода 2 месеци да чекаме. Поглупи од американциве нема.
     
  11. corto.maltese

    corto.maltese Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    1.029
    Пол:
    Машки
    Одамна фалеше ваква акција во серијава.

    Хершел
    нема многу да ми фали во серијава, ама жално беше на ваков начин да умре. Барем со насмевка ја прифати смртта, знаеше што го чека.

    Badass girls :D ептен изненадија. Добри се.

    Конечно се случи Ако не го направеа во оваа епизода, ќе беше веќе неиздржливо.

    Вакви наивни фаци кај Дерил тешко поминуваат ех, да имаше време уште некоја стрела да му начукаше, колку за мерак на гледачите.

    Ќерката на Рик,
    мислам дека е жива и ја има земено таа помалата од сестрите што беа со Гувернерот или евентуално ако Керол се вратила во последен момент. Останува да се види и што е со мртвите стаорци, кој ги подметнувал и предизвикувал зараза.
    Ќе биде интересно во февруари.
     

    Прикачени фајлови:

    • w.dead1.gif
      w.dead1.gif
      Големина на фајлот:
      1,9 MB
      Прегледи:
      177
    • w.dead2.gif
      w.dead2.gif
      Големина на фајлот:
      1,6 MB
      Прегледи:
      179
    • w.dead3.gif
      w.dead3.gif
      Големина на фајлот:
      1,7 MB
      Прегледи:
      177
    На Marick14 и MandyLane им се допаѓа ова.
  12. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Каков пресврт на серијава. Браво. Цело време едно исто гледавме. Фалеше акција на крај малку. Али штета ако Рик стане зомби.... ;(
     
  13. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Бебето стварно штета ќе биде ако е умрено. Баш се израдуваа и сега го изеле. Ама јас како што видов сестрите не носеа бебе со нив.
     
  14. NightAir

    NightAir Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    394
    Допаѓања:
    491
    Џудит шанса нема да биде мртва...сепак таа е симбол на надеж во серијата. Кој ќе чека до Февруари....... :( :(
     
  15. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Вчера ја почнав серијава и веќе сум до средината на 2ра сезона.. цел ден гледам епизоди :tmi: Навистина предобра серија, долго време се убедував да ја гледам и сега кога почнав, не сакам да престанам :D Моментално сум до 8та епизода (треба да ја гледам), и не ми се верува колку се навлеков на серијава.. уште од првата епизода знаев дека е супер серија, и едвај чекам да видам што се случува понатаму.. Од ликовите немам омилен, сите посебно ги сакам (можеби Дерил и Глен најмногу.. можеби :wasntme: ), ама уште од првата епизода имам најомразени - Шејн и Лори :swear: Посебно Шејн, во последниве епизоди најногу на нерви ми оди.. Добро што прочитав спојлер и знам дека Рик ќе го убие :rock: Сега да ве стигнам па ќе ви се придружам во темава :D
     
  16. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    А од кај знаеш дека Рик ќе го убие? :rofl:
     
  17. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    од тука :D -
    А и сега сум до 10 епизода и како што видов во наредната ќе се караат :?: Нема тој да го убие?? Абе како и да е, важно мртов ќе заврши :D
     

    Прикачени фајлови:

    На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. NightAir

    NightAir Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    394
    Допаѓања:
    491
    ^^
    Не гледај спојлери слики и свашта други ствари по интернет дурине ги изгледаш сите епизоди оти многу многу работи нема да те шокираат ако ги видиш предвреме на нет.. :D не е тоа тоа
     
  19. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    знам тоа, ама дека порано на 9gag и memecenter цело време гледав слики, и знам дека имаше интересни, па решив на гугл да побарам.. по 2-3 спојлерчиња се откажав од таа идеја :D затоа и темава не ја разгледувам многу, нејќам спојлери :D Инаку ја изгледав претпоследната и иако го знаев најважниот спојлер (дека Рик ќе го убие Шејн и дека ќе стани зомби), баш ме шокира :?: Дури и плачев, скоро секогаш е така со мене, и да имам спојлер видено и да немам, пак иста реакција (не за сите серии, досега само за SPN и оваа :lol: )..
    денес најверојатно ќе ја гледам последната, ако стигнам оти имам многу за учење, ама ако не сега, барем за викенд ќе се обидам да ја изгледам и третата сезона :D Набргу ќе ве стигнам :hai:
     
  20. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    не можам да редактирам...

    Само што ја изгледав последната епизода, очекував малку повеќе :tmi: :| Интересна беше, се открија некои работи, имаше cliffhangers, ама некако не беше тоа што го очекував :?: мислам океј, имаше доста потресни моменти, ама... :?: Се надевам првата епизода од третата сезона ќе биди понтересна..

    А да прашам за она со вирусот, ако сите беа заразени тогаш што се случи со Дејл?? Нели требаше да се претвори во зомби?? :^) Многу нејасно ми е тоа некако..

    пред да ја изгледам епизодава, не се сложував со сликата, ама сега тотално :lol:
    -
    :lol:
     

    Прикачени фајлови: