1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

The Weeknd

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од AziskaStrslenka, 16 август 2014.

  1. AziskaStrslenka

    AziskaStrslenka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    412
    Допаѓања:
    3.509
    Пол:
    Женски
    Не ми се верува дека нема тема за него.. или барем не најдов јас :wasntme: Ако има,клуч. :D
    Си има посебен стил и многу посебни песнички,ептен му се chill :D Го слуша ли некој друг освен мене? :)

    Abel Tesfaye (born February 16, 1990), known by his stage name The Weeknd, is a Canadian PBR&B[1] recording artist and record producer. In late 2010, Tesfaye anonymously uploaded several songs to YouTube under the name "The Weeknd". He released three nine-track mixtapes throughout 2011: House of Balloons, Thursday, and Echoes of Silence, which were critically acclaimed.[2] The following year, he released a compilation album, Trilogy, consisting of remastered versions of the mixtape material and three additional songs. It was released under Republic Records and his own label XO. In 2013, he released his debut studio album Kiss Land, which was supported by the singles "Kiss Land", and "Live For".

    http://www.youtube.com/watch?v=O1OTWCd40bc

    http://www.youtube.com/watch?v=sX9DgavXiN4

    http://www.youtube.com/watch?v=5TAko3RH0bk
     
  2. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.796
    Допаѓања:
    46.400
    супер песни имa :D
     
  3. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.306
    Допаѓања:
    18.127
    Пол:
    Женски
    Зошто темава нема 64654687435464154568413513 коментари? :^)
    Смешно човече ми е како појава, со таа палмата на глава, :lol: ама затоа песните му се неверојатни. Никогаш се нема случено сите песни од еден изведувач да ми сe допаднат, но Ed Sheeran и The Weeknd ми се незаменливи, немаат промашување. :wasntme:
    Не само што песните му се тотално искулирани и за секое расположение, туку и се сензуални, и благо еротски, и по малку напнати, и сето тоа одеднаш = совршен коктел, gets you in the mood. :$
    И скоро секој ден успевам да си најдам по некое ново песниче од него (т.е. песните се постари, за мене се нови), и секој ден се повеќе и повеќе го обожавам. Не само на лаптоп, мобилен, ајпод, песничкиве ми се на repeat мислам дека и во сон. Совршен.:inlove:
     
  4. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    I can't feel my face when I'm with you but I love it :music::dance:
    Имаат добри песни, како бенд мислам дека уште долго ќе останат актуелни и популарни на сцена.
     
  5. elena1990

    elena1990 Активен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    64
    Пол:
    Женски
    Преубави песни има. Особено the hills :)